İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim?

İş kurmak 29 Ağustos 2014 Yorum (604)

iş kurmak istiyorum

Belkide cesaretinizi toplayıp iş kurmak isteyebilirsiniz. Aslında sanıldığı kadar zor olmasa gerek. İş kurmak isteyenlere, iş kurmaya karar verenler için derlediğimiz bu yazı ile kafanızdaki soru işaretlerine bir nebze yardımcı olacaktır.

İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim?

Türkiye’de herkesin hayalidir kendi işini kurmak. Ancak bir limitet şirketini kurmak ve mal hariç dükkanı açar hale getirmek için en az 12 bin 320 lirayı gözden çıkarması gerekiyor. Tüm bu işler de en az 7 günde tamamlanıyor.

Çalışan ya da iş hayatına atılmak isteyen herkesin rüyası kendi işini kurmaktır. Ancak Türkiye’de gerek bürokratik işlemler gerek harcamalar nedeniyle girişimcilik, esnaflık zor zanaat. Bismillah deyip iş kurmak isteyenin hem sabrının hem cebinin geniş olması gerekiyor. Örneğin limited şirket için kurulum sözleşmesi, muhasebeciye verilecek vekaletname, imza beyannamesi, defterlerin onayı gibi sadece notere ödenmesi gereken tutar 1407 lira.

Tescile 750 lira

Ticaret ve sanayi odasına tescil için ödenecek tutar 750 lira. Bunları ödeyince işi açarım diye düşünmeyin. Çünkü yapılacak iş çok. Örneğin, alacağınız yazarkasa 450 lira. Sermayenizin 4’te birini bankada bloke etmek zorundasınız. Örneğin 50 bin lira sermayeli bir şirket için 12 bin 500 lirayı bankaya yatıracaksınız. Sermayenizin 10 binde birine denk gelen tutarı Halk Bankası’na yatırmanız da gerekiyor.

Muhasebeci şart

Tüm bunları takip ederken de muhasebeciyle birlikte yapmalısınız ki, bu da ilk etapta 400 lira demek. Noterde işlemlerinizi yaptırmanız için muhtarlıktan alacağınız resimli ikametgah ve nüfus sureti için cebinizden 30 lira çıkacak. Faturaların üzerine kullanacağız ya da işlerinizi takibi için bankadan IBAN numarası için hesap açmanız lazım. Bunun için de banka ‘müşteri masrafı’ adı altında yaklaşık 70 liranıza el koyuyor. Dükkanın elektrik ve su açma masrafları da yaklaşık 650 lira tutuyor. Tüm bu masraflar toplandığında cebinizden çıkacak toplam tutar 3 bin 819 lira. Bu işlemler için de zaman lazım. Bu da en az 7 gün.

Kira, bilgisayar masraf değil mi?

İş kurmak isteyenlerin satacağı malı rafa koymadan önce yapması gereken masraflar da var. Örneğin dükkan kendinizin değilse mal sahibine 1 kira ve en az 2 depozito ödemesi lazım. Ayrıca dükkan için emlakçıya da bir kira bedeli ödemeli. Yani ortalama 4 kira. Kiranın 500 lira olduğu düşünüldüğünde 2 bin liralık bir masraf demek. Ayrıcı, boya, raf, ofis mobilyası, kırtasiye, bilgisayar, muhasebe programı, tabela, kartvizit, fatura, irsaliye ve kilit değişimi için de en az 8 bin 500 lira ödenecek. (Hamit Varol/Bugün)

İŞ KURMAK MI İSTİYORSUNUZ?

iş kurmakİş kurmak isteyen kadınlar buraya…

İş kuran kadın sayısı hızla çoğalıyor. Ama yeterli değil. Kadınlar, planınız hazırsa beklemeyi bırakın. Artık kendi işinizi kurmanın zamanı geldi…

Dünya kadın gücünün farkında… Kadınların iş dünyasında daha fazla var olması ekonominin büyümesine katkıda bulunuyor. Şimdi siz de bu satırları okurken “Evet ben de kendi işimi kurmak istiyorum” diyorsanız ne duruyorsunuz? Harekete geçin. “Param yok” diyorsanız onun çaresi var. Yeter ki siz ne yapacağınızı bilin. Ama öyle her işe de gözü kapalı atlamak yok.

İŞ KURMAK İSTEYENLERE

Başka neler var?

*   Türkiye’de 30 milyon internet kullanıcısı olduğunu unutmayalım.

Kendi işinizi kurarken nelere dikkat etmelisiniz?

Seçmiş olduğunuz sektörün durumu nedir? Rakipleriniz kimlerdir? Rakiplerinizin fiyat ve hizmet bilgilerini, işletme sermayesi nedir? Bu konudaki bilgileri öğrenebilmek için bu firmaların piyasadaki imajları, müşteri algısı vb. konuları araştırarak  işe başlamanız faydalı olur.

Kurmayı düşündüğünüz iş ile ilgili bir iş planı oluşturmanız da daha sağlıklı ilerlemenizi sağlar. İş planınızı oluştururken birçok tahminde bulunmanız gerekebilir. Gerekli olan verilerin tamamına ve sağlıklı verilere ulaşabilmek her zaman mümkün olmayabilir. Fakat gerçeğe en yakın tahmini yaparsanız iş planınızda o kadar başarılı olacaktır.

İş kurmak için destek gerekli mi?

Kendi işimi kurmak istiyorum ama destek lazım.
Belki de, projenizi gerçekleştirmek için başkasının parasına ihtiyacınız yoktur. Bunu bilebilmenizin çok basit bir yolu var. Kendinize bir sorun. Ne yapmak istiyorsunuz?

Önce bazı sorulara yanıt verin. Ne yapmak istiyorsunuz? Bunu çok açıklıkla anlatabilmelisiniz. Üç dakika içerisinde ne yapacağını anlatamayan bir girişimci yatırımcı aramaya başlamamalıdır. Üç dakikalık sunum için tekrar tekrar çalışmalısınız Pekiyi, bu adımı geçtiğinizi düşünelim.

Niçin para arıyorsunuz?
Bu sorunun da çok ikna edici cevapları olmamalıdır. Yok, efendim benim belli bir maaş almam lazım, sabit giderlerimi karşılamam, hayat seviyemi korumam, eğlence falan filan gibi sebepleri sakın para istediğiniz kişiye saymayın. Size para verecek olan kişinin, bu başlangıç sermayesini ne için harcayacağınızı çok basit ve açıklıkla anlaması lazım. Unutmayın “Niçin para arıyorsunuz” sorusunu önce siz kendinize soracaksınız.

Belki de, projenizi gerçekleştirmek için başkasının parasını ihtiyacınız yoktur. Bunu bilmenizin çok basit bir yolu var. Birinci soruya geri dönün. Ne yapmak istiyorsunuz? Örnek: İnternetten sandalye alıp satacaksınız. Nelere ihtiyacınız var? Bunları nasıl temin edeceksiniz? Ne kadar harcamanız lazım? Ne kadar süre içerisinde bu harcamaları yapacaksınız? Unutmayın, işe giderken kiralık bir BMW’ye binebilir veya minibüsle seyahat edebilirsiniz. Arasında dağlar kadar “Nelere ihtiyacınız var?” farkı var.

Burada ne iş yapacağını bilen, bu yapacağı şey için kârlı, ölçeklenebilir ve doğru iş modeli olduğunu anlamış girişimlerden bahsediyorum. Bu adımları geçmeden doğrudan sermaye aramaya kalkmayın. İşin ilginci, aradığınız maddiyat çok yakınlarınızda da olabilir. Bu bakımdan ne kadar sermayeye ihtiyacınız var? Ne kadar süre bu miktarla büyüyebilirsiniz? Bunu da çok iyi bilmeniz gerekiyor. Şirketinizi kurarken “yatırımcı bulmak” kelime öbeği herkese çekici gelse de, aslında şirketinize dışarıdan gelen kimselere karşı yeni sorumluluklarınız doğacağından artık girişiminiz farklı bir aşamaya geçmiş olacaktır.

Yatırımcılarınıza karşı sorumluluklarınız

Kısaca, hesap vermek zorunda olacaksınız. Bunu hemen bir yere not edin. İkincisi; azınlık da olsa, çoğunluk da olsa yatırımcı bulduğunuzda sizden beklentiler yükselecektir. Stres katsayınız artacak ve son tarihlerle çalışma zorunluluğunuz ortaya çıkacak. Bu girişiminizden başarısız olur, verdiğiniz sözleri yerine getiremezseniz bir sonraki girişiminizde bu tecrübe önünüze çıkabilir. Bu bakımdan şirketinizin erken aşamalarında dışarıdan yatırımcı aramak bence gerekli değil.

Ortaya çıkartacağınız versiyon hiçbir zaman hayalinizdeki iş modeli olmayabilir; büyük düşünüp küçük adımlarla başlamalısınız. Bu anlamda fikir aşamasından sitenin belli bir kullanıcı sayısı veya belli gelir rakamlarına kadar yatırımcınız olabilecek kaynakları size yazmak istedim. Bunları büyük ihtimalle siz de biliyorsunuzdur. “Zaten bildiklerimizi yazmışsın, biz de yatırımcıya nasıl ulaşacağımızı düşünerek yazıyı buraya kadar okuduk” deyip bundan sonrasına devam etmeyebilirsiniz. Okumaya karar verenlerle yazının diğer kısmına devam ediyoruz.

Sorumuz şu: internet girişiminizin fikir aşamasından şirketin kurulduğu ilk evreye kadar öncelikli yatırımcılarınız kimler olabilir?

Kendiniz
İşin fikir aşamasından şirketin erken aşamalarına kadar kendiniz yatırım yapıp riske girerseniz bu önemli bir adım olacaktır. Bu sizin işe ne kadar inanmış olduğunuzun bir göstergesidir. Kişisel birikimlerinizi sermaye olarak koyabilirsiniz. Bunun az veya çok olması fark etmez, bu yolda birikimleriniz harcama fikrinizi uygulamanız bile önemlidir. Kişisel birikimler sünnette, düğünde gelen altınlar, arabanız, eviniz olabilir. Birikmiş vadeli hesabınız, hisse senetleriniz, fonlarınız olabilir. Öğrenciyseniz biriktirdiğiniz veya biriktirmediğiniz burslarınız, harçlıklarınız bu maddeye örnek olabilir.

Aileniz
Yapacağınız işi ilk önce anne, baba be eşinize anlatırsınız. Onlar aklınızdaki bu dünyaya uzaklarsa ikna etmeniz zor olabilir ancak basit bir şekilde ne yapacağınızı ve niçin yaptığınızı anlatırsanız hiçbir ebeveyn çocuğunu yalnız bırakmaz. Unutmayın bu büyük bir yükümlülüktür. Bundan sonra başarılı olmak için ağır sorumluluk altına girersiniz. Her anne ve baba “Olsun yavrum,helal-i hoş olsun” diyebilir ama onları işin içine kattığınız andan itibaren çok daha fazla enerji harcamanız gerekir.

Yakın akrabalarınız

Kuzeniniz, kardeşleriniz diğer kaynaklarınız olabilir. Anne ve baba kadar olmasa da yakın akrabaların yükü de önemlidir. Omuzlarınıza çökerler. Sakın paralı diye size sürekli karışabilecek bir akrabanızı işe dâhil etmeyin. Çekirdekten uzaklaştıkça sizin işiniz de zorlaşabilir. Örnek akrabalarınız size her ay hesap sormazlar, sizin başarılı ve mutlu olmanız için çabalarlar. Dışa doğru gittikçe buna ticari gözle bakarlar.

Yakın arkadaşlarınız
En yakın arkadaşınız ilk yatırımcınız olabilir. Burada dikkat etmeniz gereken şey, bazen yakın arkadaşlarla ticari işlerin yapılmayacağı gerçeğidir. Çok yakın arkadaşlıklar ticari ilişki sırasında farklılaşabilirler. Bu bakımdan bunun değerlendirmesini çok sıkı yapın. En yakın arkadaşlar bazen yanlış seçimler olabilirler. Dostluklarınızı kaybetmektense işe başka bir yöntemle başlamak daha doğru olabilir.

Patronunuz
Çalıştığınız iş yerinin patronu veya yöneticiniz sizinle beraber ilk sermayeyi koyabilirler. Yeni kurulacak iş yapısında ast-üst ilişkisini çok iyi düzenlemelisiniz. Eski işinizdeki düzeni yeni girişiminizde devam ettirmemelisiniz. Eskiden yöneticiniz olan birisiyle ortak olmanın sorumluluklarını her iki tarafın da çok iyi anlaması gereklidir.

Bankalar
Gerçi bu son düşüneceğiniz bir seçenek olmalıdır. Bankalar kredi veren kuruluşlardır. Sizin gözünüzün yaşına veya yaptığınız işe bakmazlar. Kredi kartlarınızın limitini kullanabilirsiniz, bireysel kredi alabilirsiniz. İşinizi krediyle kurmak riskinizi daha da artırır.

Diğer girişimciler
İnternet üzerinde başarılı olmuş girişimciler sizi en yakından anlayacak kişiler olabilirler. Eğer yaptığınız işi onlarla anlatma fırsaınız olursa bu girişimciler size başlangıç sermayesi konusunda yatırımcı olabilirler. Aynı sektörde iş yapacağınızdan onların işbirliği yaptığı taraflarla tanışma, ortak kaynak kullanımı ve tecrübe paylaşımı gibi koaylıklar olacaktır. İşiniz hızlanabilir.

İş kurmak isteyenlere kazançlı iş fırsatları

Yeni nesil iş insanları arasında ‘kendi işini yapmak’ güçlü bir arzu. Bu potansiyel içinden yıllardır çok çarpıcı hikayeler de çıkıyor. Bunlara her dönem olduğu gibi gelecekte de yeni hikayeler eklenecek. İşte bu hikayelerin yazılma potansiyelinin yüksek olduğu henüz kitleselleşmemiş, gün yüzü bile görmemiş denebilecek yeni girişim alanlarını araştırdık. Bazıları çok düşük bütçelerle yapılabilecek bu 24 işlerde, kuşkusuz bugün erkenden cesurca adımı atanlar çok daha kazançlı çıkacak.

Kendi işini kurmanın Yolları

Türkiye, girişimci bir ülke olma yolunda hızla ilerliyor. Bu anlamda uluslararası alanda yapılan araştırma

sonuçlarından çıkan rakamlar istenilen düzeyde olmasa da yine de umut verici. Küresel Girişimcilik Raporu (Global Entrepreneurship Monitor)’un 2011 rakamlarına göre, 18-64 yaş aralığındaki potansiyel ve yeni girişimci oranlarının toplamını ifade eden toplam girişimcilik aktivitesi, Türkiye’de 2010 yılında yüzde 8.6 iken, 2011 yılında yüzde 11.9’a çıktı.

Zira bu rakam 2006 yılında yüzde 6.1 seviyelerindeydi. Potansiyel girişimcilik rakamlarındaki artışın da gözle görülür bir şekilde artış kaydettiğini görüyoruz. Türkiye’deki potansiyel girişimci oranı 2006 yılında yüzde 2.2 iken, 2011 yılında bu oran yüzde 6.3’e çıkmış. Yine, 2006 yılında yüzde 4 olan yeni girişimci oranı da geçtiğimiz yıl yüzde 6’ya yükselmiş.

Rakamlar bize Türkiye’nin girişimcilik anlamında altı yıl önceden çok daha farklı bir tablo çizdiğini gösteriyor. Girişimciler ve girişimcilik ruhu artan Türkiye için önümüzdeki dönem trend olabilecek karlı ve yeni iş modellerini araştırdık. Özellikle tarım ve hayvancılıkta yeni iş fırsatları dikkat çekiyor. Bu iş fırsatlarının çoğu da Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından destekleniyor.

Bunun yanı sıra genç nüfusuyla övünen ancak hızla yaşlanan Türkiye’nin yaşlı ekonomisine yönelik yeni girişimcilere ihtiyacı olduğu da bir gerçek. Çaydan kahvaltı büfelerine süs bitkisinden su piresi yetiştiriciliğine kadar bin TL’den bir milyon TL’ye yatırımla kadar kurabileceğiniz birbirinden ilginç 24 iş modelini araştırdık.

1. Bombus Arısı Yetiştirmek

Hormonlu üretime karşı iyi tarım uygulamaları içinde yer alan ve Tarım Bakanlığı’nın da desteğine tabi olan bombus arıları son zamanların en gözde girişim alanlarından biri. Bombus arıları polinasyon (döllenme) amaçlı kullanılıyor.

Döllenme için havanın belli bir sıcaklıkta olması gerekiyor. Üretimde hormonun yerini alan bombus arılarının kullanılması desteklenerek hormonsuz sebze meyveye geçiş hedefleniyor. Antilsan Satış ve Pazarlama Müdürü Ulaş Yıldırım, hormonsuz üretime fırsat veren bombus arısında en büyük üreticilerden biri olduklarını söylüyor. Belçika ortaklı bir şirket olarak Antalya Çakırlar mevkiinde yer alan üretim tesislerinde 350 bin kovan bombus arısı üretildiğini kaydeden Yıldırım, bunun 200 bin kovanını Avrupa ülkelerine ihraç ettiklerini kaydediyor.

Seralardaki doğal döllenmeyi sağlayan bombus arıları üstelik devlet teşviki kapsamında. Öyle ki, geçtiğimiz beş yıl içerisinde bombus arısı için yapılan destek miktarı yaklaşık 6 milyon TL’ye ulaştı. Organik ve iyi tarım uygulamaları için ayrılan destekler bu seviyede olunca seralardaki bombus arısı kullanımı da iki katına çıktı. Bu arıların ömürleri 45 gün ve bir kovan arının fiyatı 150 ile 200 TL arasında değişiyor. Bir kovan arı ile 2 bin metrekarelik serada döllenme yapılabiliyor.

2. Dikenli incir yetiştiriciliği

Kendiliğinden doğada yetişen, kaktüsgillerden bir bitkinin meyvesi olan dikenli incir, Mersin’in Tarsus İlçesi’ndeki köylülerin önemli geçim kaynaklarından birisi haline geldi. Türkiye’nin hemen hemen her yöresinde görülen ancak, Akdeniz ve Ege’de daha sık rastlanan yabani bir bitki olan dikenli incir, halk arasında ‘Frenk inciri’, ‘Frenk yemişi’ olarak da biliniyor.

