Merhaba arkadaşlar

Umarım aradan geçen bir hafta içerisinde adsense kazancı elde etme konusunda kendinize yeni bilgiler katmışsınızdır. Benim hedefim açımdan bu hafta az da olsa bir ilerleme kaydettiğimi belirtmem gerek.

Sitemi sıralamalarda yükseltmek için ne yaptım?

Öncelikle sitede yer alan özgün olmayan konuları ele aldım. Her birini yeniden düzenledim. Aslında daha iki yazı var düzenlenecek ancak onları da en kısa süre içerisinde ele almayı planlıyorum.

Mevcut yazılardan SEO yani arama motoru uyumlu olmayanları yeniden elden geçirdim. Yoast SEO eklentisine göre her birini tek tek düzelttim. Bu sayede arama motorlarının sitede yer alan içerikleri daha iyi bir şekilde tarayacağını umut ediyorum.

Yaptıklarım işe yaradı mı?

Düzenleme yapmaya başladıktan sonra sitenin trafiğinin arttığını ifade edebilirim. Artan trafik elbette gelirlerin artmasını sağlayacak. Tabi ki daha fazla insanın siteyi ziyaret etmesi için öncelikle yapmam gereken daha fazla makale eklemek. Bunun için de hangi konularda makale eklemem gerektiğine yönelik çalışmalarım devam ediyor.

Şu anda kendime 8 başlık belirlemiş durumdayım. Bu 8 konuyu farklı sitelerden araştıracak ve orada verilen bilgiden çok daha iyisine sitemde yer vermeye çalışacağım. Bunu yaparken alt başlıklara, anahtar kelimelere, içeriğin tatmin edici olmasına özen göstermem gerekiyor.

İnsanlar bilgi almak istiyor, bilgi almak için de sayfalarca boş ve yer doldurmak için yazılmış cümlelere bakmaktan hoşlanmıyor. Bu nedenle bende hassasiyet ile bu konuya değinmeye özen göstereceğim.

Site Tasarımı Değişecek mi?

Sitemde hali hazırda ücretli bir tema kullanıyorum. Her ne kadar temayı ücretsiz olarak ele geçirmiş olsam da site ile tema ücretini kazanır kazanmaz temanın lisansını satın alacağım. Böylece kaygılanmamı gerektirecek bir durum olmayacak.

TBM Ne Durumda?

Genel olarak 0,01 seviyesinde gezer Tık Başına Maliyet (TBM) geçtiğimiz günlerde bir sürpriz yaptı ve yazı içinde yer alan bir reklama tıklayan ziyaretçilerden bir tanesi bana 0,83 kuruş kazandırdı. Bu ziyaretçim gibi bir sürü ziyaretçim olursa çok mutlu olurdum. İnşallah ilerleyen dönemlerde olacağına inanıyorum.

Bu hafta adsense kazancı artırmak için ne yapacağım?

Daha önce de belirttiğim gibi önceliğim siteye daha fazla makale eklemek. Ama ayrıca backlinklere de ihtiyacım var. Bu nedenle arada farklı sitelere link bırakmayı deneyeceğim. Özellikle sitenin yer aldığı sektörlerden siteme verilecek bağlantılar hem aramalarda yükselmemi hem de sitenin değerinin artmasını sağlayacak.

Bir sitenin Google gözünde daha iyi seviyelere yükselmesi elbette kolay değil, bu nedenle bende bu işi biraz zamana yayıyorum. Belki bu kadar tembel olmasam sitenin adsense kazancı çok daha iyi olabilirdi ama geç olsun güç olmasın değil mi?

Konu ile ilgili bir önceki yazımı okumak için tıklayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here