Merhaba arkadaşlar,

Bugün farklı bir şey yapıp size daha önce bahsettiğim adsense yayıncılığı ile para kazanma konusunda bir deneme yapacağım. Bu denemenin her aşaması hakkında size bilgi verecek ve bu sayede sizin de konuya vakıf olmanıza özen göstereceğim.

Hali hazırda elimde olan ama aktif olarak kullanmadığım bir site üzerinden adsense hesabı almak için başvuruda bulunacak, hesabı alıp siteye adsense kodlarını ekledikten sonra elde ettiğim geliri nasıl arttırabileceğim ve düzenli bir hale getirebileceğimi göstermeye özen göstereceğim.

Başlamadan önce hali hazırdaki  Analytics Kullanıcı Miktarı linkte görülebilir. Son 30 gün içerisinde günde minimum 8 maksimum ise 35 ziyaretçi almış bir site ile çalışmaya başlayacağım. Sitede yer alan içeriklerin bir kısmı spinlenmiş, bir kısmı özgün bir kısmı ise Allah’a emanet. Bu nedenle ilk işim tüm içerikleri gözden geçirmek olacak. Siteye zararı olan içerikleri kaldıracak ya da google arama motorundaki indeksler silinmesin diye bu içerikler için baştan makale yazacağım.

Adsense İş Planım

  1. sitedeki eksikleri belirlemek ve bulduğum bu eksikleri gidermek
  2. özellikle özgün olmayan yazı ve resimleri baştan düzenlemek.
  3. hakkımda, gizlilik, iletişim gibi Google tarafından önem verilen sayfaları oluşturmak.
  4. Anahtar Kelime Planlayıcı ile analiz yaparak sektörde benim için faydalı olabilecek kelimeleri tespit etmek.
  5. bu kelimeler hakkında yeni makaleler hazırlamak
  6. makalelerin bir kısmını yayınladıktan sonra adsense başvurusu yapmak
  7. adsense onayı aldıktan sonra sosyal medya kanalları aracılığı ile siteye ziyaretçi çekmek
  8. backlinkler, sözlük tanıtımları ve tanıtım yazıları gibi SEO çalışmaları ile siteyi aramalarda ön plana çıkarmaya çalışmak
  9. günlük belirli bir gelir alt limiti hedefleyerek bu hedefte sabit kalmak için yapılması gerekenleri baştan analiz etmek

Neler Yapmalıyım?

Bu site bir müddettir yayın hayatına devam ettiği için zaten bazı avantajları var. Sitenin domain adresini satın alırken DA ve PA gibi domainin ne kadar iyi olduğunu gösteren değerlerinin yüksek olmasına gayret etmiştim. Sitede bu zamana kadar aktif bir şekilde hareket etmedim çünkü son zamanlarda hem farklı önceliklerim oldu hem de sitenin biraz yaşlanmasını istedim. Yeni bir alan adı ile kısa sürede yükselmektense yavaş yavaş güçlenen bir alan adı ile kalıcı bir yükselme yakalama hedefindeyim.

Web sitesi açarken yaptığınız işi bir iş kurmak olarak düşünün. Siz aslında bir iş yeri açıyor ve insanların bu iş yerine gelerek sizin sunduklarınızdan faydalanmalarını bekliyorsunuz. Nasıl ki açacağınız iş yerinin en iyi caddede, en güzel görünümde olmasına önem verecekseniz aynı şey siteniz için de geçerli.

Siteniz kaliteli bir görünüme sahip, hızlı ve dikkat çekici olmalı. İnsanlar yazılarınızı okumak istemeli. Resimlerden keyif almalı. İlk aşamada bende bunları sağlamaya çalışacağım.

Bu yazı serisini haftalık olarak hazırlamayı düşünüyorum. Bu sayede hem kendi tutarlılığımı sağlayabilir hem de sizlere yol gösterici bir iş ortaya koyabilirim.

Daha önce bu konuda genel olarak bilgi vermeye çalıştığım konuya da göz atmanızı tavsiye ederim: İnternet Üzerinden Para Kazanmak İsteyenlerin İlk Durağı: Adsense Yayıncılığı

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here