Kıraç alanlarda, kurak ve kireçli topraklarda yetişen, ana vatanı ise Güney Afrika olan dikenli incirin Tarsus’a bağlı köylerde hasadı yapılıyor. Yıllık ise 150 bin ton civarında toplanıyor. Tarsus Ziraat Odası Başkanı Ali Gezer, “Dikenli incir kırsal kesimlerde yol kenarlarında bile kendiliğinden yetişiyor. Köylüye de sadece toplayıp satmak kalıyor” diyor. Köylüden 20 kilogramlık sandıkta 12-13 TL’den alınan bu ürün, 60 TL’den alıcı buluyor.

Dikenli incir için özellikle Fransa’dan talep aldıklarını ifade eden Gezer,” “Ayrıca Hacettepe Üniversitesi ile yürüttüğümüz bir projeyle bu ürünü ilaç sektörüne de kazandırmayı hedefliyoruz” diyor.

3. Solucan Gübresi Üretimi

Yüksek kaliteli gübrenin hammaddesi. Solucan gübresi, 50 yılı aşkın bir süredir ABD başta olmak üzere Avrupa’da ve dünyanın birçok başka ülkesinde üretiliyor. Her tür meyve, sebze, ağaç ve bitki türlerinin yetiştirilmesinde de yaygın olarak kullanılıyor. Bu solucanlara besin maddesi olarak verilen organik olarak yetiştirilen büyükbaş hayvan dışkılarım, organik bitkisel menşeli atıkları ve geri dönüşümde kullanılabilir nitelikte evsel ve kâğıt atıklarını, kısa süre içerisinde dönüştürmek sureti ile oluşturdukları gübre, yüksek kalitede bir gübre.

Bu anlamda iş fikri oluşturmuş girişimciler var. Örneğin, İstanbul ve Antalya’da bunun için kurulmuş solucan gübresi üretim tesisleri var. Siz tesis kurmasanız bile bu işe kompost kutular alarak başlayabilirsiniz. Bu kutular sayesinde, evlerinizden çöp olarak atılan sebze, meyve kabuk ve posaları, yumurta kabukları gibi değerli organik atıkları değerlendirerek, yüksek kalitede yüzde 100 organik solucan gübresine dönüştürebilirsiniz. Hatta bunu yaşadığınız mahalleye yayarak, işinizi büyütebilirsiniz. Günlük 250 gramlık evsel atık, 500 solucanla gübre haline dönüştürülebiliyor. Gübrelerin kilogramı ise 2 TL’den satılıyor. Kutuların fiyatı 250 ile 550 lira arasında değişiyor.

4. Tatlı patates yetiştiriciliği

Manavlarda kilogramı 15-20 liradan satılan tatlı patates, Türkiye’de henüz çok yaygın değil. Oysaki en az normal patates kadar zahmetsiz yetişiyor. Tek farkı ise tatlı patatesin daha sıcak iklimlerde yetişiyor olması. Türkiye’de tatlı patatesin sadece Hatay’da yetiştirildiğini söyleyen Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Emin Çalışkan, ürünün yüksek gelir sağladığına dikkat çekiyor.

Üniversite olarak laboratuvarda ürünün hastalıklı genini temizlediklerini ve verimli hale getirdiklerini belirten Çalışkan,” 3-5 yıl içerisinde bu ürüne olan talep artacak. Güneydoğu Anadolu, Akdeniz ve Ege kıyının bölgeleri ile Samsun, Çanakkale, Yalova, İstanbul ve Kırklareli bu ürünün yetişmesi için ideal” diyor. Özellikle ürüne Avrupa ülkelerinden ciddi bir talep olduğunu ifade eden Çalışkan, şu bilgileri veriyor:

“Patatesin yetişme süresi dört ay. Bir dekara yaklaşık 3 bin civarında fide gerekiyor. Bir fidenin fiyatı ise 10 ile 20 kuruş arasında değişiyor. Bir dekar araziden yaklaşık 50 ile 60 kilogram arasında ürün almak mümkün.”

5. Kalamata Zeytini Üreticiliği

Sandviç ve kanapelerin vazgeçilmezleri arasına giren kalamata zeytini, son zamanlarda oldukça revaçta. Özellikle ABD’de oldukça moda olan kalamata zeytini, Avrupa’da da çok tüketiliyor. Türkiye’de iri olması nedeniyle ‘eşek zeytini’ adı verilen bu tür, normal zeytinin iki katı büyüklüğünde. Ödemiş, Tire ve Akhisar yörelerinde yetişen bu zeytin, adı Yunanistan’ın Kalamata yöresinden geliyor. Bu zeytin sirkeyle terbiye ediliyor ve mayalanıyor. Tadı ise turşuya benziyor.

Bu zeytinin aynı zamanda iyi bir ihraç ürünü olduğunu söyleyen Hisar Zeytincilik Gıda Mühendisi Kemal Cengiz, “Özellikle ABD, Türkiye’den her yıl 5 bin ton kalamata zeytini ihracatı yapıyor. Ancak üretim hala yetersiz” diyor. Bu zeytinin yetiştiriciliğinin yanı sıra değişik ambalajlarda pazarlamasının da yapılabileceğini kaydeden Cengiz, yaklaşık 700 bin TL’lik yatırımla, 200 adet zeytin tankı alınabileceğini ve zeytin kilogramının 2,5 liradan satılabileceğini ifade ediyor.

6. Agave Şurubu

Agave şurubunu son zamanlarda yemek ve özellikle tatlı tariflerinde daha sık duymaya başladık. Aslında agave şurubu, agave kaktüsünden elde edilen doğal bir tatlandırıcı. Agave kaktüsü aynı zamanda tekila içkisinin de elde edildiği bir bitki.

Şurup ise kaktüsün içindeki sıvı. Bu sıvı, beyaz şekere göre yüzde 25 daha tatlı olduğundan, daha az kullanılması yeterli oluyor. Bir diğer özelliğinin ise vücut tarafından daha kolay metabolizma edilmesi yani kan şekerini daha az yükseltmesi olarak ifade ediliyor.

Kıvam ve renk olarak bala benzeyen bu şurup, Türkiye’ye The LifeCo firması tarafından getiriliyor. The LifeCo’nun kurucusu Ersin Pamuksüzer, ürünün özellikle ABD ve Avaıpa’da oldukça fazla tüketildiğini ancak Türkiye’de yeni yeni tanınmaya başladığını ifade ediyor. Eczane, aktar ve marketlerde rahatlıkla satışı yapılabilecek bu ürünün bayiliğini yapabilirsiniz. Agave şurubunun fiyatı ise 19 ile 195 lira arasında değişiyor.

7. Su piresi yetiştirmek

Su pireleri, akvaryum yetiştiriciliğinde en çok kullanılan canlı yemlerden biri. Genel olarak su birikintilerinde su sıcaklığının 15 derece ile 22 derece arasında olduğu ortamlarda bol olarak ürüyorlar. Ülkemizde bu gibi yerden toplanan su pirelerini mevsiminde akvaryumculardan satın almak mümkün. Üretilen su pireleri kaliteli ve besin değerleri yüksek ise piyasadaki balık yemi tedarikçileri ve akvaryum balıkçılığı ile ilgilenenler tarafından rağbet görüyor.

Bu konuda bir girişim yapan Nilgün Ertürk, su pirelerinin bakteri barındırmaması ve suyu temizleme özelliği nedeniyle akvaryumcular tarafından tercih edildiğini söylüyor. Üretimi üç adet küçük havuzda yaptığını belirten Ertürk, “Bir poşet su piresini 5 TL’den satmak mümkün. Üretiminize bağlı olarak ayda minimum 200 TL kazanç sağlamak mümkün” diyor.

8. İstiridye mantarı

Türkiye’de tarım sektöründe yeni bir yer bulmaya başlayan istiridye mantarı da girişimciler için de fırsat söz konusu. Avrupa’da 1900’lü yılların başında kültür altında üretimi yapılan, Uzakdoğu’da ölümsüzlük mantarı çeşitlerinden biri olan istiridye mantarı, dünyada beyaz kültür mantarından sonra en çok satılan ikinci ürün olarak ifade ediliyor.

Türkiye’de bu mantarın tüketimi henüz Avrupa’nın 40’ta biri kadar olsa da her yıl artan bir tüketim söz konusu. istiridye mantarının tamamen doğal şartlarda üretildiğini ve bu nedenle talep gördüğünü söyleyen Marmara Mantar Genel Müdür Yardımcısı Halil Soyhan, bu mantarın izolasyonlu çatı katlarında ya da bodrum katlarında klima olması koşuluyla rahatlıkla yetiştirilebildiğini ifade ediyor. Üründen iki ayda bir hasat alınabiliyor. 10 bin TL’lik bir yatırımla ayda iki bin TL gelir elde edilebiliyor. Ürünün fiyatı kilogram başına 12.90 ile 15-90 TL arasında değişiyor. Marmara Mantar’ın bu işe adım atmak isteyen girişimciler için hobi kit-leri olduğunu ifade eden Soyhan, “Kompostlarımız mantar tohumları ekilmiş her şeyiyle hazır halde gönderiliyor.

Girişimci bu kitlerle işe adım atabiliyor” diyor. Soyhan, ürün için Avrupa ülkelerinin yanı sıra Rusya, Kazakistan, Azerbaycan ve Ukrayna’dan da talep olduğuna dikkat çekiyor.

9. Portakal kabuğu satmak

Kilosu 30 kuruş, kurutulmuş kabuğa 2 lira . Adana ve Osmaniye çevresi ile narenciye üretiminin yoğun yapıldığı yörelerde, üreticiler, kurutulmuş portakal kabuğu satarak para kazanıyor. Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde portakal kilosu bahçede 30 kuruştan, kurutulmuş kabuğu ise 2 TL’den satılıyor.

Gıda, kozmetik, ilaç sanayi gibi sektörlerde ham madde olarak kullanılan portakalın kabuğu yurt içi piyasada alıcı bulduğu gibi Almanya, Fransa ve İngiltere gibi Avrupa ülkelerine de ihraç ediliyor.

Her yıl aralık ayında başlayan bu iş, mayıs sonuna kadar devam ediyor. Portakal kabuğu iki şekilde toplanıyor. Birincisi mahallelerden portakal kabuklarını birilerine toplattırabilirsiniz. İkincisi ise portakalı siz satın alıp kabuğunu soydurabilirsiniz. Üç gün güneşte kurutulan portakal kabuğu daha sonra çöpünden ve çürümüş kabuklardan temizleniyor. Sonra kabukları çuvallara doldurarak sevkiyata hazır hale getiriliyor.

10. Ponny atları

Daha çok sirklerde görmeye alıştığımız minyatür at çeşitlerinden ponny yetiştiriciliği henüz Türkiye’de yaygın değil. Zira Türkiye’nin iklimi bu atların yetiştiriciliğini yapmak için oldukça uygun. En küçüklerinin boyu 42 cm, kiloları ise 20-60 arasında değişiyor. Daha çok ABD, Arjantin ve İngiltere başta olmak üzere çok sayıda ülkede özel çiftlikleri bulunuyor. ABD dışında henüz pet shop’lara girmeseler de alıcılar doğrudan onların yetiştirildiği çiftliklere ulaşıyor.

Meral Sultan Harası Müdürü Haşan Güner, özellikle erken yaşta atçılığa başlayan çocuklar için bu atların binicilik öğrenimi açısından ideal olduğunu vurguluyor. Atların genelde Hollanda, Belçika, Fransa gibi ülkelerden ihraç edildiğini belirten Güner, bu iş modelinin henüz Türkiye’de olmadığını ancak böyle bir girişimin yapılması durumunda ilgi uyandıracağını ifade ediyor. Ponny’lerin fiyatı 5 bin Euro’dan başlıyor. Güner, atların genellikle eğitimli olarak geldiğini söyleyerek, “Bir adet erkek, üç adet dişi Ponny alarak bu işe başlayabilir, atları kendiniz üretebilirsiniz. Bunun için altı ahırlık bir alan ilk etapta yeterli” diyor.

11. Çekirdeksiz limon üretmek

Fideler gelecek yıl girişimcilere dağıtılacak. Mersin’e bağlı Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu Müdürlüğü uzun çalışmalar sonucunda, çekirdeksiz limon üretti. Dokuz ay tazeliğini koruyan ve çekirdeksiz olan bu limonlar, girişimciler için farklı bir iş modeli olabilir.

Ürünün tescilinin yapıldığını söyleyen müdürlüğün proje sorumlusu Güçer Kafa, “Dünya standartlarına göre bir ürün ürettik. Uzun süre muhafaza edilebildiği için ürünün ihracat açısından da avantajı var” diyor. Projeyi ABD’li bir firmanın yakından takip ettiğini ve şu aşamada karantina testleri yaptığını belirten Kafa, aynı projeyle Güney Afrikalı bir şirketin de ilgilendiğini ifade ediyor.

Ürünü 2013 yılı sonuna kadar üreticilere sunacaklarını söyleyen Kafa, “Çekirdeksiz limon, en büyük rakibimiz İspanya ve Arjantin’le olan rekabet gücümüzü artıracak. Biz ‘küt diken’ dediğimiz en iyi limon çeşidini çekirdeksiz hale getirdik. Bu da ihracatta üreticiye avantaj sağlayacak” diyor.

12. İstiridye yetiştiriciliği

Gurme restoranlarının gözdesi .İstiridye, gurme restoranlarda ve balıkçı tezgahlarında aranan bir deniz ürünü olarak biliniyor. Lüks segmentine giren bu ürünün en önemli özelliği ise besleyici olması. İstiridye için birçok ülkeden büyük bir talep var.

Eşeyli üreme özelliğine sahip istiridyelerde döl verimi oldukça yüksek. Örneğin bazı türlerden birey başına, üreme mevsimi boyunca, 100 milyon yumurta almak mümkün. İstiridye yetiştiriciliği, balık çiftliklerindeki sisteme benzerlik gösteriyor. Yani yavrular kuluçkahanelerde üretiliyor.

Rotifer Su Ürünleri’nin sahibi Prof. Dr. Atilla Alpaz, Türkiye’de Marmara ve Ege bölgesinin istiridye yetiştiriciliği oldukça uygun olduğunu ancak henüz bu alanda bir pazar oluşmadığına dikkat çekiyor. Deniz kenarında kapalı bir tesis kurularak bu işe adım atılabileceğini ve bunun maliyetinin de 500 ile 600 bin TL arasında değişebileceğini ifade eden Alpaz, “Geleceği oldukça parlak bir alan. Ayrıca yurtdışı pazarlarda da bu ürün kendisine oldukça kolay yer bulabilir” diyor.

13. Manda yetiştiriciliği

Manda yetiştiriciliği yeni bir fırsat kapısı aralayabilir. Zira manda popülasyonu son yıllarda oldukça düştü. 40 yıl önce sulak alanların ‘sıtma eradikasyonu’ gerekçesiyle kurutulması ve mandanın sulak alanları sevmesi nedeniyle 1960′larda bir milyona yaklaşan manda popülasyonu günümüzde 70 bin adede kadar gerilemiş durumda.

Bu tablo, girişimciler için bir fırsat kapısı olarak tanımlanıyor. Çünkü manda yetiştiriciliği, başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olmak üzere çoğu kurum ve üniversite tarafından destekleniyor. Düşük faizli ve uzun vadeli krediler ise devlet bankalannda bu işin girişimcilerini bekliyor. Kayseri Damızlık Birliği Başkanı Güney Çakı, özellikle mandanın süt ve yoğurduna oldukça talep olduğunu ifade ediyor.

İnek sütünün litresinin 80 kuruş olmasına karşın manda sütünde bu fiyatın 2 TL’ye çıktığına dikkat çeken Çakı, “Manda yetiştiriciliği oldukça randımanlı. 100 baş manda için 80 bin TL yatırım yeterli. İstanbul’da Çatalca, Trakya bölgesi, Kayseri’nin Develi bölgesi manda yetiştiriciliği için uygun” diyor.

14. Suda Domates yetiştirmek

Suda domates üretimi aslında boru üretimi yapan ve Mir Holding çatısı altında faaliyet gösteren Dizayn Grup’un bir projesi… Topraksız tarım uygulaması alanında geliştirilen teknikle, bir kilo domates üretimi için damla sulama yöntemiyle tüketilen 60 litre su miktarı altı litreye düşürüldü. Bu üretim tekniğinde bitkinin kök bölgesindeki besinlere 60’ın üzerinde optimizasyon yapılıyor. Suyun debisi, Ph değeri irdeleniyor.

Ekolojik Tarım Sera Müdürü İlker Genç, suda domates yetiştiriciliğiyle herhangi bir domates cinsinden iki buçuk kat daha fazla verim alındığını belirtiyor. Bu yöntemle yapılan yetiştiricilikte dönüm başına 65 ile 80 ton arasında verim alınabildiğini kaydeden Genç, “Anahtar teslim seralar kuruyoruz. Fide, gübre, ilaç, ambalaj gibi her türlü ihtiyacı biz tedarik ediyoruz. Maliyeti dönüm başı 105 bin Euro. Üç ile beş yıl arasında yatırımın geri dönüşü alınıyor. 10 bin metrekare alanda, 1.2 milyon TL ciro yapmak mümkün” diyor.

15. Charollais Kuzusu

Anavatanı Fransa’nın Saone et Loire bölgesi olan Charollais koyunu, son zamanlarda en gözde koyun çeşitlerinden biri. Genellikle eti için yetiştirilen bu koyun, birçok ülkede yağsız kuzu eti için kullanılıyor. Bu koyun ırkının en önemli özelliği ise kuzularının erken yetişmesi ve etinin yağsız olması. Bu nedenle yetiştiriciler ve tüketiciler tarafından tercih ediliyor.

Ayrıca sütü de normal koyuna göre daha fazla. Charollais koyununun normal koyuna göre yüzde 250 daha karlı olduğunu söyleyen saanen.org Satış Müdürü Osman Atız, bu koyunların genellikle Fransa ve Bulgaristan’dan ithalatının yapıldığını belirtiyor. Bu koyun türünün üretimi için proje başlattıklarını belirten Atız, “İlk koyunlarımızı aldık. Satışlara ise 2013 yılında başlayacağız” diyor. Kuzuların satış fiyatı 800 lira. Kuzulardan ertesi yıl geri dönüş alınabiliyor. Bu alanda yatırımı düşününler için karlı bir yatırım olabilir.

