Yaklaşık 20 gündür Adsense Geliri Artırma konusunda bir gelişme kaydedemedim. Hem şehir dışına çıkmam gerekti hem de farklı nedenler ile konunun üzerine eğilme şansı bulamadım. Şimdi yeniden bu konuda çalışma yapmaya geri dönüyorum.

Google Algoritma Değişikliği

Google malumunuz olduğu üzere en önemli gelir elde etme aracımız. Sitemiz insanların yaptığı aramalarda ne kadar ön planda olursa biz de o kadar başarılı bir imparatorluk inşa etmiş oluruz. Ancak her zaman işler yolunda gitmeyebiliyor. Geçtiğimiz günlerde Google arama sonuçlarındaki sıralamaların nasıl olacağını belirleyen algoritmasında bir değişiklik yaptı. Bu değişiklik özellikle haber sitelerinin alakalı alakasız her konuda daha üst sıralarda yer almasını sağlarken ne yazık ki benim sitelerimin tamamında bir geri plana düşme durumu oluşturdu. Elbette bu da bana hem ziyaretçi hem de gelir kaybı yaşattı. Adsense raporlarıma göre yaklaşık yüzde 45 oranında bir gelir kaybı yaşamış durumdayım. Peki bu durum motivasyonumu nasıl etkiledi? Yerlerde süründürdü.

Hiçbir iş emeksiz olmuyor. Bu sektörlerde de ister istemez bir emek ortaya koymanız gerekiyor. Zaman zaman tökezleseniz de yeniden klavyenize sarılarak daha iyi hale nasıl getirebileceğiniz üzerinde araştırma yapmak durumunda kalıyorsunuz. Bu nedenle ben de üzerimdeki depresyon ağırlığını atar atmaz sıfırdan bir sayfa açmaya karar verdim. Hali hazırda aktif 4 adet web sitesi ile çalışıyorum. Bu sitelerden sadece iskurmak.net sitemden şimdilik herhangi bir adsense geliri elde etmiyorum. Diğer sitelerim ise bir şekilde cep harçlığı çıkartmamı sağlıyor. Ancak burada sizinle üzerinde çalışma yaptığım sitenin diğerlerinden ayrılan çeşitli yanları var. Her ne kadar bu siteden şimdiye kadar sadece 14 lira kazanmış olsam da ilerleyen zamanlarda çok daha fazla gelir elde edebileceğimi umuyorum.

Adsense Geliri Artırmak İçin Yaptıklarım ve Planlarım

Yaptıklarım

Yapılacaklar listemin başında yer alan sitedeki çirkin yazıları güzelleştirme çalışmasını tamamladım.

Siteye burada son yazdığımdan beri toplamda 6 yazı ekledim. Bu yazıların uzunluğu kimi zaman 800 kelimenin üzerinde oldu.

Birkaç blogspot sitede yorumlara backlink olması amacı ile konu ile alakalı yazılar yazarak site adresimi ekledim.

Yapacaklarım

Siteye yeni bir kategori eklemeyi planlıyorum. İnsanların ilgisini çekecek bir alanda daha kısa içerikler gerektiren bir bölüm olacak. Bu konudaki en büyük sorunum bu bölümün daha özel resimlere ihtiyacı var. Bunu sağlamak biraz zamanımı alacak.

Uzun Vadede Planlarım

Kısa vadeli planımı tamamladıktan ve artık oldu dedikten sonra yeni yazılar ile siteyi ara sıra güncellemek ve backlink çalışması yapmak dışında bir şey yapmayı düşünmüyorum. Ama asıl planım sitenin ingilizce versiyonunu hazırlamak. Bunun için gerekli alt yapı çalışmalarını gerçekleştirdim. Hangi alan adını alacağımı ve bu alan adı ile yayınlayacağım bir kısım içerikleri de buldum. Adsense geliri konusunda ne yazık ki Türk siteleri insana çok fazla kazandırmıyor. Bu nedenle yavaş yavaş ingilizce sitelere açılma vakti geldi. Bunu uzun zamandır düşünüyorum aslında. Ne yazık ki bu sektör ingilizce dilinde oldukça zor olacak çünkü rekabeti çok yüksek. Ama umarım başarıyı yakalarım.

Fikirlerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. Herkese selamlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here