Ana Sayfa » Gündem » Dunkin Donuts oldu Turkish donuts

Dunkin Donuts oldu Turkish donuts

31 Mayıs 2009

Dunkin Donuts oldu Turkish DonutsDunkin Donuts’ın Türkiye Distribütörü Haldun Yasa’nın 11 Nisan’da ABD’ye kaçmasıyla ortaya çıkan hammadde sorununu bayiler kısa süreliğine de olsa yerli malı kullanarak çözdü. Tüm malzemeyi Yasa’dan alan bayiler 1 hafta çörekleri Türk malzemesiyle üretti. İthalatçı firmaların hammadde getirmeye başlamasıyla sorun çözüldü. Yasa ile ilgili açıklama yapan bayiler ‘Bu işten en çok biz zarar gördük. Malzeme sıkıntısı oldu. Ancak sorun çözüldü. Orjinal çörek ve kahveleri kullanıyoruz’ dedi. Müşteriler de o dönem Donuts’ların Türk damak tadına daha uygun olduğu yorumunu yaptı.

BANKA YERİNE ELDEN ALDI

BAYİLERİN sorunu ABD’deki merkeze anlatmalarına rağmen henüz bir yanıt gelmedi. Uzun yıllar ABD’de çalışan Haldun Yasa’nın, ABD vatandaşı olduğunu da ileri süren kaynaklar, Yasa’nın 11 Nisan’da karısı ve kızı ile ABD’ye çıkış yaptığının tespit edildiğini söyledi. Kaynaklar Haldun Yasa’nın, mart ayında bayilerinden ‘sıkıntıdayım, bana ödemelerini erken yapın ve de elden verin’ diyerek para topladığını ileri sürüp sonra da ortadan kaybolduğunu belirttiler.

Çalışanları Yasa’ya dava açtı

HALDUN Yasa’nın mülkiyeti kendisine ait olan dükkanlarda çalışanlar da ödenmeyen maaş ve tazminatları için dava açtı. Yasa’nın kapattığı üç dukkanında çalışan 12 personel, uzun süredir maaş alamadıklarını ve aralarında 10 yıldır aynı yerde çalışan arkadaşlarının ise tazminatının kaldığını belirttiler. Yasa’nın işler iyi iken Irak’taki ABD askerlerinin ekmeklerini de ürettiğini belirten kaynaklar ‘Yasa, ABD’lilere ekmeği kendisinin ürettiğini söyleyip, başka yerden alıyordu. Ekmek aldığı şirkete de büyük çaplı boçrlandığı için de bu işi ekmek üreticisi şirkete bıraktığı’ dediler.

İBRAHİM ACARİlk yorumu yazan siz olun.

Yorum yaz

İş kurmak.net © Copyright 2012 - Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Sözleşmesi / Sitemap / İletişim -