16. Altın Çilek

Başbakan Tayyip Erdoğan alırken görüntülenince kilosu o günlerde 90 liraya kadar çıkan altın çilek, yasadışı üretilen bazı hapların ölümcül sonuçlara neden olduğu söylentileri üzerine zor günler yaşasa da yine de tüketici tarafından oldukça talep gören bir ürün.

Bol lifli olması nedeniyle zayıflamaya yardımcı olduğu ifade edilen altın çilek, yüksek C vitamini özelliğiyle de dikkat çekiyor. Seralar ya da açık alanlarda bu çilek yetiştirilebiliyor. Özellikle Mersin ve Antalya civarının bu ürün için en uygun yetişme alanları olduğu ifade ediliyor. Bu işe hobi olarak başlayan ancak daha sonra üretime geçen Murat Akkoç, “Hobi olarak başladığım bu işte altı ayda 2 bin tonluk üretime ulaştım. Daha sonra ürünü büyük marketlere pazarladım” diyor.

Bu iş modeli için bir dönümlük bir bahçe yeterli. Bin fide için bin TL yatırım yapılması gerekiyor. Bu ürün, meyve-sebze hallerinin yanı sıra marketlere de pazarlanabilir. Ayrıca ürün için Hollanda, Almanya, Fransa gibi AB ülkelerinden de talep olduğu ifade ediliyor.

17. Saanen keçisi

Adını İsviçre’deki Saane Vadisinden alan Saanen keçileri, süt verimliliği, kolay beslenmesi ve farklı koşullara kolaylıkla uyum sağlamasıyla keçi besiciliğinde önemli bir yere sahip. Saanen ırkının en önemli özelliklerinden birisi olan farklı iklim koşullarına uyma yeteneği sayesinde, götürüldüğü yerlerde çok çabuk adapte olabiliyorlar. Erken çağda cinsi olgunluğa ulaşıyor ve hızlı ürüyorlar. Bu da Saanen ırkının yetiştirme yönünden en önemli avantajı. Ortalama 2.5 yaşında süt verimleri ise yıllık ortalama 750 kilograma ulaşıyor. Bu keçiler kapalı alanda bile yetiştirilebiliyor. Örneğin kullanılmayan meraların, bu alanda yetiştiricilik yapmak isteyenler için uygun olduğu ifade ediliyor. Bu keçiler oğlakken tanesi 400 TL’den, keçiyken ise 500 TL’den alınabiliyor.

18. Trabzon hurması

Halk arasında ‘Trabzon hurması’ olarak bilinen aynı zamanda Japon elması olarak da anılan bu hurma çeşidi, son yıllarda halk arasında oldukça tüketilmeye başlandı. Domatesi andıran görüntüsüyle diğer hurmalardan ayrılan Trabzon hurması, en rahat Akdeniz ikliminde yetişiyor. Bu hurmanın en avantajlı özelliği ise ekiminde kullanılan toprak türünün önemli olmaması. Darende Kaymakamlığı Ziraat Mühendisi İlker Bıçakçı, bugüne kadar hiçbir üreticinin bu ürünle ilgili sorun yaşamadığına dikkat çekiyor. Halk arasında da ürünün oldukça talep gördüğünü ifade eden Bıçakçı, “Ekim için en uygun yerler, Hatay, Antakya, Mersin ve Malatya. Üçüncü yılın sonunda meyvesini vermeye başlıyor, beşinci yılın sonunda ise ağaçlar ortalama verime kavuşuyor” diyor.

Bu iş modeli ortalama 30 dönümlük bir araziye kurulabilir. 30 dönüm bir araziye yaklaşık 40 bin ağaç dikilebiliyor. Bir ağaçtan ortalama 30 kilogram ürün alınabiliyor. Ortalama yatırım ise 55 bin ile 60 bin TL arasında değişiyor.

19. Organik Bal

Türkiye, bal üretiminde dünyanın sayılı doğal üretim alanlarına sahip. Özellikle Toroslar ve Doğu Anadolu’nun yüksek yaylarından elde edilen ballar kalitesiyle, Doğu Karadeniz’deki ballar ise tıbbi nitelikleriyle öne çıkıyor. Son yıllarda organik bala olan talepteki artış dikkat çekici. Özellikle son günlerde yaşanan sahte bal krizinin ardından tüketicinin ‘en doğal’a olan yönelişi de bu noktada girişimciler için fırsatlar yaratıyor. Gebze Bal Üreticileri Birliği Başkanı Kadir Gürkan, organik bal üretimi için yerleşim yerlerine en az 5 kilometre uzaklıkta bir alana, kimyasal boya içermeyen peteklere ihtiyaç olduğunu söylüyor.

Organik bal üreticisi olmak için en az 2-3 yıl sürekli denetimlerden sonra organik üretim sertifikası alınabiliyor. Gürkan, özellikle İstanbul’un Şile ilçesi ile Çankırı’nın Çerkeş yaylarının üretim için uygun olduğunu vurguluyor. Bir kovanın maliyeti 250 ile 300 TL arasında değişiyor. Minimum 200 ile 300 kovan alınması gerekiyor. Bir kovanın toplam yıllık üretimi ise 18 ile 30 kilogram arasında değişiyor. Normal balın kilogramı 25 ile 30 TL arasında satılırken, bu rakam organikte 150 ile 200 TL arasında değişiyor.

20. Süs Bitkisi

Süs bitkileri sektörü 2011 yılında ihracatta yeni bir rekora imza attı. Türkiye süs bitkileri ihracatı geçtiğimiz yıl yüzde 36 artarak 76.3 milyon dolara ulaştı. Sektör devamlı büyüme trendi içerisinde. Zira sektörün önemli üreticilerden olan İtalya, Ispanya gibi rakip ülkelerin yüksek üretim maliyetleri nedeniyle üretimi bırakmaları da Türkiye için bir avantaj sunuyor.

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Osman Bağdatlıoğlu, canlı bitki ve peyzaj ürünleri üretim ve ihracatının giderek önem kazandığını söylüyor. Bu ürünlerin üretimi ve yatırımının önümüzdeki dönemde ihracat açısından gelecek vaat ettiğini belirten Bağdatlıoğlu, şöyle devam ediyor:

“ihracatta özellikle canlı bitkiler önemli artış kaydediyor. Bu ürün grubunda Türkmenistan, Irak, Azerbaycan Özbekistan gibi pazarlarda ihracat artıyor. Ayrıca kesme çiçekte ka-ve gerbera en çok ihraç edilen türler. Bu türleri, krizantem, lilium, lisianthus, anemone ve yeşillikler izliyor. Hazır buketler de ihracatta önem kazanıyor.”

Ortalama yatırım büyüklüğü ürüne göre farklılık gösteriyor. Ancak bu işe adım atmak için ilk etapta uygun iklim koşullarına sahip araziye ihtiyaç duyuluyor. Antalya gibi kıyı şeridinde daha çok iç pazara yönelik ve Irak Azerbaycan ve Türkmenistan gibi pazarlara ihraç edilmek üzere dış mekan bitkileri üretimi yapılıyor. Yüksek kesimlerde yapılan üretim ise Rusya, Avrupa ülkeleri gibi soğuk iklime dayanıklı çeşitler olarak ihraç ediliyor.

21. Organik Ayran

Türkiye’de organik ürünlere olan talep bu alanda yeni ürünleri de beraberinde getiriyor. Organik sütten sonra şimdi de Tire Süt Kooperatifi organik ayranı piyasaya sundu. Tamamen organik sütten elde edilen organik ayranlar, İstanbul, Ankara ve İzmir’de Migros, Tansaş ve Kipa hipermarketlerinin yanı sıra, İzmir’de Pehlivanoğlu süpermarketlerinde satışa sunuldu.

Organik ayranın kısa bir süre önce piyasaya sunulmasına karşın oldukça beğenildiğini söyleyen Tire Süt Kooperatifi Basın Danışmanı Koray Hoylu, “Tüketice doğal ürünlere bir dönüş var. Şimdi otellerden de teklifler almaya başladık.Tire Süt Kooperatifleri olarak ayrıca bayilik veriyoruz. Süt, ayran, sucuk ve Tire köfteden oluşan bu konsept girişimciler için yeni bir iş modeli oluşturabilir” diyor. Cam şişede litrelik olarak satışa sunulan organik ayranın satış fiyatı ise 3.15 TL.

22. Hazır kahvaltılık paketi üretimi

Özellikle organize sanayi bölgeleri, fabrika ve iş merkezlerinin yoğun olduğu bölgelerde, kahvaltı ciddi bir sorun. Bunun nedeni işlek caddelere nazaran bu bölgelerde kahvaltı yapılacak mekanların yetersiz olması. Bu boşluğu gören Seyidoğlu, kahvaltı büfeleri kurmaya başladı. Peynir, zeytin reçel, tereyağı, domates, salatalık gibi temel kahvaltılıkları vakumlayarak tek tabakta bir araya getiriyor ve günlük taze olarak tüketiciye sunuyor. Örneğin, bu kahvaltı menüsünü alıp çantanızda veya arabanızda kolaylıkla taşıyabilir, istediğiniz yerde kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Seyidoğlu Genel Müdürü Mehmet Göksu, bu konuda franchising verdiklerini söyleyerek, “20 bin dolar franchise giriş bedeli alıyoruz. Tüm mimari konsept ve mağaza demirbaşları için de 60 bin TL yatırım gerekiyor. Biz anahtar teslimi mağazalar sunuyoruz. Yatırımcı ilk sekiz ayda tüm maliyeti amorti edip kara geçebiliyor” diyor.

23. Yaşlı bakım merkezleri kurmak

Avrupa ülkeleri arasında en genç nüfusa sahip olan Türkiye de giderek yaşlanan ülkeler arasına girmeye başladı. Zira şu anda 60 yaş üzeri 6 milyon kişinin bulunduğu nüfusun 2050 yılında 17 milyona ulaşması öngörülüyor. Bu durum kendi içinde bir yaşlı ekonomisini de yaratacak kuşkusuz. Bu potansiyeli gören şirketler, Türkiye’ye yatırıma başladı bile. Örneğin, dünya genelinde 3 bin 200 yatak kapasiteli 42 huzurevi bulunan Avrupa’nın alanında liderlerinden Senior Assist Sağlık Grubu, Türkiye’de +60 yaşam evleri ile hizmet sunmaya başladı. Şirketin genel müdürü Mustafa Irgat, Türkiye’nin yaşlanmasıyla birlikte özellikle mimari, tekstil alanlarının yanı sıra, basit kullanımlı cep telefonları, büyük numaralı sabit telefon makineleri, televizyon kumandaları gibi pek çok alanda yeni girişim fırsatları doğacağını söylüyor.

Irgat, şunları belirtiyor: “Örneğin, uygun ayakkabı giyme, çorap giyme aparatları, uygun döşeme ile yaşlı ergonomisine uygun ebatlarda her türlü ev eşya ve malzemesi üretimi de yeni bir iş kolu olarak ortaya çıkacak.

Sadece yaşlılar için üretilecek vücut bakım ürünleri (gero-body lotion) bu alanda çok önemli bir eksikliği giderecek. Kalorisi ve vitamin mineral değerleri ayarlanmış beslenme olanağı sunacak olan yiyecek-içecek zincirleri de önemli bir iş kolu haline gelecek. Bugün dünyada anahtar teslim yaşlı bakım merkezleri inşa eden, inşaat firmaları mevcut. Ülkemizde henüz bu konuda knowhow’a sahip yerli bir girişimci yok.”

24. Uzakdoğu otantik çayları

Türkiye en fazla çay tüketen ülkeler arasında yer alıyor. Artık market raflarında da çay çeşitlerinin arttığını görüyoruz. Örneğin, Vietnam’da özel yetiştirilen ve Lotus çiçeğinden yapılan Lotus çayı, kilo vermeye yardımcı olan Jasmine çayı akla ilk gelenler. Bu alanda büyük bir pazar ve girişim fırsatı sözkonusu. İnternetten yapılacak bir araştırmayla siz de farklı çay çeşitlerini Türkiye pazarına sunabilirsiniz.

Bunun son örneklerinden biri ise iki girişimcinin getirdiği ve belirli karışımlardan oluşan, adını Uzakdoğu felsefesinden alan ve anlamı ‘çaya giden yol’ olan Chado… Chado’da Vietnam, Çin, Hindistan, Kore, Japonya, Güney Afrika, Brezilya her bölgenin kendine özel çayları mevcut. Barış Çekin ve Tunç Berkman tarafından Türkiye’ye getirilen Chado Çay, Papermoon’dan Backyard’a Pipa’dan Godiva mağazalarına kadar ünlü mekanlarda sunuluyor. Kısa zamanda piyasaya girmesine rağmen internetten ve özel mekanlarda satış yapılıyor. Çay dışında bu çayların özel cam demlikleri, mumları, bardaklarının da satışı yapılıyor. Barış Çekin, Chado’yu tüketen müşteri kitlesinin yüzde 80’ini kadınlar oluştururken son zamanlarda erkek müşteri kitlesinde de büyük bir artış olduğunu ifade ediyor. Fiyatlar paket olarak 15 TL ile 25 TL arasında değişiyor.

İş kurmak istiyorsunuz ama hazır mısınız?

Başkaları için çalışmaktansa kendi işini yapmak birçok kişinin hayali. Ancak maaşlı işinden ayrılma riskini alıp girişimcilik dünyasına adım atmak kolay bir karar değil. Yenibiris.com’un anketi, katılımcıların yarıya yakınının şartlar uygun olduğunda kendi işini kurmak istediğini ortaya çıkardı. Peki, böyle bir girişime başlamadan önce nelere dikkat etmeli?

İş dünyasında her iki kişiden biri kendi işini kurmayı düşünüyor. Yenibiris.com’un düzenlediği ve yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı ankette çıkan sonuca göre katılımcıların yüzde 45’i şartları iyi olduğunda kendi işine sahip olma hayali kuruyor. “Evet bir projem var, üstünde çalışıyorum” şıkkını seçenlerin oranı yüzde 21. Tabi risk almak istemeyenler de var. Yeni bir iş kurma yükünün altına girmek istemeyenlerin oranı ise yüzde 9. Ankette öne çıkan bir diğer seçenek ise “ düşündüm ama cesaret edemedim”. Katılımcıların yüzde 25’i yeni bir girişimi ne kadar istese de cesaret edemiyor.

İş kurmayı düşünenlere öneriler

Artık kendi işinizi kurmak mı istiyorsunuz? Müşterileriniz veya çalıştığınız kişiler sizi seviyor ya da güveniyor olabilir ama kendi işinizi kurmak bu kadar basit değil. Emin olmadan kendi işinizi açmak sizi başarısızlığa da sürükleyebilir. Yeni bir girişime başlamadan önce kendinizde ve iş yerinizde dikkat etmeniz gerekenleri öğrenmek için aşağıdaki 10 maddeyi gözden geçirmelisiniz.

1. Deneyim: Yoğun çalışıyor olmanız sağlam bir iş deneyiminiz olduğu anlamına gelmez. İnsanlar karşısındakini konusunda uzman görmedikçe onunla çalışmak istemezler. Eğer yeterli tecrübeniz yoksa yanlız bir yola çıkmak sizin için iyi olmayabilir.

2. Bağlantılar: Eğer bağlantılarınız güçlüyse ve iş kurduğunuz çevrede tanınıyorsanız iş ayarlamanız daha kolay olacaktır. Eğer bir yerde yeniyseniz insanlar tanıyıp güvenmedikleri biriyle çalışmak istemezler.

3. Kendiniz olun: Hiç kimseyi tanımadığınız bir ortamda bile rahat olmaya, yeni insanlarla tanışmaya çalışın. Bu samimiyetiniz karşınızdakine de geçer. Çoğu insan samimi olmadığından kapısına kadar gelen bir çok işi kaçırabiliyor.

4. Dijital ayak izi: Mutlaka dijital ayak iziniz olmalı. Bir web siteniz yada bloğunuzda kendiniz ve yaptığınız iş hakkında bilgi vermelisiniz. Böylece müşteriler ve sizinle çalışmak isteyenler sizin hakkınızda bilgiye kısa sürede ulaşabilir.

5. İş ortaklıkları: Müşterilerinize hizmet sunarken yapamadığınız bazı işler olabilir. Müşteriye bunu hissettirmemek için iş ortaklarınızdan yardım istemelisiniz. Örneğin müşterilerinize ürün teslim etmek zorundasınız ancak sizin aracınız yok. Müşteri üzerindeki imajınız zedelenmeden ürün transferi için bir firmayla anlaşmanız sizin için iyi olacaktır.

6. Sosyal ağlar: Sosyal ağlarda firmanızın bir sayfası olması için illa ki çok sosyal bir iş alanında çalışıyor olmanız gerekmiyor. Günümüzde bir çok insan sosyal ağları kullanıyor ve onlara ulaşmak zorundasınız. Sadece bir profil sayfanız olması da yeterli değil. Günlük değişikliklere ayak uydurarak, yenilikleri takip etmelisiniz.

7. Ekipmanlar: Ofisinizde iş için yeterli malzeme bulunmalı. Ayrıca teknolojik araç gereçlerden de eksiğiniz olmamalı.

8. Telefon: Sadece tarifeleri daha uygun diye bir cep telefonuyla işe başlamayın. Ofisinizin bir de sabit hattı olmalı. Karşınızdaki kişiye sabit hattınızı vermeniz her zaman daha güven verici olacaktır.

9. Şirketleşme: Muhakkak bir kurumsal yapı oluşturun. Serbest çalışmak her zaman özgürlüğün yanında başarı getirmez. Yasal bir şirket haline gelin ve vergi dairesine kayıt olmak gibi yasal prosedürleri mutlaka gerçekleştirin.

10. Vergilerinizi ödemek: Kendi şirketiniz olduğunda unutmayın ki vergilerini de siz ödeyeceksiniz. Gelir beyanı yaparken doğru beyan vermeniz gerekir. Vergilerinizi mutlaka zamanında ödeyin.

