Rusya’da çimento fiyatları rekora doymuyor

Moskova Fon Borsası’nın basın açıklamasında çimento fiyatının artmasya devam ettiği belirtiliyor. 2012 yılı ikinci çeyreğinde görülen fiyat artışı birinci çeyreğe göre %19.4’ü buldu. Rakamsal olarak ise varılan fiyat ton başına 4420 Ruble’ye çıktı.

31 Temmuz 2012

Rekabet Kurumu çimento fabrikalarını incelemeye aldı

Son iki ayda çimento ve demir fiyatlarında yüzde 50, hazır betonda yüzde 40 oranında artış oldu.

24 Şubat 2011

Maliyet artışları inşaat sektörünü tehdit ediyor

İTO Başkanı Murat Yalçıntaş yaptığı yazılı açıklamada, inşaat demiri, çimento ve agrega (kum ve çakıl karışımı) fiyatlarında, anormal artışlar yaşandığına dikkati çekti.

21 Şubat 2011

İnşaatçılarla hazır beton üreticilerinin ‘zam’ kavgası

İnşaat sektörü ile hazır beton üreticileri arasındaki ‘zam kavgası’ giderek büyüyor. İnşaat sektörü, hazır beton üreticilerinin yüksek oranlı zam yaptığı yolundaki eleştirilerini artırırken, hazır beton üreticileri ise “rakamlar hâlâ 2006′nın gerisinde” diyor.

11 Ocak 2011

Demir ve çimento fiyatları yükselmeye devam ediyor

Demirin fiyatı yüzde 60, betonun ise yüzde 40′a varan oranlarda arttı.

30 Ekim 2010

Fazla kapasite çimento fiyatlarını düşürdü

Büyük ölçüde yerli sermayeye dayanan Türk yapı sektörü, kendisine bağlı 200’den fazla sektörü harekete geçirme özelliğiyle lokomotif bir niteliğe sahip. Sektörün en önemli ayaklarından biri ise çimento.

27 Mayıs 2009

Çimento fiyatları düşmeye devam edecek

Türkiye’nin yıllık çimento kapasitesindeki fazlalık fiyat düşüşüne devam edeceğini gösteriyor. Yılda 60 milyon ton civarında olması beklenen çimento kapasitesinin 94 milyon tona ulaşması nedeniyle kapasite fazlalığı ile karşı karşıya bulunan çimento sektmrünün sancılı yıllar bekliyor. Çimento sektöründe yaşanan küçülmenin 2009’da da devam edeceği ve iç pazarın yüzde 5, hatta yüzde 8’ler düzeyinde daralacağı, satış hasılatının […]

18 Mayıs 2009

Batısöke Çimento, Afrika’dan sipariş aldı

Batısöke Çimento, iç ve dış pazarlardaki daralma ve stoklardaki artış nedeniyle geçen yılın ekim ayında durdurduğu üretime yeniden başladı.

27 Nisan 2009

Bulgaristan’a çimento ihracatı devam ediyor

Bulgaristan’a çimento ihracatı karayolu ve denizyolu hız kesmeden devam ediyor. Bulgaristan’a aylık ortalama 52 bin ton çimento ihracatı yapılıyor.

13 Nisan 2009

Lafarge, Türkiye’deki iştiraklerini satıyor!

Dünyanın üçüncü büyük çimento üreticisi Fransız Lafarge S.A., Türkiye’de çimento ve beton alanında faaliyet gösteren iştiraklerinin satışı için görüşmelere başladı. Daha sonra Lafarge’den gelen bir açıklama ile Türkiye’den çıkmıyoruz dendi. Her ne kadar Türkiye’den çıkmak istemesede şirketin mali yapısı hiçte iyi değil.

01 Mart 2009
İş kurmak.net © Copyright 2012 - Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Sözleşmesi / Sitemap / İletişim -