Yakın geçmişe kadar kulağa bir hayal gibi gelen üçüncü boyut teknoloji artık aramızda, üstelik giderek çeşitlenen 3d cihazlar büyük ihtimalle önümüzdeki yıllarda yıldızı çok daha fazla parlayacak olanlar arasında yer alıyor. Eğer teknoloji odaklı bir yatırım planınız varsa 3d cihazlar ile ilgili araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

İşte Dikkat Çekici 3D Cihazlar


Fujifilm Real 35 W1

W1 modelini, 3D cihaz dünyasının parlak bir atılımı olarak nitelendirebiliriz. Kompakt fotoğraf makinesi görünümündeki W1, çift lensiyle 3D fotoğraflar çekebiliyor. 2,8 inç’lik mercekli LCD ekranı üzerinden, görüntüleri gözlüksüz olarak üç boyutlu izleyebiliyorsunuz. Fotoğraflarda 10 MP, videolarda ise sadece 680 x 480 çözünürlükle yetinmeniz gerekecek.

Fujifilm’in  Real 35 W1 dijital çerçevesi de makinenin LCD evinizin en görünen yerine koyacağınız 8 inç’lik ekranın üzerindeki mercekler, görüntünün üç boyutlu görmenizi sağlıyor.

Nokia 3D Phone

Nokia, portatif cihazları 3D ile buluşturmaya hevesli görünüyor. Mobil oyun dikkatleri çeken bir alan ve firma bir süre önce 3D video gösterebilen modifiye bir N810′la karşımızdaydı.

3D gözlüklere ihtiyaç olmadığı için bu cihazda mercek teknolojisinin kullanıldığına inanıyorum. Şimdilik cihaz satılmadığı gibi hakkında da pek bilgi yok. Ama şunu söyleyelim, telefonların ve protatif oyunların 3D geleceği parlak olacak.

Philips Cinema 21:9

Bu sıra dışı televizyon, farklı bir sinema deneyimi sunmak için üretilmiş. 56 inç’lik ultra geniş sinemaskop (21:9) ekranıyla, tüm Blu-Ray fimleri gerçek sinema oranıyla izlenebiliyor.

Bu konuda gerçekten ilgi çekici bir haberse, firmanın IFA’da gösterdiği aktif obtüratörlü 3D prototipiydi. Bu televizyonla kullanılacak böyle bir gözlük, 3D’yi farklı bir noktaya taşıyacak.

Novo Minoru 3D Web Kamerası

Wall-E filminden fırlamış karakterlere benzediğini düşünebilirsiniz. Ama “Minoru”, Japonca’da gerçeklik demek ve bu hızlı kamera, ikiz lens sisteminle çalışan Novo, iyi iş çıkarıyor; çünkü genel olarak kullanıcıların webcam karşısında sabit oturma eğilimini karşılıyor. Hızlı hareketler baş ağrısına neden olabilir. Renkler de alışılagelmişin dışında. En kötü yanıysa, Anaglif sistemlerdeki kırmızı/mavi filtre gözlüğü takma zorunluluğu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here