İş kurmak istiyorum diyorsanız, mutlaka sabırlı olmanız gerekiyor.  Karar vermek işin yüzde 1’i, harekete geçmek ve işi sürdürebilmek yüzde 99. “Kendi işimi kurdum ama başka bir sektöre geçmek istiyorum ama ne iş yapacağımı bilmiyorum” diyorsanız işiniz biraz daha kolay olabilir. Yeni bir iş kurmak isteyenler için geçerli olan konu “kuracağınız iş konusunda bilgi sahibi  olmadan sırf birileri bu işten para kazanıyor” diye bu iş kurmak için acele etmeyin. Önce yapmak istediğiniz işe karar verin. İş seçimi yaparken ise severek yapabileceğiniz bir sektör seçin. Unutmamak gerekir ki, severek yaptığımız işte hiç bir zaman sıkılmazsınız. Öyle bir sektöre girersiniz ki, iş yapıyor ve para kazanıyor olsanız dahi, bir süre sonra sıkıcı bir hal alır ve hem huzurunuz kaçar hemde yürüyen işiniz sekteye uğrar.

iş kurmak istiyorum
iş kurmak istiyorum ama param yok

 • iş kurmak istiyorum
 • ne iş yapabilirim
 • iş kurmak
 • kendi işimi kurmak istiyorum
 • iş kurmak istiyorum ne yapabilirim
 • kendi işimi yapmak istiyorum
 • ne iş yapmalı
 • iş yapmak istiyorum
 • ne iş kurmalıyım
 • ne iş yapılır

İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim? yazısına yapılan yorumlar
 1. Erol diyor ki:

  erol solak 12 12 1964 dogumlu izmir kınık’ta oturuyorum elektrik ve su tesisatı montaj ve bakım mekanım vardı başimdan geçen hastalık ve eleman kazalarından dolayı işim bozuldu 2008 mart ayında kapatmak zorunda kaldım bi çok işlere gittim olmuyor iki çocugum var okuyan brn kendi işimi yapmak istiyorum yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim tl 05352463793

  • özcan diyor ki:

   Merhaba herkese benım adım Özcan.Yıllarca restaurant ısınde çalıştım. Ve bır mekan fıkrım var tıpkı MADO,kahve dünyası gıbı marka olacak tamamen orjınal bır fıkır. Bunun ıcın kredı başvurdum ama kabul edılmedı. Eğer düşünen varsa cıddı kısıler maddı olarak güçlü kısıler ıle görüşülür ve çok şaşıracaksınız. Özcan : 0542 797 95 03

  • bekir diyor ki:

   Ben izmir bucada devren satilık olan ucuzluk pazarini devretmek istiyorum yalnizliktan taliplisi yeni iş kurmak isteyene hazır kurulu mekan kacırmayin derim cok hesaplı müşterisi hazır. Tel 05336611327

   • Anonim diyor ki:

    Bekir bey ben Şevket not brakmştm dönüş yapmadınız.!sizi aradım telefona cevap vermediniz.! Dönüş yaparsanız sevinirim. Tabiii gerçekten satmak istiyorsanız .

    • Anonim diyor ki:

     EN İYİSİ İDDAA BAYİSİ AÇMAK HERKES DELİ GİBİ İDDAA OYNUYOR..GENÇLER ARASINDA DA ÇOK OYNANIYOR

  • ömer özden diyor ki:

   PARANIZI GERÇEK VE KAZANÇLI BİR İŞE YATIRIN
   Girişimci olan ve Girişimci olmaya aday kişilere duyurulur.
   Sermayeniz mi var?(Kim bilir ne zorluklarla biriktirmişsinizdir o paraları.)

   Hangi işe yatırım yapsam diye mi düşünüyorsunuz?

   Hayale değilde gerçek bir işe mi yatırmak istiyorsunuz?

   Hem düşük yatırım maliyeti olsun hemde kısa sürede kendini amorti etsin hatta kısa sürede kâra da geçirsin istiyor musunuz?

   Öyle bir iş düşününki yatırdığınız para size 3 ayda geri dönsün

   Şimdi sıkı durun!

   İşte size Türkiye’nin her yerinden yapabileceğiniz bir iş fırsatı!

   İstiridye Mantarı Yetiştiriciliği
   İstiridye mantarı diğer bir adıyla Yaprak mantarı ülkemizde oldukça beğeniyle tüketilmeye başlanan bir mantar çeşidi olmaya başladı. Beyaz mantar yetiştiricileri riskli bir üretim sürecine sahip oldukları ve yeterli miktarda para kazanamadıkları için beyaz mantar yetiştiriciliğini bırakmakta ve istiridye mantarı yetiştiriciliğine başlamaktalar. Bu İstiridye mantarı üretiminin çoğalmasına ve yaygınlaşmasına sebep oldmakta. Elbet teki bu mantarın lezzeti ve para kazandıran bir üretim sürecine sahip olması da bunda etkili olmaktadır.

   İstiridye mantar tüketimi ülkemizde her geçen gün artmakla birlikte bu tüketimi karşılayacak üretimin yetersiz kalması yeni girişimciler için büyük fırsatlar yaratmakta.

   Şunu asla unutmayın ki gıda sektörü asla bitmez. İnsanlar var olduğu müddetçe yemeye ve içmeye muhtaçdırlar.

   Mantar Üretim Odası Maliyetleri Nedir ?

   100 m2 de üretim ve demirbaş maliyetleri?

   Sırayla ele alacak olursak.
   12000 TL Kompost
   5000 TL Ranza
   1000 TL Fan
   850 TL Petek
   2000 TL Elektrik Su Fıskiye Tesisatı
   2000 TL Klima
   4500 TL Yalıtımlı 100 m2 Çadır + Beton
   2000 TL veya hazır betonarme bir odanın yalıtım masrafı
   Toplam: 27.350 TL civarı bir yatırım gerekecektir 100 m2 lık bir Çadır için.

   Yaprak Mantarında Kazanç Nedir ?

   100m2 de kazanç durumu ortalamasını ele alalım.
   Böyle bir odaya koyacağınız 16 TOn Pamuk kompostu.
   Elde edeceğiniz %30 verimle 5 Ton mantardır.
   Mantarı da 5 TL den sattığınızı ele alırsak 90 günün sonunda 25.000 TL elde etmiş olursunuz.Komposta ödediğiniz bedel 12.000 TL.
   Yatırımınızın demirbaşlarını bile ilk üretim periyodunda amorti etmiş olursunuz ki bu dünya ticaret kurallarına aykırıdır.
   ÖNEMLİ NOT: Piyasada bu işin dolandırıcıları çoktur onun için benimle iletişime geçmeden önce sakın bu işe girmeyin derim. Beni aradığınızda sebebini anlatacağım.

   omerozden_89@yahoo.com.tr

   0535 490 03 53

 2. erdal kaya diyor ki:

  bende iş kurmak istiyorum ama bu devirde nasıl bir iş kurmalıyım ne yapmalıyım bilmiyorum nevşehirde oturuyorum sizce bu şehirde hangi iş açmam gerekiyor yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim 10 milyar kadar parayla tabi yardımlarınızı bekl,yorum

 3. sedat diyor ki:

  ben açık hava sineması açmayı düşünüyorum ama küçük çapta bilgisi olan yardımcı olursa en azından beni fikir sahibi yaparsa sevinirim teşekkürler ….

 4. hediye dizbay diyor ki:

  ben bi evhanımıyım. ve iş kurmak zorundayım.afyonun ilçesinde yaşıyorum burası küçük bi şehir ve nasıl bir iş kurmalıyım karar veremiyorum.10-15 bin tl kadar maddi imkanım var bu para ile nası bi iş kurmalıyım yardımcı olursanız çok sewinirim

  • selda saka diyor ki:

   merhabalar ortak aramaktayım hazır kurulu bir işe düşünürseniz 0258 261 17 18 selda haım ile görüşülecek

  • devran diyor ki:

   MERHABA SİZE YAZ AYLARI İÇİN WATERBALL İŞLETMECİLİĞİ YAPMANIZI ÖNEririm karlı bir işdir
   yazın çalısıp kışın dinlenin
   devran.vielse@hotmail.com

  • bekir diyor ki:

   Benizmir bucada devren satılık ucuzluk pazarı yalnızlıktan devrdiyorum kelepir ilgililere duyrulur kacirmayın tel05336611327

   • Anonim diyor ki:

    Bucanın nersinde.?ciro ve istediğiniz rakkam nedir.?0532 364 71 38 Şevket. Dönüş yaparsanız sevinirim..

  • selam ben bekir diyor ki:

   bende iş kurmak istiyorum 100000 tl sermayem var istanbulda baraber bi iş kuralım konuşmak isterim beklerim

   • avni diyor ki:

    70000 TL NE AYLIK 5000 TL KAZANMAK İSTERSEN 4 AYLIK DAHA FAZLASI YOK KENDİNİ GARANTİYE ALACAKSIN 4 AY SONRA BAŞKA İŞ YAP. avnicanbolat@hotmail.com

   • mustafa diyor ki:

    Ihracatci olmak istermisiniz ben sudan hartumda yasiyorum burada celik kapi imalati sorumlusuyum 1750 dolar maasim var eger dusunurseniz detaylari konusuruz paranizin yarisina bile turkiye sartlarina bakarak cok daha fazla kazanirsiniz diyeceksinizki siz neden yapmiyorsunuz ben kendi capimda yapiyorum cok basit ben ayda 600 tl lik urun getittiriyorum turkiyeden satiyorum burda 3 gun de istedigim kisiye satiyorum ve yaklasik 350 dolar kazaniyorum buda burdaki sahsi masraflarima yetiyor ama buk dusunurseniz cok daha fazlasi var bu ulkede ve size bir teklifim daha var cesaretinizi olcelim sudana ziyarete gelirseniz gelmeside cok kolay size bu ulkenin firsatlarini gormenize yardimci olurum ben kayseriliyim sudanin enbuyuk celik kapi fabrikasinin imalat sorumlusuyum kacancim iyi cok sukur eger cittiyseniz bekliyorum sudana sudan-haci@hotmail.com buraya yazabilirsiniz

    • mustafa diyor ki:

     Hikimse kusura bakmasin turkiye sartlarinda 50000bin lirayla bara kazanmayi dusunmeyin bakin diyorumki para kazanmayi sadece sizleri oyalar osermaye kazandirmaz gercekci olalim ama gelismemis ulkelerde bu para size uzun yillar para kazandiracak sermaye olabilir sadece cesaret ben ulkemi aylemi birakip yurdisidayim 4 senedir ve hayatimdan memnunum ayleminde cok sukur kimseye muhtacligi yok evimide aldim arabamida paramda var ben neden yapmiyorum tek basima biri cisi isimden memnunum birakmak istemiyorum ve bu isler tek kisiyle yapilamaz duteceksinizki kimsen yokmu evet kimsem yok esim cocuklarimdan baska ve ortaklugin amaci elini tasin altina koymaktir ve cok deyil 25 bin sen 25bin ben koyacagim burda kurulacak sirkette ikimizin adina olacak italat sirketi turkiyeden getirecez urunu burda satacaz inanninki satmasida kolay dusunen cesaretli girisimciler bekliyorum para kazanmak cesaret ister gelmek isteyen olursa bu ulkeyi tanitirim cok deyil 1500 tl ye burada 1 hafta kalirsiniz ucuz ulke ucak bileti dahil vize sorunu yok sudan-haci@hotmail.com burdan yazabilirsiniz

     • Anonim diyor ki:

      merhaba yazinizi okudum turkiyeden getirip satacaz diyorsunuz ama neyi getirip satmayi dusunuyoruz ne getirip satacaksiniz bi kazancimiz ne kadar olacak ayda

     • Anonim diyor ki:

      mustafa bey size mail attım.lütfen mailinizi kontrol edermisiniz

  • ümit diyor ki:

   hediye hanım görüşelim bende afyonluyum hangi ilçesinde iş yapmak istiyorsunuz size yardımcı olabilirim

 5. tayfun diyor ki:

  sayın hediye hanım biz elektrik tasarrud cihazları imalatı ve türkiye genel dağıtımını yapmaktayız az sermaye ile yüksek kaznçlar sağlayabilirsiniz http://www.brightuse.com.tr adresine girerek cihazlarımız görebilir tüm belgelerimizi inceleyebilirsiniz
  saygılarımızla
  tunca elektronik ltd.şti
  tel: 0264 277 31 08

 6. Emre diyor ki:

  Ben silvanda oturuyorum benim yola bitişik 100 dönüm arazim var ve orda akaryakıt istasyonu kurmak istiyorum eğer ilgilenen şirketler varsa 0530 695 75 27 / 0538 548 74 94 numarayı arasın.

 7. Quinton diyor ki:

  1 EUR = 1.27 USD. FARKI HİSSEDİNİZ Mİ? BUNDAN KAZANABİLİRSİNİZ!
  Siz Forex piyasasında çalışmayı hiç düşündünüz mü? Ekonomi durumunu değerleme ve analiz becerileriniz varsa çok kazanabilirsiniz. Bundan başka etrafınızda forex ticaretine başlamak birkaç isteyen varsa Türkiye’deki temsilcimiz olarak yüksek gelirli biznesini açabilirsiniz. Bir kimsenin ilgisi varsa bizimle tur@ifcmarkets.com. adresinden irtibat kurabilirsiniz.

 8. Benzinlik diyor ki:

  Cadde üzerinde iyi iş yapabilecek bir arsamız var. Benzinlik açmayı düşünüyorum. Nasıl açabilirim ne kadar maliyeti olur bana ve kar marjı ne kadardır? Siz tavsiye edermisiniz açmayı?

  Shell Opet gibi firmalar ile anlaşma nasıl oluyor? yardımcı olursanız çok sevinirim . Çok araştırdım ama bir türlü bu bilgilere ulaşamadım..

 9. FİKRİ diyor ki:

  ben 25 yaşında bir mersinin bir köyünde oturuyorum bakkal dükkanı ve kafe açmak istiyorum iş kura başvurmak istiyorum her şey yasal olsun istiyorum maliyesi vergisi altından kalka bilirmiyim bi fikir verirmisiniz TEŞEKKÜRLER…

 10. ALTIN FATURA diyor ki:

  TÜRKİYENİN HER YERİNE BAYİLİKLER VERİLİCEKTİR FATURA ÖDEME MERKEZİ İNTERNET VE TELEFON BASVURU NOKTASI AYNI ZMANDA UCAK VE OTOBÜS BİLETİ ACENTELERİ BAYİLİKLERRR VERİLİCEKTİR İŞ KURMAK İSTEYENLER ULAŞSSIN 05309351436

 11. ali diyor ki:

  marhaba ben iranlyam iranda yasiyurom birarkadas aryorom torkide bene barabar tecarat yapak.TL:009809122428778.EMAIL:bayat.shr@gmail.com

  • ali ihsan bey oglu diyor ki:

   meroba ali bey nasilsiniz
   ben tukyeden
   bir is teklifin varmi yapmak icin

   • denız yanmış diyor ki:

    meraba ali ıhsan bey ben denız yanmış ben 10 senedır pılastık sektorundeyım pev kapı dış cepe kaplama guvenırlı ış ortağı arıyorum eyer aklında başka ışlerde varsa ıstışare yapılır saygılar fıratpen ımalat şuankı duşuncem kafe nargıle nezıhbır çay bahçesı

  • isa diyor ki:

   merhaba ali bey

   biz tekstil işi ile uğraşıyoruz
   varsa bir teklifiniz veya değerlendirmek istediğiniz bir şey paylaşın lütfen
   isa@serrateks.com

  • bekir diyor ki:

   izmir buca da devren satılık ucuzluk pazarı. Hesaplı sahibinden. Yalnızlıktan dolayı. Bu işi sevenler kacırmasın cokkk hesaplı kople devretcem tel no 05336611327 arayan bulur

 12. kaya diyor ki:

  slm ben de yeni olarak çig süt toplama işine kalkıştım herşeyim hazır sadece bismillah diyecek kadar birişim var ama sermayem olmadıgı için süt veren yok biraz sermaye gerekiyo ve bide şoklama cihazı almam lazım bunun için hangi krediyi ala bilirim
  şimdiden TEŞEKKÜRLER

  • turgut diyor ki:

   kardes inş işinde muhaffak olmussundur

   bende perakende çiğ süt satacak bi gıda dukkanı acmak ıstıyorum
   bana bir iletisim numarası verip bı kac sorumu cevaplarmısın
   ?
   sımdıden tşk ler

  • sahin diyor ki:

   Çiğ süt işi nedir biraz yorumlarmısınız.

 13. Anton diyor ki:

  1 EUR = 1.31 USD. FARKI HİSSEDİNİZ Mİ? BUNDAN KAZANABİLİRSİNİZ!
  Siz Forex piyasasında çalışmayı hiç düşündünüz mü? Ekonomi durumunu değerleme ve analiz becerileriniz varsa çok kazanabilirsiniz. Bundan başka etrafınızda forex ticaretine başlamak birkaç isteyen varsa Türkiye’deki temsilcimiz olarak yüksek gelirli iş açabilirsiniz.
  -Yaş sınırı yok
  -Askerlik şartı yok
  -Çalışma saatleri sınır yok (başlangıç ve bitiş saati Size kalmış)
  -Başka bir işde çalışma şartı yok (ek iş olarakda yapabilirsiniz).
  Birkimsenin ilgisi varsa bizimle tur@ifcmarkets.com adresinden irtibat kurabilirsiniz.

 14. fatih diyor ki:

  slm arkadaşlar antalyada iş kurmak istiyorum 20 milyar sermeyeyle acaba ne iş yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum

 15. erhan diyor ki:

  mermercıyımm.kendı ısımı kurmak ıstıyorumm.yardımınızı beklıorumm…

 16. sevilay diyor ki:

  merhaba,karamanda yaşiyorum gida teknikeriyim iş kurmak istiorum gida ile ilgili nasıl ve nerden baslamalıyım 0536 771 24 91

  • ahmet oktay selcuk diyor ki:

   konuya gırmeden evel bismllahramanirrhim selam nasılsın sn sevilay hanım ben ahmet otay selcuk 31 yasındabekarım ıckım sıgaram kumarım gecehayattım yok ve aylemle kalıyorum annemın annesının kardeşlerı yan benm uyukdayılarım bkan ve konsolozdu dayılarım 22 sene evel ölldüler dayımın kızı marıkdısıslerı konsolosu ———— allahın ıznyle ben 3 ay sonra bır ısyerı kuracamda ısyerı olarak holdınk yapacm senı holdınke almakıstıyrum +905423367597 ben senı 05367712491 den ararım

 17. tekin kar diyor ki:

  Merhabalar

  Yalova merkez olmak üzere tüm Türkiyede Araç yıkama noktaları açmaktayız. winoxoto olarak internet üzerinden bize ulaşmanızda mümkün. Sizde yaşadığın yerde Araç yıkama istasyonu açmak istiyorsanız bize danışın. A dan Z ye tüm ihtiyacınız olan ürünler biz de mevcut olduğu gibi sadece açmak ile kalmıyor açtıktan sonra işletme desteği veriyoruz. Ciddi olanlar telefon ile de ulaşabilir.

