E-devlet konusundaki çalışmaların tamamlanması ile birlikte elektrik aboneliklerinin başlatılması ve sonlandırılması internet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

İnternet kullanımının artması ve tüketicilerin hayatının kolaylaştırılması için e-devlet platformu çok önemli özellikler sağlıyor. Ülkemizde bu alanda yapılan çalışmalar dünyaya örnek olurken her geçen gün platforma yeni özellikler eklenmeye de devam ediliyor.

E-devlet platformuna eklenen son özelliklerden biri de elektrik abonelik hizmetlerinin gerçekleştirilmesi oldu. Limak Uludağ Elektrik firması e-devlete adapte olarak bireylerin e-devlet sistemi üzerinden abonelik ve sayaç bilgilerini kontrol etmeleri, ödeme dökümlerine ulaşmaları ve borç sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmelerini sağlayan firma ilerleyen günlerde diğer elektrik dağıtım firmalarının da sisteme adapte olmaları için yolu açtı.

Yenilikçi Hizmetler Sunulmaya Devam Edecek

Konu ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Limak Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, şirketin öncelikle müşteri odaklı bir hizmet anlayışı ile çalıştığını belirtti. E-devlet platformunda yer alan ilk enerji şirketi olmaktan dolayı gurur duyduklarını söyleyen Aytac, firmanın hali hazırdaki teknolojik alt yapısının bu entegrasyon sürecinde çok büyük bir kolaylık sağladığını dile getirdi. Teknolojiyi takip etmek ve yenilikçi hizmetleri en kısa sürede vatandaşlara sunmak için gayret gösterdiklerini ifade eden Aytac, hızlı ve kaliteli hizmetin elektrik dağıtımında önemli bir ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

e-devlet Üzerinden Yapılabilecek İşlemler

Limak Uludağ Elektrik firması aboneleri E-devlet platformu üzerinden tek tık ile elektrik borçlarını sorgulayabilecek, abonelik ve sayaç bilgilerini kontrol edebilecek ve geçmiş dönemlere ait ödeme bilgilerine erişebilecek. İlerleyen dönemlerde ise abonelik hizmetlerini başlatma ve de sonlandırma işlemleri de e-devlet üzerinden gerçekleştirilebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here