  Tekin KAR
  5307004152

 18. Ali Büber diyor ki:

  hac malzemeleri üzerine hacının suudi arabistandan alabileceği bütün eşyaları iceren malzemeler hurma zemzem hacının arabistanda ala bileceği eşyalar zemzem takımları seccadeler tesbih inci takıları hac üzerine olabilecek her şey kendim şuanda arabistanda çalışmaktayım oraya bu şekil bir iş yapmak istiyorum

 19. muhammed diyor ki:

  merhaba ben ev iş oto güvelik sistemleri ve gps araç takip sistemleri üzerine van bölgesinde çalışıyordum fakat ailevi nedenlerden dolayı sakaryaya taşındım ve burada yeni bir hayat yeni bir iş kurmak istiyorum ama malesef sermayem yok zaman zaman iş teklifi alıyorum ama malüm sermayem ve bir iş yerim olmadığından sıkıntı yaşıyorum yeni bir iş kurmam için ne yapmam lazım yardımcı olabilirseniz memnun olurum

 20. sultan diyor ki:

  ben kıbrısta yasıyorum bir iş kumak istiyorum bana bayilik verecek bir şirket arıyorum bana yardım edebilirmisiniz

 21. dilek diyor ki:

  iyi günler bende ev hanımıyım 30 ytl sermayem var ama nasıl bir iş kurcamı bilmiyorum lütfen bir fikir verin ankarada yaşıyorum

  • sevgi diyor ki:

   merhabalar dilek hanım bende ankarada yaşıyorum kafe işi ile ugraşıyorum size yardımcı olabilirim

  • muratarda06 diyor ki:

   mrhb dilek hanım 05415727194 ararsan yardımcı olunur

  • devran diyor ki:

   MERHABA DİLEK HANIM SİZE BİR ÖNERİM OLACAK DETAYLI BİLGİ İÇİN DEVRAN.VİELSE@HOTMAİL.COM
   ÇOÇUK EĞLENCELERİ WATERBALL ÜZERİNE

  • serdar diyor ki:

   bende ankaradayım dılek hanım arayın goruselım cazıp bı fıkrım var 0532 442 60 55

  • necmi diyor ki:

   selam dilek sermayeniz az ama isterseniz sizinle ortak bir bir iş kurabiliriz devlet destekli metal sektöründe bol kazançlı

 22. tekin kar diyor ki:

  Yalova merkez olmak üzere tüm Türkiyede Araç yıkama noktaları açmaktayız. winoxoto olarak internet üzerinden bize ulaşmanızda mümkün. Sizde yaşadığın yerde Araç yıkama istasyonu açmak istiyorsanız bize danışın. A dan Z ye tüm ihtiyacınız olan ürünler biz de mevcut olduğu gibi sadece açmak ile kalmıyor açtıktan sonra işletme desteği veriyoruz. Ciddi olanlar telefon ile de ulaşabilir. 530 700 4251

 23. tuncer diyor ki:

  dilek hanım 30 ytl ile ne iş kurulabilirki her halde para külfetini yanlış yazmışsınız

 24. yıldız erez diyor ki:

  ben bayan kuaforüyüm fakat 5 yıldır ara verdim .bebeğimden dolayı .şimdi ise farklı bir konsep le dükkan açmak istiyorum .kozmetik ve ozel tasarım kıyafetler ozel tasarım takılar kadınların beyennebileceği .ozel tasarım eşyalar istiyorum .ama sermayem az miktarda bana bayılık verebilecek .yada ozeltasarımları olanlarla irtıbata geçmek isterim yardım

 25. atilim42 diyor ki:

  TÜM TÜRKİYEDE KENDİ PAZARLAMA EKİBİNİ KURABİLECEK BAYİLER ARANMAKTADIR!
  ihtal ettiğimiz (renkli çamaşırlar için likit matik) care bears deterjanlarının satış ve tanıtımını,bayanların evlerde bireysel satışlarının organizesini yapacak, network oluşturabilecek öte yandan ürünlerin marketlere satışını organize edebilecek geniş çevreli bölge bayii,şehir,ilçe bayilikleri ve tecrübeli çalışma arkadaşları arıyoruz. killermann@windowslive.com

  arkadaşlar küçük bir sermayeyle kendi işinizin sahibi olabilirsiniz.arayın görüşelim.selamlar

 26. işsizler buraya bakın diyor ki:

  arkadaşların hepside girişimci ruhlu maşallah işe başlama için işkura işsizim diye kayıt yaptırın hemde hemen okadar işsiz var kaydı yok daha sonra girişimcilik formunu doldurun size daha sonra kurs verecekler 27 milyar hibe 70 milyarda yeni iş kuracaklar için düşük faizli kredi veriyorlar iş içinde kimsenin yapmadıgı işlere bakın örneğin köyde iseniz orda beyaz hindi yetiştirebilirsiniz şehir ve kasabada iseniz orda olmayan kadınlara yönelik çamaşırcı veya çocuklara yönelik oyuncakçı dükkanı vs yada unlu mamüllerr üzerine bir yer açabilirsiniz çünkü bu işlerin maliyeti az ve kazancı iyi

  • Anonim diyor ki:

   merhaba ben konyada bi is yapmak istiyorum ama ne yapmam gerektigini bi turlu bilemiyorum bana yardimci olursaniz sevinirim fayan42@hotmail.com

   • mustafa diyor ki:

    Kardes konyalisin heralde bende kayseriliyim ben bu ulkede 4 yildir yasiyorum burda celik kapi firmasinda imalat sorumlusuyum mesleyim torna tesviye metal kalipciyim guzel maas aliyorum ve yaklasik 1yildir bavul ticareti derlerya bu sekilde spor ayakkabisi getittiriyorum ve burada canim kime isterse satiyorum ve para da kazaniyorum ama burada pazar cok genis kot pantolon getirmistim bi ara yaklasik 25 adet ucakla geldigi icin agirlik kotasi var ondan dolayi getirmedim birdaha neyse burada sadece bir dukkana yani basit bir maaza ya gosterdim adam fiyatini bile sormadi birak dedi bende dedimki pahali bu mal ucatmayim 20 tl ye aldim 55 tlye sattim spor ayakkabisi hafif urun yani bir normal cantaya yaklasik 20 cif sigiyor oda 6 kilo geliyor bunu getittirdigim arakadasimada yuk olmuyor ben yeni geldim turkiyeden yaklasik 53 cif getirdim tabiki artik cantaya nasil iskif yapilir orendik ve okadar cok satici istediki kimseyi kirmamak icin 4der 5ser cif dagittim kendilerine kendime aldigim ayakkabiyi bile aldilar elimden yeni bir arkadas gitti turkiyeye bayram tatili icin ogetirecek 15 cift ayin 3 de ayni sirketteki arkadas gidiyor o getirecek 25 cift yani kisacasi boyle ben bu isi hala yapiyorum ama artik konteynir bazinda yapmanin zamani geldi ondan dolayi is arayan arkadaslara karli bir is ve itibari olan bir is yani sorsalar size ne is yapiyorsunuz ihracat yapiyorum ve sudanda sirketim var diyeceksiniz turkiye sart larinda 50 100 binliraya gercekten yapilacak is yok ama bu ulkede 50 binlirayla ucun yillar para kazanirsiniz gelelim kar marjina 20tl ye aldigim urunu burada 45 tlye su anda satiyorum inan eger konteynir getirseydim bu bayram da 1 haftede satmistim yaklasik 1 konteynir 1500 cift ayakkabi alir fazlasi var ama biz bukadar diyelim 20tlden alsak ama okadar malida bu paraya almam pazarlik ve ikna kabiliyetim yuksektir 20tl 10 dolar burada ise 92 cini sudan parasi ben kaca satarim inanki 250 ciniye istedigime satarim var sen dusun karini neden ortak ariyorum parasiyla elini tasin altina sokacak cesaretli insandan zarar gelmez ben kayseriliyim ticareti bilirim allahtan korkan hak yemekten korkan biriyim evim ve aylem kayseride allaha bi lerce sukur hic bir sikintim yok ama ticaret yapmadanda duramiyorum seviyorum tcareti eger dusunen durust allahtan korkan hak yemekten korkan parasini ticarete yatirmek isteyen arkadaslar cok para deyil 25 bin sen 25 bin ben yari yariya ilk konteynirda cikaririz allahin icniyle iyi derecede arapcam var gelirsiniz bu ulkeye bakarsiniz ve beni bu ulkedeki bircok turkte tanir calistigim fabrika sudanin en buyuk celik kapi imalat fabrikasi bir cok sudanlida tanir biliyorum cok sorunuz vardir kafanizda ama bu lari sorarsaniz cevaplaya bilirim iyi bayramlar

 27. murat diyor ki:

  slm bn murat malatyadan bn tarım meslek lisesi endüstiriyel meyve sebze yetiştiriciligi ve hasat muafaza bölümü mezunuyum ve bi iş kurmak ve ya özel sektörde çalışmak istiyorum ama henüz nasip olmadı ilgilenenler varsa bna ulaşsın 05316775154 malatya

 28. atilim42 diyor ki:

  bayilik isteyen,iş kurmak isteyen arkadaşlar büyük sermayelere gerek yok.iletişime geçelim killermann@windowslive.com veya 0332 236 83 95 arayın görüşelim.

 29. Çağatay diyor ki:

  Çok az bir sermayeyle iş yapmak ve yüksek kazançlar elde etmek istiyorsanız, bizimle irtibat kurun.

  Aktif pazarlamada satışı kolay ve karı çok olan bir ürün satarak, devamlı gelir elde edebilirsiniz.

  * Çalışma sürenizi ve saatlerini kendiniz belirleyeceksiniz.
  * Kimseye bağlı olmayacaksınız…
  * Çok satış = çok kar…
  * Ekip kurarak kazancınızı üçe-beşe katlayabilirsiniz.
  * Her yaştan, bay – bayan herkesin kolaylıkla yapabileceği bir iş.

  Ayrıntılı bilgi için: 0 506 5156876

 30. Quinton diyor ki:

  Maceracı, başarılı ve kendine güveni olan biri misiniz? IFC Markets Sizin için ilk defa olmak üzere uluslararası Rally Trade 2011 Trader Yarışmasına başlamaktadır! 100 dolar yatırıp 1500 dolar kazanabilirsiniz.

 31. mevlüt diyor ki:

  benle tekstil işine girip dünyaca ünlü bi firma sayibi olmak isteyen varmı

 32. ali diyor ki:

  ban naevsehırdeyım 25 000 tl param var sızce ne iş yapabılırım?

  • mustafa diyor ki:

   Kimse kimseyi kandirmasin turkiyede 25tl ye kurulipta para kazanilacak is yok kardes benden sana tavsiye koy parani bankaya git bir yerde calis hayal kurmayino paralara is kuramassin kurarsin belki ama kaybedersin parani yazik oolur sana kagserili akli

  • Anonim diyor ki:

   sen en iyisi belçikaya gel orda zamn kaybetme brader

 33. ahsenyildiz diyor ki:

  ali bey birkaç ilan yukarıda atilim42 başlıklı ilanı değerlendirin.kardeşim güneydoğuda bir ilin bayiliğini aldı çok memnun.bunun dışında ev satışı işide oldukça kazançlı

 34. istanbul diyor ki:

  ben beyaz eşya tamircisiyim, 2,el buzdolabı çamaşır makinesi,bulaşık makinesi, fırın vs küçük ev aletleri satmak için bir dükkan açmayı düşünüyorum, piyasadan,bayilerden veya hurdacılardan maksimum 50 tlye aldığım arızalı veya arızasız cihazı bakımını tamirini yapıp 150tl 250 tl arasında satmak istiyorum,çok az sermayeyle başlanıcak işde kaybetmek yok ilgilenen olursa 0535-547-25-77 den bana ulaşabilir

  • Ozcan cifci diyor ki:

   Ben hollandadan burada ne tur bir is veya yapilacak bir bayilik olabilirmi veya olmasa turkiyede belli bir birikimim ve deneyimim var su kendim Gida sektorunde dis pazardan sorluyum teklifi olan arkadaslaslar varsa degerlendirile biliriz ozcancifci42@hotmail.com tel 0031629349774 bekliyorum paylasimlarinizi

 35. mehmet diyor ki:

  ben gıresundaoturuyorum iş kurmak ıstıyorum ama burda olmayan bır iş bayılık verebılecek şirket işi

 36. erdem kaya diyor ki:

  slm arkdaşlar hepiniz derdine derman olabilirim iyi güzel bi işler olursa tabi ortak is kurmak isterseniz para bizden calışmak sizden / 0539.6273804..

 37. Yusuf Kardelen diyor ki:

  Merhabalar;
  Çelik yapı sistemleri üzerine çalışıyoruz. Prefabrik depo,hangar, fabrika, uzay kafes çatı sistemleri.. İş bağlayacak distribütörlere ihtiyacımız var. Herkes yapailir, yaptığı kadar kazanır..

  info@prefsan.com.tr
  0312-326-36-87

 38. NURİ diyor ki:

  ben ANTALYA emlak sektörünü ele geçirmek istiyorum….. yalnız emlakçı gibi… fikri olan varmı

 39. MODA SPOR diyor ki:

  ŞOK FİYATA BAYİLİK VE ORTAKLIK 10000 TL ŞAKA DEĞİL GERÇEK MERSİNDE

  GELECEĞE YATIRIM
  BU FIRSAT KAÇMAZ
  ÇOK PARAM VAR
  O ÇOK PARANIZI RİSKE GİRİP
  ÇARÇUR ETMEYİN
  AZ SERMAYEYLE
  ÇOK KAZANÇ İMKANI ,
  HAYEL DEĞİL GERÇEK
  BİLGİ İÇİN İRTİBAT
  ACELE EDİN
  0551 703 80 03
  MERSİN

  • NEZİR KAYA diyor ki:

   MERHABALAR İLANINIZI OKUDUM VE BU KONUDA BİLGİ EDİNMEK İSTEDİM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

 40. eren diyor ki:

  150 milyar bütçem var samsundayım ne iş kurabılırım

  • yusuf diyor ki:

   slm eren bey ben erzincandan yusuf size burda beraber çalışacağımız bi iş teklif ediyorum ararsanız görüşürüz 150.000 tl ye gerek yok bi başlayalım kazanın bana hak vereceksiniz

 41. atilim42 diyor ki:

  yukarıdaki ilanımızda irtibatlar yazılı.killermann@windowslive.com irtibata geçebilirsiniz.selamlar

 42. hamza diyor ki:

  SLM ARKADASLAR ELİMDE ÖYLE BİR PROJE VARKI İMKANSIZLIKLAR NEDENİYLE YAPAMIYORUM ELİMDEKİ SERMAYE YETMİYOR AYLIK EN AZ 50 BİN YTL GARENTİ VERİYORUM KAZANCINIZDA BENLE BU İŞİ ORTAK YAPMAK İSTEYEN ARASIN BENİ
  0542 493 93 40
  msn adresim: ayprensi0180@hotmail.com

 43. NERİMAN GÜLDEN diyor ki:

  MERHABA BENDE KAFETARYA ACMAK İSTİYOM MADDİ OLARAK DESTEK BEKLİCEM 0535 561 27 58 ARAMANIZ BEKLİCEM

 44. Muhammet diyor ki:

  iş kurmak istiyorum ne yapılması gerelli teşekkürler.denizli de yaşıyorum

 45. mehmet diyor ki:

  beş yıldır bostayım bir iş yapmak istiyorum her baş vurdugum yerler şu an ihtiyacımız yok diye geri gonderiyorlar.yas oldu 45 ne yapacagımı sasırdım bana is konusunda yardımcı olursanız memnun olurum.issşzlikten bıktım branşım alım ve satım ve marketcilik.bana yardımcı olursanız memnun olacagım.

  • abdülkadir çiçek diyor ki:

   mehmet bey durumunuz hakkında üzüldüğümü belirtmek isterim.eğer hala iş arayışınız devam ediyorsa veya mevcut işinizde memnun değilseniz bu konuda size yardımcı olabilirim.Konu hakkında bilgi almak için benimle iletişime geçin lütfen.

 46. ANK-MUH diyor ki:

  Arkadaşlar Merhaba. İş kurmak isteyenler mali yükümlülüklerinide göz önüne alırlarsa iyi olur. Herhangi bir maddi manevi talebim olmaksızın yüzyüze bilgi verebilirim. Ankarada Projeye göre ortaklık düşünebilirim. İletişim için mail atın. 06MUH06@gmail.com

 47. alperen diyor ki:

  İŞ KURACAKLARA İÇİN
  arkadaşlar bu sıralar yaz aylarıda yavaş yavaş yaklaşıyor
  beyaz hindi yetiştirebilirsiniz az bir miktarda olsa size yeter zahmeti bir ay kadar zaten size palaz halinde veriyorlar et fiyatlarında artışta bundan sonra kaçınılmaz nedeni ise ithalat vergileri artırıldı yerinizde uygunsa alıp yetiştirebilirsiniz iyide para bırakır satmak içinde önünüzde 5 ay kadar zaman var hazır yemek şirketleri restorantlar dinlenme tesisleri oteller ve kebapcılar vede sucuk salam işiyle ugraşanlar alıyor adres olarak afyon ertavukculuktan alabilirsiniz bu yıl yaz ayları ramazana denk geleceginden milletin serinlemeye daha çok ihtiyacı olacak onun için vantilatör satışları patlama yapacak haberiniz olsun

 48. arif diyor ki:

  gıda montaj imalat konusunda deneyimliyim ama şu şartlarda hangi işin bana fayda getireceği konusunda kararsızım ne açacağıma karar veremedim halen düşünmekteyim cvp bekliyorum

 49. erdogan visne diyor ki:

  ben demircelik haddane kurmak isti yorum parasi olan varsa beraber kurariz 2 kinci elhaddane var elimde sermeye ari yorum ortak 2 kisi olabilir

 50. Cüneyt diyor ki:

  Antalya’da iş kurmak istiyorum, çok değişik sektörlerde araştırmalar yaptım ama hiçbirisine karar veremedim. 75000 TL. ile yapılabilecek işler hakkında fikri olanlar yazabilir.

  • serkan.. diyor ki:

   merhaba cüneyt..antalyada şuan en iyi iş kültür mantarı ve istiridye mantarı üretimi..hava şartları bakımından ve verim bakımından dünyada 1 numaralı il antalyadır..üretimde yapabilirsiniz üretenlerden toptanda toplayabilir istanbul..vs.. illere pazarlayabilirsiniz..

 51. hülya diyor ki:

  ben ev hanımıyım bulunduğum beldede ne alırsan 1 milyon yani nayloncu açmak istiyorum acaba satılırmı? maaliyeti ne kadar olur?

 52. mustafa diyor ki:

  az miktarda param var iş kurup paranın değerini artırmak istiyorum ama nasıl bi iş yapacağımı bilmiyorum dükkanım var devredeceğim başka bir iş imkanı sağlayabilirmisiniz

 53. rukiye diyor ki:

  uşakta duruyorum 1yıl öncesi aşcılık yapıyordum ama bebeğim oldu ayrılmak zorunda kaldım şimdi ise kendi işmi kurmak istiyorum kahvaltı salonu düşünüyorum ev usulü unlu mammüller düşünüyorum bana bunun maliyeti ne olur bilmiyorum kazanç elde edebilirmiyim bana yardımcı olun

 54. DİYAR CİGKÖFTE diyor ki:

  DİYAR CİGKÖFTE ÜÇRETSİZ BAYİLİK VERİYOR
  Yatırım Maliyeti Çok Düşük az sermaye ile cigköfte bayiligi

  diyarcigköfte .Son yıllarda çiğ köfte düşük maliyetli işler arasında yer alıyor.

  Gıda sektörü içerisinde yatırımı düşük, getirisi yüksek olması nedeniyle tercih ediliyor.hızla büyüyen sektör haline gelmiştir

  Nakit para döngüsü, günlük satışlar ve yüksek kar marjı da sektörün canlı kalmasını sağlıyor.

  Bu kadar düşük yatırımlarla, lezzetli ve kaliteli ürünleri tezgahına koyan girişimciler hemen kazanmaya başlıyorlar.

  sizde üçretsiz bayilik talebinde bulunarak kendı işinizin sahibi olabılirsiniz

  berat senlik 05447998405

 55. erayistanbul diyor ki:

  merhaba arkadaşlar aylar öncesinden yapmak istediğim işi buraya yazmıştım, bu süre zarfında biraz birikim yapıp kendi başıma ortaksız yapmaya karar verdim. 2 gün sonra pazartesi günü kısmetse yeni işyerimi açacağım,cesaretinizi ve ümitlerinizi kırmayın derim, insan isteyince gerçekten başarıyor. bu arada geçen hafta kütahyaya bir iş gezisi için gittim ve aklınızda fikir olsun diye yazıyorum .kesinlikle kütahyadan hediyelik eşyalar satın alıp yaz sezonunda satabilirsiniz. istanbulda 4 tl ye satılan magnet yapıştırıcılar kütahyada 1 tl. 25 tl ye satılan sehpa aksesuarları 8 tl ye aldım kibu onların normal satış fiyatı. toptanda dahada düşük fiyata alıcaksınız. bu iş kafama çok yattı, işim yolunda giderse bu işide mutlaka yapacağım, size tavsiyem 5bin tl niz var gidin kütahya porselen ve çini satılan yerlerden çokgüzel hediyelik eşyalar alın 5bin tl niz kesinlikle 15 tl olucak, herkese bol şanslar kazançlar herşey gönlünüzce olur umarım. istanbuldan saygılar erayistanbul@hotmail.com

  • Anonim diyor ki:

   eray bey hediyelik eşya işini yaptınız mı ? nasıl gidiyor ne tavsiye edersiniz. Bende kütahyadayım.

 56. tolhan diyor ki:

  ORTAK ARIYORUM
  KENDİ İŞİNİZİN SAHİBİ OLUN mersin

  az sermeya ile
  çok para kazanın
  kendi işinizin sahibi olun
  bu fırsat asla kaçmaz!!!!

  mersin özgür çocuk yanı, doğuş hastenesine varmadan
  dükkan açmayı düşünüyorum
  ortak arıyorum ,bay spor üzerine ve bayan babet ayakkabı mağazası outlet ucuz ve kaliteli ayakkabı üzerine
  bilgi irtibat için acele edin bu fırsat asla kaçmaz
  tel numaram =0551 703 80 03 mersin

 57. eren diyor ki:

  ben beden eğitimi öğretmeniyim.adidas bayiliğini düşünüyorum. şartları hakkında bie bilgimö yok.bu konuda beni bilgilendiriseniz sevinirim. hoşçakalın

 58. osman diyor ki:

  Sineklik imalatı yapıyoruz.Çok ucuz, pratik.Bayilikler vereceğiz.300-500 tl sermaye ile başlangıç yapabilirsiniz.Ayda 1000 tl çok rahat kazanırsınız.Ürün patentlidir. Piyasaya yeni çıkıyor.”Her odaya bir sineklik gerek” sloganı ile satıyoruz.
  Gerçekten bir sineklik fiyatına 3 adet sineklik satıyoruz.İrtibat için :
  0 544 511 23 19 marmaraaaa@hotmail.com

 59. YÜCEL diyor ki:

  KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYENLERE!

  Avrupa’nın en kaliteli ve doğal kozmetik markalarından REFAN, Türkiye’de bayilik vermeye başlamıştır.

  10.000TL ile 100.000TL arası bütçenize göre büyüklüğe sahip bir REFAN mağazası sahibi olabilirsiniz. Avrupa’da 100’ün üzerinde şubemiz var. Türkiye’nin bütün illerinde hızla şubeler açmaktayız. Şimdilik bayilik için hava parası istemiyoruz.

  100% karlı ve her zaman kazandıran kozmetik sektörüne çok uygun koşullarda ve uzman bir markayla girme fırsatını kaçırmayın! Yüksek getiri hedefleyen, ciddi girişimciler lütfen benimle iletişime geçiniz:

  0544 294 54 47
  yucel@refanturkiye.com

 60. Ümit ÖZ diyor ki:

  Minimum 30,000 tl parası olan arkadaşlar beni mutlaka arayın nerede hangi ilde olursanız olun farketmez ben ürün satmıyorum. Size bir iş yerini anahtar teslim hiçbirşeye karışmaksızın size teslim ediyorum dekorasyon,reklam ve programları dahil herşey içinde+sizinle 5 gün konaklıyor ve tam eğitimini veriyoruz, size birtek resmi işlemler kalıyor.
  *Peki iş ne; Türkiyede yeni profesyonel oluşmaya çalışan bir sektör ben Eskişehirde yapıyorum ve her ile bunu yaymaya çalışıyorum. Emin olun maliyetsiz hammaddesiz akarı kokarı yok ve parası hem garanti hemde güzel bir iş!!!
  Ümit ÖZ 5443798694/aspava_kral26@hotmail.com

 61. funda diyor ki:

  ben 25 yaşındayım yıkamacı acmayı düşünüyom bayadır aklımda aslen emlacıyyım ama sıkıldım degişik bişey yapmak istiyom ve yıkamacıda karar kıldım bana yardımcı olun nasıl yapmalıyım ne kadara yapabilirim

 62. tekin diyor ki:

  Funda merhaba Yalova merkez olmak üzere tüm Türkiyede Araç yıkama noktaları açmaktayız. winoxoto olarak internet üzerinden bize ulaşmanızda mümkün. Sizde yaşadığın yerde Araç yıkama istasyonu açmak istiyorsanız bize danışın. A dan Z ye tüm ihtiyacınız olan ürünler biz de mevcut olduğu gibi sadece açmak ile kalmıyor açtıktan sonra işletme desteği veriyoruz. Ciddi olanlar telefon ile de ulaşabilir. 530 700 4251

 63. teo diyor ki:

  pvc atalyosi kurmak ıstıyenler yada talıbayi acmak ıstıyenler 17senelık ustalıgım ve teknık bılgım var cıddı olanlar arasın izmir para sızden teknık bılgı ustalık benden

 64. ahmet türkan diyor ki:

  slm ben hatay antakyadan işsizim bir iş kurmak istiyorum kredixshop güzel ama nasıl gelecegi varmı kar oranı nasıl bilmiyorum çekinyorum lütfen yardımcı olan varmı 05357348134 nu tlf.

 65. ahmet diyor ki:

  merhaba singapur da yasiyorum ve burada doner bufe tarzi uzerine dukkan acmak istiyorum sermayesi olan arkadaslari singapura beklerim

 66. ahmet zırıg diyor ki:

  pvc atolyesi korakam istiyorum bu işten anliyan ark yardımcı olsa sevinir yada teknikten anliyan istiyen calıştır bilirim

 67. serkan diyor ki:

  denizli de bir iş kurmak istiyorum. 15 bin kadar birikimim var iddia bayisi düşündüm . daha iyi önerilerinizi bekliyorum. serkan-2003@hotmail.com dan telefon verebilirim . iyi günler.

 68. diyarcigköfte diyor ki:

  % 100 KAR MARJI OLAN SERMAYESİ AZ İŞLEK BİR CADDEDE YAPILACAK BİR İŞ ENAZ 20M2 DÜKKAN İLE KENDİ İŞİNİZİN SAHİBİ OLABİLİRSİNİZ PERSONELİ AZ PRATİK KOLAY BİRİŞTİR

  DİYAR CİGKÖFTE FİRMASI SİZLERE DESTEK VEREREK YENİ GİRİŞİMCİLER İÇİN BAYİLİK ÜÇRETİ TALEB ETMEMEKTEDİR

  HAS YÖRESİNE UYGUN DAMAK TADI KALİTESİ İLE MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ SAGLANARAK KISA SÜREDE MÜŞTERİ KİTLENİZİ ARTIRABİLİRSİNİZ

  DİYAR CİGKÖFTE KALİTESİYLE KULLANDIGI CİGKÖFTE MALZEMELERİNİ KORUYARAK EN İYİ SEKİLDE ÜRETMEKTEDİR

  SİZDE DİYAR CİGKÖFTE İLE CALISARAK KAR MARJI YÜKSEK BU İŞTE PAYINIZI ALABİLİRSİNİZ

  Yerine getirilmesi gereken koşullar;

  1-) Bayilik düşünülen iş yerinin araç ve yaya trafiği yoğun,merkezi yer olması.

  2-) Bayilik düşünülen bölgede DİYAR CİGKÖFTE ,şubesi var ise yeni açılacak bayi ile arasında en az 2 km mesafe olması,

  3-) Bayilik istenilen iş yerinin en az 20 m2 olması ve içinde su tesisatının olması.

  4-) Bayilik Türkiye geneline verilmektedir.

  5-) Bayilik sözleşmesinin taraflarca imza altına alınıp uygulanması

  üçretsiz bayilikler verilecektir

  hazır konsept ile kısa sürede dekarasyon imkanı

  a sınıfı b sınıfı c sınıfı konsept secenegi ile kurulum yapılmaktadır

  a 25 bin b 20 bin c 15 bin yer tespiti mekana göre sınıflandırılır sınıf tercifi size aittir

  konsept içinde sadece dekarasyon tasarımı vardır tadilat gerektiren mekanlar tadilatı size aittir

  Konsept

  1 – ) Duvar kagıdı

  2- ) Tabela

  3- ) Masa Sandalye

  4- ) Stand vitrin tezgahları

  5- ) Brosür – kartvizit

  6- ) Baskılı tisort + sapka

  7- ) Duvar Aynası dekoratif

  8- ) Özel cigköfte tepsisi

  9- ) plazma tv

  10-) Fiat listesi

  Türkiye genelindeki bayilerimiz bu konsept e uymak zorundadır

  Bu uygulama ile dükkan kiralandıktan sonra kısa sürede acılıs yapma olanagınız bulunmaktadır

  Hazır anlasmalı firmalar ile verdiginiz ölcüler sonrasında konsept kısa sürede hazırlanmaktadır

  Bu sayede bayiligimizi alacak kişileri bu zahmetten kurtarmak istedik

  NOT

  Sınıflandırılmıs konsept secenekleri standarttır sınıfa göre ürün farklılıgı bulunmaktadır

  berat senlik 05447998405

  • ömer diyor ki:

   mrb dostum hazır iş istersen benim çalışır durumda marketim var ama ailevi sebeblerden dolayı marketimi satmak zorunda kaldım aylık net kari 5000 tl garanti veririm bugün hangi işde 5000 tl kazanç var türkiye şartlarında çok güzel gelirdir ama ben zorunlu olduğum için satmak istiyorum ulaşmak için tel 05378741848 omer_dmrci@hotmail.com

 69. erhan diyor ki:

  merhaba aradaşlar ben yurt dışında kalıyorum ilk başta türkiyeden birşeyler alsamda buradamı satsam diye düşündüm sonra ne satabilirm onu düşündüm daha sonra ise aslında buraya yakın ülkelerden malzeme alıp burada satabilirdim çok şükür başladım aylık şu anda net gelirim yaklaşık4000 euro ve bundan dört ay sonra net gelirim inşallah 7.000 euro olacak ticaret cesaret işidir arkadaşlar kazanmak için kaybetmek gerekmiyor ben şu anda 23 yaşındayım türkiyede bir evim ve bir arabam var insan başkalarına muthtac olmamak için çok çalışmalı belirli biryerden sonra para kendiliğinden akıyor zaten. saygılarımla

  • ömer diyor ki:

   yurt disinda nerdesin erhan bende finlandiyadaym keni isimi kumak istiyorum ama nerden baslasam bilmiyorum bi fikir verirsen sevinirim akil akildan ustundur tsk ederm.

  • Anonim diyor ki:

   merhaba erhan bende yillardir bi is yapmak istiyorum ama olmadi yapamadim fransada kaliyorum bana yaptigin is hakkinda fikir verebilirmisin sagolasin fayan42@hotmail.com

 70. serkan diyor ki:

  mrb arkadaşlar istanbul merterde mağaza ve toptan bayan giyim imlatı yapıyorum ortak arıyorum ilgilenenler ozcan_yildzz_81@hotmail.com adresine mail atabilirler

 71. paydar diyor ki:

  Mrb ist avrupa yakasında oturan web tasarım ve programcılıktan ıyı anlayan ortak arıyorum ilgilenenler
  minimalisthayatlar@hotmail.com adresine mail atabilirler

 72. Yonca diyor ki:

  Ben Endustri Yuksek Muhendisiyim. Tekstil ile ilgilenmek istiyorum. Yaklasik 100 milyar Turk lirasi ( eski para ile) birikimim var. Yeni bir marka yaratmak istiyorum. Agirlikli olarak bayan giyim uzerine. Bilgisi olanlar yardim edebilir mi?

  • ali diyor ki:

   selam yonca ben zaten gim sektüründeyim sana tavsiyem markaya girme giyim hediyelik tuhafıye çiçek gibi şeyleri sana tavsıye ederim çönki hepsi bayan özeri

  • selahattin diyor ki:

   BUARADA NNUMARAM DÜŞÜNÜRSEN ARA 0533 420 32 87

  • vedat diyor ki:

   merhaba bursada büyük vede köklü bir firmada yönetici olarak çalışmaktayım uzun zamandır tazminatım oldugu için bırakamıyorum şayet bana ulaşırsanız 12 ay ful kazancı mükemmel textille ilgili yardımcı olabilirim 2 iş söyliyebilirim söyliyecegim işi fazla firma yapmıyor fakat sektör çok büyük ulaş bana toyatre31@hotmail.com

 73. tahsin diyor ki:

  slm arkadaşlar ben istifa etmiş askeri bir personelim iş arıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim,çok ihtiyacım var teşekkürler msn adresim tahsinmanisa30@hotmail.com

 74. Mehmet diyor ki:

  Merhaba,
  İzmirde içecek üretimi yapıyoruz.
  Yeni ürünümüz +18 BUZZY AFRODİZYAK ETKİLİ BİTKİSEL İÇECEK tamamen bitkisel ürünlerden imal edilmektedir.Satışını yapabilecek olanlara yardımcı olmak isteriz.Toptan satışlarda adet fiyatı 4.50 Tl + %8kdv’dir.0 532 686 48 24
  info@buzzyicecek.com

 75. ali diyor ki:

  İzmirde curosu iyi olan bir işyerim var şayet 150 bin Tl sermayesi olan ve iş kurmal isteyen varsa görüşelim TEL 05547970091

 76. murat diyor ki:

  izmir kemalpaşada emlak bürom var her türlü emlak satışı mevcuttur izmir ege bizden sorulur doran emlak
  0544 466 33 55

 77. murat diyor ki:

  özel şöförlük yapılır ege bölgesi tercihimdir dürüst ve ciddi kişiler arasın 25 yaş ege üni yüksek okul mezunuyum 0544 466 33 55

 78. Kaan Mutlu diyor ki:

  İzmir ve çevresinde iş kurmak isteyen girişimciler iş kurma aşamaları,şirket kuruluş işlemleri, vergi ve
  diğer finansal yükümlülükler konusunda danışabilirler(kaanmutlu@gmail.com)
  Saygılarımla, Kaan Mutlu

 79. cemal diyor ki:

  330 lira sermaye ile ile harika ve risksiz ,kolayca herkesin yapabileceği 21. yüzyılın iş fikri ,iş kurmak isteyenler , esnaflar ,öğreciler ,ev hanımları ,kısaca yeni işe ve ek ciddi bir gelir isteyen tüm arkadaşlarımıza şiddetle tavsiyemdir ,
  bilgi için arayın
  0542 484 43 40
  cemal

 80. murat diyor ki:

  mrb arkadaşlar bende ne yapacagımı şaşırmış durumdayım 15 25 arası param var önceden küçük bır tekel bayım vardı yaklaşık 7-8 yıl kadar işlettı sonra bazı sorunlar oldu aile içi vs uzun işte şimdi bana yardımcı olun 541 718 31 13

  • selahattin diyor ki:

   sana benden başkası yardımcı olamaz senin ilacın bende ben balık işiyle ugraşıyorum benim izmir balık halinde yazanem var senle hem balık hemde çig taVUK DÜKKANI ACALIM BİRDE PİŞİRME KOYALIM PARAYA PARA DEMEYİZ DÜŞÜNÜRSEN ARA COK KAZANCLI BİR İŞTİR TEMİZ PARA BEN BU İŞİN UZMANIYIM ARA BENİ 0533 420 32 87

 81. İLKİN TEKİN diyor ki:

  ÖNCELİKLE ÜRÜN HAKKINDA BİR KAÇ BİLGİ VERMEK İSTERİM SATMIŞ OLDUĞUMUZ ÜRÜN ŞUAN DÜNYADA SATILAN EN SON TEKNOLOJİ 7 D SİNEMA ÜRÜNÜDÜR .HİDROLİK VEYA PNOMATİK(HAVA İLE ÇALIŞAN) BİR SİSTEM DEĞİLDİR ELEKTİRİKLİ SERVO MOTORLARLA ÇALIŞMAKTADIR DİSBİRİTÖRLÜĞÜNÜ YAPMIŞ OLDUĞUMUZ FİRMAMIZ AYRICA FİLMLERİ KENDİLERİ YAPMAKTADIR AYRICA BU FİRMA AVATAR FİLMİNİN 3 BOYUTLU YAZILIMINI YAPAN BİR FİRMA OLARAK DÜNYANIN ÖNDE GELEN BİR FİRMASIDIR .
  ŞİRKETİMİZİN 28 ÜLKEDE 140 ADET MAKİNASI BULUNMAKTADIR BU SİSTEM SON DERECE GİLİŞMİŞ OLUP OTOMATİK KİŞİ SAYISINI KAYIT EDEREK SİZE MAİL VE SMS YOLUYLA ULAŞTIRMAKTADIR İŞİN BAŞINDA OLMASANIZ DAHİ OTOMASYONU KUSURSUZDUR. CİHAZ HEM GÜVENLİK HEMDE SAĞLIK AÇISINDANDA SON DERECE MÜKEMMEL BİR ŞEKİLDE ÜRETİLMİŞTİR
  6 YAŞINDA BİR ÇOCUĞU GÖNÜL RAHATLIĞI İLE BİNDİREBİLİRSİNİZ. TÜRKİYE’DE ŞUANDA DİĞER FİRMALARIN SATTIĞI CİHAZLAR BUNDAN YAKLAŞIK 15 YIL ÖNCEKİ TEKNOLOJİYE SAHİPDİR BU TEKNOLOJİYİ ORTAĞI OLDUĞUMUZ FİRMA İLK ÜRETEN FİRMADIR VE FİRMAMIZ BU TEKNOLOJİYİ ARTIK ÜRETMEMEKTEDİR

  MALEZYA’NIN BAŞKENTİ “KUALA LUPUR”DA 1999 YIKINDA 360 DERECE DÖNEN İLK 7 BOYUTLU SİNEMAYI KURMUŞLARDIR VE HALEN HİZMET VERMEKTEDİR.
  AYRICA AZERBAYCAN CUMHURBAŞKANI HAYDAR ALİYEV’İN OĞLU İLHAM ALİYEV’İN EVİNE DAHİ BU SİSTEMDEN KURULMUŞTUR .
  BİRLİKTE ÇALIŞMIŞ OLDUĞUMUZ FİRMAMIZ SAHİBİNİN KARDEŞİ MADONNA’NIN GÖRSEL 3 BOYUTLU ŞOVLARINI DÜZENLEYEREK DANIŞMANLIĞINI YAPMAKTADIR

  SİZE GÖNDERECEĞİM MAİLLERİ DİKKATLİ İNCELEDİĞİNİZDE SATMIŞ OLDUĞUMUZ ÜRÜNÜN VE FİRMAMIZIN TEKNOLOJİK OLARAK SUNMUŞ OLDUĞU HİZMETİ GÖRMÜŞ OLACAKSINIZ
  SAYGILARIMLA
  İLKİN TEKİN
  ilkin_tekin@hotmail.com
  info@simpol.com
  0531-349-31-11

 82. UĞUR diyor ki:

  giresunda iş yapmak istiyorumm

 83. semih diyor ki:

  hiç birinize inanmıyorum

 84. ertan diyor ki:

  05394760609 arkadaşlar istanbul ikitelli avrupa konutlarında gunluk 2 bin 3 bin tl ciro yapan paket servis pizza salonu açmaya karar verdim maliyeti 70 bin tl civarı ortak olmak isteyen ciddi arkadaşlar arasın ciddi olmayanlar aramasın lutfen

 85. kamil diyor ki:

  İstanbul’da kurulacak tesise ortak arıyoruz. Her ortak koyduğu oranlarda pay alacaklardır. İşin kapsamı geniştir.
  İlgilenen arkadaşlara mail yolu ile daha detaylı bilgi gönderebilirim.
  Saygılarımla ;
  chita3434@yahoo.com

 86. adem diyor ki:

  selam arkadaşlar ben istanbulda su bayiliği olan 25 yaşında biriyim kafamda hep bayan kuaförü açmak var bu işten anlayan az da olsa sermeyesi olan bir bayanla bütün işi yönetecek bu işin olacağına inanan ciddi bir ortak ve hatta işle ilgili fikir alıp veren tartışan bir dost ilgilenenler bana mesaj atsın gercekten bu işi yapmak istiyorum biraz sermayem var acil işinin erii bir ortak bekliyorum teşekkür ederim ve herkezin istedigi gibi başarılı olmasını dilerim. iyi günler

 87. adem diyor ki:

  selam arkadaşlar ben istanbulda su bayiliği olan 25 yaşında biriyim kafamda hep bayan kuaförü açmak var bu işten anlayan az da olsa sermeyesi olan bir bayanla bütün işi yönetecek bu işin olacağına inanan ciddi bir ortak ve hatta işle ilgili fikir alıp veren tartışan bir dost ilgilenenler bana mesaj atsın gercekten bu işi yapmak istiyorum biraz sermayem var acil işinin erii bir ortak bekliyorum teşekkür ederim ve herkezin istedigi gibi başarılı olmasını dilerim. iyi günler cep 0541 230 43 91

 88. İBRAHİM KÜLCÜ diyor ki:

  hediye hanım ben istanbul izmir gibi sehirlerde ticaretle ugrastım sımdıde kutahya merkez ve tavsanlı ilçesinde işle ugrasıyorum yasadıgımız yerler hemen hemen aynı bölge kosulları o yuzden ılcenına dının verırsenız ısze yardımcı olabılırım

 89. mehmet çöllü diyor ki:

  Ne iş yapacağınızı bilmiyorsanız
  Arayın görüşelim
  Türkiye de yok
  Kazançlı bir iş
  satilikisfikri@mynet.com

 90. ticketbilet.com diyor ki:

  merhaba arkadaşlar. allah herkesin kalbine göre versin. ben bilet sektörüne girmeyi düşünüyorum.isim benden para sizden.www.ticketbilet.com sitesini yaptırıp e-bilet satmayı düşünyorum.parası olan ortak adayı arıyorum.e-otomobil pazarı kuruyorum.aralık ayında hizmete girecek.internetgazetesi adında e-gazete sitesininde sahibiyim.gazete henüz hazır değil ama oto pazarı kurduktan sonra gazeteyide hizmete sokacağım.o zamana kadar bilet sektörünede girmiş olmayı amaçlıyorum. gazete hizmete girdikten sonra bilet ve oto pazarı sayfalarına gazetemde geniş yer ayıracağım.tıpkı mynet gibi bir haber sitesi olacak.içinde herşey olacak.ticket bilet.com un adını duyurmak için e-gazete ve reel gazetelere ilan vermeye gerek yoktur.çünkü bende zaten internet gazeteside var bilmem anlatabildimmi.? karar sizin. ticketbilet.com sitesini yaptıracak sermaya koyacak (başlangıç sermayesi 5000 tl yeterli araştırdım) ofis teknolojisi desteğide sağlamalı.kazan %50ye 50.fakat bir şertım var maksimum ortalık süresi 5 yıldır.sonra herkes kendi yoluna.site bana kalacak.yatırımcının buradaki karı ise 5 yılda elindeki parayı en az 2 katına çıkartmış olacak.

 91. kadir diyor ki:

  istanbulda faliyet gösteren inşaat firmasıyız elimizdeki projelere kar ortağı arıyoruz tüm inşaat alanlarınında hizmet veriyoruz kaba inşaat alçı mantoloma vs şu an bir proje için acil ortağa ihtiyaç vardır süre salı günü doluyor iletişim no 0532 711 24 39

 92. hüseyin diyor ki:

  Merhaba benim afyonda internet cafem var 4 senedir işletiyorum işlerim iyi allaha şükür ama sabah 8 gece 1 kafam almıyo eleman aldım kasadan para çarpıyo işten çıkardım ilk önce başka işler düşündüm cafe gibi sonra sonra masraf çok çıkınca caydım şu an aklım plastşın var afyonda saati 3,50 tl gideride pek fazla değil her makina için 2 bin tl yaklaşık 40 bin tl ye güzel bi mekan açılabilir afyon dışındaki şehirlerde fiyatları nasıl bilmiyorum ama bu işe girin tavsiye ederim güzel para bırakıyo bilgi almak isteğen varsa mj gönderebilir her türlü yardımcı olabilirim…
  yenimoda03@hotmail.com

 93. süleymankurt diyor ki:

  ben bursa mkp oturuyorum beton çit direyi imalat ve montacını yapmak istiyorum direk kalıbını nerden alabilirim teli nerden alabilirim

 94. rıdvan diyor ki:

  Ben Bay – Bayan Giyim magasazı açmayı düsünüorum ufak bana kac bin Liraya mağolur yani kaç bin liraya açabilirim ? acilll bilgilerinize ihtiyacım var

 95. hüseyin diyor ki:

  konya ereğli ilçesinde yaşıyorum iyi güzel kazançlı bir iş kurmak istiyorum.. 100.00 120.00 tl birikimim var. ne gibi bir fikir tasfiye edebilirsiniz

 96. Xeyal diyor ki:

  Merhabalar.Azerbaycanda her turulu konuda yardimci ola bilirim.

  Mobil: 0099455 641 30 31

  mail: xiymze@mail.ru

 97. cılgın diyor ki:

  slm arkadaşlar 20 binliraya mükenmel bi iş firsatına ne dersiniz sermayeniz 1ayda geri dönecektir emin olun yıllık net 300 bin dolar getirisi cok mükenmel not.işimiz patetli olup güvencelidir 05349478375

 98. cılgın diyor ki:

  konya ereğli den hüseyin kardeş bana ulasmanı beklerim iş şimi burada anlatmak istemiyorum alt yapı için cok uraş verdim ulaşırsan konuşalım 05349478375

 99. veysel diyor ki:

  arkadaslar yaklasik 5 yildir fransada yasiyorum
  suanda zamanimin bir kismini ayirdigim bir takim islerim var baska islerde yapmayi dusunuyorum bu konuda bana yardimci olurmusunuz.
  Yada turkiyeden buraya bir bag kurabilecek caliskan arkadaslar olabilirmi acaba
  is tekliflerinizi bekliyorum tsk
  veysel_sahin@hotmail.com

 100. sadettin diyor ki:

  meraba arkadaşlar benimde baya bir sermayem vardı ama çocuk yolunda harcadımve sadece cebimde 600 tl kaldı ben de bir iş kurmak istiyorum ama sermayem olmadıgı içinde evden bile çıkamıyorum kredi çekipufak bir kamyonetle plastik karton veya pet şişe toplamak istiyorum bana bir fikir veya herhangi bir işte yardımcı olursanız çok sevinirim ve bir şekilde karşılıgını da size tekrar öderim bana yardımcı olmak isteyenlerkesinlikle yüzlerini kara çıkarmayacaımada çok eminim şimdiden çok sagolun

  • memet mete diyor ki:

   istanbul dayım bir isteğin talebin olursa buyur
   ben matbaa alanında iyiyim kendime ait 9 yıllık firmam var reklam ajansı olarak çalışıyorum wwww.meteajans.net bu işle alakalı olur veya herhangi bir işiçin türkiyeden taleplerin olusa beklerim saygıla
   mete 0535 542 84 04

  • engin diyor ki:

   sadettin bey ben kastamonudayım hurda işiyle ugraşıyorum yardımcı olurum

 101. osman diyor ki:

  merhabalar!!yurt dışına tavuk ayagı ve kar spreyi ihracatı yapmak üzereyim bu konuda görüşmek ısteyen arkadaslar ile diyolog kurabilirim!!

  • fulya diyor ki:

   osman bey merhaba bu proje için görüşmemiz mümkünmü tavuk ayağı aklıma yatan bir iş numaram 0531 609 85 43 ulaşırsanız sevinirim

  • emre diyor ki:

   osman bey bu konuda bana bılgı verırsenız yada bı yardımınız dokunursa cok memnun olurum saygılar…

 102. osman diyor ki:

  mail:grodee_@hotmail.com

 103. Ali SÜTÇÜ diyor ki:

  Topraksız Tarım,yani suyun içinde ürün yetiştirebilirsiniz.
  Gelecek zamanda artık toprakta
  hiçbirşey yetişmeyecek,bu topraksız tarım işine girenler hep kazançlı çıkacak.
  Çünkü insanlar yemeden içmeden yapamazlar.
  Toprakta alınan üründen topraksız tarım yöntemiyle 8-10 kat daha fazla

  ürün alırsınız.
  Topraksız tarım sera kurulum.
  Topraksız tarım sera otomasyon cihazları.
  Topraksız tarım besin solüsyonu.
  Topraksız tarım danışmanlık hizmetleri.
  Topraksız tarım , sulu tarım , topraksız tarım sera ,cam sera,polikarbon
  sera,sera malzemeleri,
  http://topraksiz-tarim.ticaretimiz.com
  Yetkili Kişi: Ali SÜTÇÜ
  Telefon numarası: +90 (536) 8181041

 104. fatih diyor ki:

  oturdugunuz yerrden para kazanmak ıstersenız benı arayın 05355431231 netten bayanlara canta cuzlan valız vs satısı

 105. Ümit diyor ki:

  Patentli iş fikri isteyenler.kayseri 0531-815 00 96

 106. Mr Yunus diyor ki:

  Merhaba,
  Yunus Yeşim kredi firması tüm kredi sunmak dışında, kendi bir iş başlatmak için bir kredi veya bazı kişisel özellikleri satın almak için bir kredi ihtiyacı, araba, özellikleri gibi veya borcunu ödemek için bir kredi ihtiyacı sonra biri için bizimle irtibata geçerek doğru bir karar olacaktır, stressiz bir kredi istiyorsanız o zaman biri için artık e-posta adresi üzerinden bizimle irtibata geçmekten daha başka seçenek düzeni tüm gecikmeler ve stres olmadan kredi sunuyoruz: yunusyesimloanfirm@gmail.com
  Burcu:
  CEO
  Yunus Yeşim

 107. ali delibaş diyor ki:

  mrb,ben malatyalıyım ve izmirde ikamet ediyotum.işim oto tamiri iyi bir ustayım,iş yerim vardı kapattım,şimdi ise başkalarının yanında çalışıyorum bunu kendime ve gururuma yediremiyorum.sermayem de yok iş yeri açamıyorum ne olur bana yardımcı olun.05467235244………

 108. Nihat diyor ki:

  selam
  muğla/bodrumda yaşıyorum 30.000tl sermayem var ve elektrik malzemeleri satışı ve tamir bakım ile alakalı bir iş yeri açmak istiyorum.Bu iş yeri ile ilgili maliyet,risk,malzeme temini,gibi konularda yardımcı olacak varmı(mesleki usatalık belgesi vardır)
  teşekkürler şimdiden
  mavi_yelken_48@hotmail.com

 109. mustafa diyor ki:

  ARKADAŞ LAR HANGİ ÜRÜN NEREDE GİDER BUNU BİLMEK ŞART ÖRNEK VEREYİM SAÇ ENSE MAKİNESİ ERKEK KUFÖR BAYAN KUFÖRDE GİDER TUTUP PAZARDA SATAMAZSINIZ ALAN OLUR AMA AZ SATARSINIZ TABİİKİ MAKİNEDEN ANLAMANIZ ŞART BEN SATIYORUM TABİİKİ ANLAYASIYA VAKİT GEÇİYOR KENDİ ÜRÜNÜM VAR ÇAMAŞIR MAKİNESİ BULAŞIKMAKİNESİNDE KULLANILIYOR LEKELERİ ÇIKARTIYOR KİREÇİ ÇÖZÜYOR BULAŞIK MAKİNESİNDE YAGLARI ÇÖZÜYOR BUNU HERYERDE SATARSINIZ TOPTAN SATACANIZ YERLER PANSİYONLAR OTELLER YURTLAR ÖNCE DENE MEK AMACIYLA VERECEKSİN KULLANDIMI O SİZİ ARAR ÖNCE KENDİNİZ DENEYECEKSİNİZ GÖRECEKSİNİZ İNANACAKSINIZ SONRA SATACAKSINIZ FECOOBOK ADRESİM [ferit-111-222@hotmail.com]cep 0543 481 0599 ARABA EMP3 ÇAKMAKLIGA TAKİLIN SAÇ MAKİNESİ BURUN KILI MAKİNESİ PİYASA FİYATI AŞASINA VERİRİM ARZU EDENE KÜÇÜK ÜRÜNLERLE BÜYÜK İŞLER YAPABİLİRSİNİZ

 110. hakan diyor ki:

  bayilik verbilecek arkadaşlar arasın saygılarımla çok ciddiyim 05419208178

 111. Selim Yalçıner diyor ki:

  Merhaba ben karaman ilinden selim yalçıner !Burası bir elma şehridir Türkiye’nin 100%40 elma ihtiyacını karşılayan ilimizdir ve Elma bahçelerimiz var ve daha bir çok kişinin elma bahçeleri var yılda 400 bin ton elma ihrac ediliyor fakar bildiğiniz gibi Soğuk hava tesislerine koyuyoruz elmaları ama karaman ilinde yeteri kadar buzhane yok ! eğer bize 500 bin tl ile ortak olmak isteyen varsa çok büyük bir fırsat kaçırmayın derim !yıllık 500 bin ciro garanti .

 112. Mohammad diyor ki:

  Merhabalar Ben irandayim ,turkiyede ve ya azerbaican,gorgistan ve k.irakta.iyi bir is firkin olursa ortaklik hazirim. mohammad_aztuir@yahoo.com

 113. hasan diyor ki:

  Slm arkadaşalr ben İZMİR’de yaşıyorum kendim asıl meslegim bayan kuaförü ve masaj ve satış bapazarlama bende azerbaynca geniş çaplı meslegimin üzerinden iş kurmak istiyorum yada elit bir kuaförde çalışmak istiyorum ortak yada eleman arayan baküden arkdaşalrla tanışmak iterim mailleri bekliyorum 27yaşındayım şimdiden teşekkürlerimi sunarım

 114. mustafa diyor ki:

  benım 1.000 tl bırıkmıs param var nasıl katlayabılırım yardıımcı olurmusuuz ,

 115. Mr Clinton Duke diyor ki:

  Selamlar:
  Eğer mali durumu stabilize bu yıl kredi için mi arıyorsunuz? O zaman doğru yerde, kredi% 3 oranında ve stressiz bir şekilde, teklif bir yere gelmiş, Clinton Duke kredi firmasında, kişisel kredi, konsolidasyon kredi, teminat ve teminat dışı kredi, iş teklif kredi ve faturaları vs ödemek için kredi, size kredi her türlü ilgilenen varsa o zaman e-posta adresi aracılığıyla bizimle irtibata gerekir:clintondukeloanfirm@gmail.com

 116. Yüksel Kocabaş diyor ki:

  emekliyim,kahve köşelerinde zamanımı boşa harçamak istemiyorum. Elimden her iş gelir.İnş.iç dekarasyon işi yapmak istiyorum,ancak bu işi daha önceden veya halen yapmakta olan birilerinden ön bilgiler edinmek istiyorum.Örneğin kartonpiyer işi yapmak ve işe oradan başlamak ve doğacak taleplere görede işin nevini genişletmek istesem nereden başlamalıyım?Tecrübeli arkadaşlarımızın aydınlatıcı yardımlarını bekliyorum.Sağlıklı ve bol kazançlı günler.

 117. neşe diyor ki:

  @eren
  mrb eren bey ben ıstanbuldan neşe sızın ssermayenızle bır senede ıstanbul gbı yerde yuzde yuz kar edersızn kesınlıkle döner ci….bızım ınsanlarımız herseyden vazegcer ama yemekten geçmez helekı aparatif …..düşünun derım :) msn sonsuluk_3461@hotmail.com bol kazançlar :)

 118. mansur diyor ki:

  mansur ben orgenik tavukculuk yapmak istiyorum geniş arazi var madi yönde kötu olduğu için yapmuyurum bu işi duşunüpte madi durumu iyı ola kar ortağı iş yaparız ……mansurbozkus@hotmail.com

 119. Yemliha türk diyor ki:

  @hediye dizbay
  hediye hanım, ararsanız hazır proje ve teminatlı işimizi konuşabiliriz.

 120. Yemliha türk diyor ki:

  isterseniz yapılacak işin başında bulunabilir ortak olarak devam edersiniz. istemezseniz bulunmanız gerekmiyor. anlaşmanıza uygun getirinizi alabilirsiniz.

 121. hakan diyor ki:

  28 yasindayim yurtdisinda cep telefonu isleri ile ugrasiyorum ama türkiyeye dönmek istiyorum 500 milyar civarinda sermayem var ne is yapabilirim

  • nurettin durmuşkaya diyor ki:

   hakan kardeşim sakaryayı sana öneri rim inşaat çok guzel para bırakıyor istersen araştır öyle kararını ver bende inşaat ve emlak işleri ile ilgilenıyorum saygılar

  • serkan.. diyor ki:

   merhaba hakan türkiyede yapilacak en iyi iş gıda sektörüdür..insanlar gıda tüketimini mevburen yapmak zorundalar..size dıga sektörüne kültür mantarı üretimine girmenizi tavsiye edebilirim..

  • behic diyor ki:

   bence paranı rıske etme ama bosta kalmak kadar sıkıcı bıse olamaz öncelıkle nerde ıkamet etcn yasıcan konum önemlı ona göre bır ıs sektörune atılabilırsın her ne söktöre karar werırsın öncelıkle mutlaka gıderın bır nevı fazla olcaktır ılk baslarda sana en ıyı tavsıyem paranın kalanını ıng ban turuncu hesap vadelı mevduat hesabıyla ısletır gıderlerınıde faızle bır mıktar gıdermeye calıs böylelıkle paranı kaybetmeden calıstırma dene

  • Anonim diyor ki:

   merhaba hakan bey bende fransada yaşadım ama yatırımımı arsaya yatırdım garantili iş su istemez ekmek istemez ne döviz. ne borsa en iyi yatırım arsa karayazı emlak ben önder 05384990715 yardımcı olurum

 122. ramazan diyor ki:

  @erdem kaya
  merhaba ben cinden gumus ithal etmek istiyorum kar marji cok yuksek beraber yapmayi dusunurseniz 05335462458

 123. Süleyman diyor ki:

  merhabalar. bende 22 yasındayım unıvetsıte ogrencısıyım aynı zamanda bır sırkette calısmaktayım. kendı ısımı kurmak ıstıyorum guzel ıs fıkrı olan ortak arayan varsa bır seyler denemek ısterım. sermayem 70.000 tl kadar

  0531 474 36 95

  • serkan.. diyor ki:

   merhaba süleyman..hangi ilde yaşıyorsunuz? istanbul izmit kocaeli bölgesinden iseniz 0531 0263361 bana ulaşabilirsiniz..

 124. mehmet çetin eke tomtoomtot diyor ki:

  slm tomtomtomtomtom 10 vinç var ya işmakinlar hepsi çalışyor 1 petrol var peki ya allah herkes fazla verisn hatay iskenderun sadec 1tane 25 tiryom 700 to n 35 var forfir at

 125. zafer diyor ki:

  slm arkadşlar ben işletme kurmak istiyorum tekırdagda ve 100.000-500.000 sermaye var aslında bu ödev hocanın bana yardımı olurmusunuz

 126. osman diyor ki:

  merhabalar %70 kar marjlı elimde iş var yüksek sermayesi olan gerçekten türkiyede marka omak istiyorsanız eğer telefon numaram 05319106111 detayları görüşebiliriz.

 127. emin arslan diyor ki:

  merhaba suanda gazete kağıdı ıth edıp yerel gazetelere kağıt ıhtıyaclarını karsılıyoruz bu sekılde iş yurutuyorum; ek ıs olarak 300 bin tl sermaye ıle ne ıs yapabılırım ıyı bır fıkır verebılırmısınız sımdıden tskler saygılar

 128. osman diyor ki:

  internet üzerinden ürün satışı yapılacaktır söylediğim işte bir markofoni bir morhipo.com olacak kadar kapasitem var fakat sermayem olmadığı için yapamıyorum

 129. Nurettin diyor ki:

  Abhazya da yaşıyorum klima tamir ve montaj işinden anlayan eleman veya elemanlara ihtiyaç vardır

 130. yalçın diyor ki:

  osman bey konuyu daha netleştirmek açısından
  pentacyber@hotmail.com mail adresine tam larak ne yapmak istediğinizi mail atarsanız sizinle ortak bir iş yapabiliriz.

 131. nurettin durmuşkaya diyor ki:

  ben sakaryadan nurettin durmuşkaya cebinızde varsa durust ve allah icin söyluyorum 150 veya 200 bın gelın sakaryada inşaat işlerıne gırelım refaraslarım salamdır saygılar

 132. nurettin durmuşkaya diyor ki:

  karasuyu duymuşsunuzdur orada KELEPİR BIR YERVAR 3500M2 İCERISINDE 350 M2 TIRIBLEKS VE 100M2 DUBLEKS VE 2500M2 FABRIKA BINASI VE CADDE ÜZERI 80M2 2 ADET DUKKKAN FIYATMI 1. 5OO.OOO TL GORUN KARARI KENDINIZ VERIN GERCEK FIYATI 3.000.000 TL ARADAKI KARI SIZ DUSUNUN COK SIKISIKLIKTAN DOLAYI BUFIYAT

 133. bülent oduncu diyor ki:

  selam arkadaşlar adım Bülent antalyada yaşıyorum 60 bin lira 70 binlirası olan varsa çok kar getirecek iş var bilgi proje benden para sizden. kazanılacak para giderler çıkınca ortak olacak herşey kanunlara usulüne göre olacak iki ortağın imzası olmadan diğeri kendi başına bişey yapamayacak düşünürsen ara konuşalım

  özetle iş tanımı: iş makınaları tamir bakım yedekparça satışı geirisi olan yüksek kazançlı iştir arayın gelın yüz yüze konuşalım tanıyalım,
  tanışalım pişman olmazsınız.. hoşçakalınız

 134. serkan diyor ki:

  bayan iş ortakları aranıyor istanbul civarından bayanlar arayabilir … 0536 589 29 48

 135. Fuad Hasanov diyor ki:

  selam, baküde iş kurmak isteyen arkadaşlar bu numaradan beni araya bilirler… +994 55 341 16 45

 136. emrah diyor ki:

  iş arıyom inşaat dekorasyon manisa 05445922720

 137. emrah diyor ki:

  iş alanım inşaat dekorasyon ama şuan gecici olarak kuaför malzemesi satan iş yerine bakıyorum manisa izmir de iç dekorasyon işi getirene komisyon la çalışırım
  0544 5922720 çok ihtiyacım var sıkıntıdayım

 138. Sinan diyor ki:

  Merhaba, Adım Sinan 32 yaşındayım ve 23 senedir isviçrede yaşamaktayım. bende bir aralar sizin gibi ne iş yapacağımı düşünüyordum en sonunda ise buldum! Bulduğum iş benim en çok sevdiğim ve yapabildiğim işti !!!

  • cevat sentürk diyor ki:

   mrb Sinan, bende hemen yakininda Avusturyanin Vorarlberg bölgesinde yasiyorum, görüsebilirsek sevinirim Tesekürler…

 139. halil diyor ki:

  meraba ben halil 26 yaşındayım 7 senede bursada yaşıyom bu cıvarları üretim imalat bir iş kurmak istiyom ne yapsam bilmiyom ….. şimdiden teşekkür ederim

 140. behic diyor ki:

  selam beyler bayanlar rizeden yazıyorum aklıma tam olarak yatkın bır ıs sektöru bulamadım ama gelecege donuk muthıs bır rant olan bır konumdayım rıze universitesinin bulundugu mah dogma buyume yasamaktayım buna nazaran gelısmekte olan bır uniiversite bulunmakla ıs sektörune atılmaya karar werdım hep ortak hemde saglam bır ıs konumu ıle tıcarete atılmayı dusunuyorum gelecege donuk yatırım ve goruslerlerınıze acıgım

  • özcan diyor ki:

   Behıc kardeşim bende Rize ardesenlıyım çok iyi bir fikrim var ama buyuk bir iş marka olacak bir iş. Eğer düşünürsen ara beni goruselım. 05427979503

 141. ugur diyor ki:

  5bin tl param var çalışıyorum ama ekstira olaraak bana çakfazla para getirisi olması onemli değil yapıcam işin giderini karşılıyacak cebimede 2.3kuruş kalacak bir iş yapmak istiyorum gaziantep de yapıcam bir iş olucak yardımcı olursanız sevinirim,

 142. murat diyor ki:

  selam arkadaşlar ben parfüm imalatı yapıyorum sizlerede ufak bir dükkan açarak yüksek bir marlda kar getirebilirim her zaman satışı olan bir ihtiyaç haline gelmiştir parfüm ithal parfümdür % 100 kar garantisi veriyoruz ve parfümlerimiz 3 gün kalıcı bununda garantisini veriyoruz diger ithal parfümlerle karıştırmamanızı rica ederim toptan alıcılarımıza 50 cc. parfümlerin şişesini 5 tlden veriyoruz siz 10 tlden piyasaya sürüyorsunuz ilgilenen kişiler ulaşsınlar yardımcı olurum türkiyenin her yerine gönderim yapılmaktadır tl 5365153052

 143. hikmet diyor ki:

  mrb arkadaşlar sermayesi olan kişilere sesleniyorum oto kiralama sektöründe buyuk para var bence 5 aracınız oldugunu dusunun gunlukte kiralamayla yazın en az 5-6 ay ayda 20 gun 100 liradan 2000 tl 5 arac 10000 tl yapar masraf olarak 1000 tl bilemedin 2000 tl cıkar kışında aylık olarak 1250 tl den kiraya verildigini düşünürsek yıllık 80-90 bin lira yapar 1 senede sermayeniz size geri dönüş yapar guzel karlı bir iş param var ama bu işi nasıl nerde yapacagım dıyen arkadaşlar tanışalım ortak iş yapabiliriz 5326312217

 144. serkan diyor ki:

  uşakta hurda işine ortak arıyorum,10 dönüm yerim var aylık ciro 20.000 tl

 145. serkan diyor ki:

  işe ortak olmak isteyen en az 50.000 tl koyması gerekli

 146. kaan diyor ki:

  mrb ben izmitten kaan aile sirketimiz böLündü sermayesi esit olarak dagitildi banada 600 bin tl düstü fakat ben ciddi bir is yatirimi düsünüyorum cazip teklifleri olan ve cilqin ortakLiklara acigim saygilar.

  • metin diyor ki:

   kaan bey düşünürseniz inşaat şirketim var gelin ortak olalım yıllık karı çok iyidir detaylı bilgi için arayın 0536 921 90 04 metin bey

  • özcan diyor ki:

   Kaan bey merhaba bır projem var büyük marka olacak bir iş. Gerçekten düşünüyorsanız sıze ıstanbulun en popüler mekanı olacak fıkrımı sunarım. 05427979503

 147. musa diyor ki:

  ben konyada bir iş kurmak ıstıyorum ama kararsızım ne işi kursam dıyee

 148. musa diyor ki:

  konyadan bana yardım etmek ısdeyen yada iş teklıfı yapmak ısdeyen ler arasın nm .05392035193

 149. kamber diyor ki:

  erzincanda yaşıyorum burada ne iş yapabilirim yardımcı olurmuşunuz 05438267560

 150. emre diyor ki:

  oncelikle herkese slmlar inş herks gönlündeki işi hayırlısıyla gerçekleştirir.ben ankarada ikmt etmekteyim çevrem cok geniş kendi işimi kurmak istıyorum ama sermayem yok ama kendime cok guveniyorum benımle ortak fikri olan arkadaslar bana ulassın
  emrhbgl@hotmail.com

 151. emre diyor ki:

  bu arada sermayem yuksek anlamda yok

  • murat diyor ki:

   emre bey çevreniz genişse isterseniz parfüm satışı yaparak yüzde yüz kar marjı ile gelirinizi iki katına çıkarabilirsiniz eger düşünürseniz bana ulaşın numaram 5365153052

   • emre diyor ki:

    murat bey cok teskkr ederım su anda dedgınz ısı yapıyorum ben daha farklı bısey dusunuyrum cok tesk ederım

 152. emrah diyor ki:

  mrb arkadaşlar sizin bu paylaşımlarınızı görünce çok sevindim bu kadar girişimci arkadaşımız var ben de kendi işimi kurmak istiyorum aslında ama öncelikle hedef gerekir hayalinize ulaşmaya çalışmayın hedefleriniz için mücadele edin inanın hayaleriniz karanlığa düştüğünüzde size yol gösterecektir öncelikle inanmak gerekridir şuanda sermayam olmadığı için iş hayatına atılamıyorum ama yaşım genç allah izin verirse atılıcam bende i,ş hayatına 7 senedir bir şirkette yöneticilik yapıyorum gıda sektöründe iş yapıcak arkadaşlara satış ve yönetim ile ilgili yardımcı olurum istanbul avrupa yakasında ikamet ediyorum hepinize başarılar unutmayın ki savaş çıksa ekmek ihtiyaçtır 0542 894 97 96

 153. ismail emir diyor ki:

  gıda sektöründe yeni bir ürün için düşük sermaye ile bayilikler verilecektir. i.emir1@hotmail.com

 154. salih diyor ki:

  öncelikle herkese qireceği iş hayatında başarılar ve hanqi işe qirsem diye bin bir soru işareti aklında olan benim qibi kadersiz arkadaşlar 25 ila 30 bn ytl arasında param var van merkezde kalıyorum ama ne iş yapsam diye başımı kaşımaktan yoruldum :D 28 yaşında bekar biri olarak sizden tecrübeli arkadaşlardan fikir bekliyorum çok tşkler rabbim bize yardımcı olsun byby

  • mesut diyor ki:

   sen o parayla evlen kardeş en ıyısı

  • Hayri diyor ki:

   30 degilde bir 20 daha cikartabilsen sana yardimci olurdum ama ortak olarak degil yanlizca sana kar payi verebilirim oda aylik yüzde iki ancak

   • soner diyor ki:

    Hayri bey merabalar % 2 karla teklif ettğiniz işi merak ettim aslında ayrıntılı bir şekilde yazarsanız seviniirm

  • KOZMETİKÇİ diyor ki:

   salih kardeş bana ulaş düşünebilrim 530-3426285 en azında vanda sana bayiilik veirim.

 155. ibrahim diyor ki:

  slm ben kıbrısta bir iş yapmak istiyorum ama bir türlü aklıma birşey yatmadı ama cafe işletmek istiyorum bir yandan tam emin değilim bir ortak arıyorum kıbrıs için ibrahim__aydogan@hotmail.com 05437387838

 156. serdar diyor ki:

  ben kktc’de araba kiralama işi yapmak istiyorum ama bir ortak arıyorum bütçesi iyi olup ve ilgilenen varsa ulaşsın serdar__esmer@hotmail.com

 157. yusuf diyor ki:

  slm ben yusuf bende bi iş kurmak istiyorum siz değerli arkadaşlardan fikir almak istitorum özelikle istediğim branş oto inşaat veya üretim bu konuda yardımlarınızı beklerim tlf 05322013739. ymsmrb@hotmail.com iyi günler

 158. gülcan köse diyor ki:

  benim cam dekoru atölyem vardı sektörümüz kırizde bende yeni bir işe atılmak istiyorum totem yapmak istiyorum bana nasıl bir yardımda bulunursunuz saygılarımla 05446017264

  • vedat diyor ki:

   krizin hiç vurmadıgı bir iş var 12 ay full diger farklı bir iş daha ben yapmak istiyorum fakat yedi yıldır büyük bir fabrikada yönetici olarak çalışıyorum tazminatım oldugu için bırakıp atılamıyorum ulaşırsanız bana açıklarım

 159. Anonim diyor ki:

  @sedat
  açma zarar edersin

 160. sena diyor ki:

  çig köfte bayiligi verilir .sena_meri_1986@hotmail.com adresindn ulaşabilirsiniz

 161. serkan diyor ki:

  ne dur kı

  @hamza

 162. caner diyor ki:

  görüşebiliriz saygılar

 163. Anonim diyor ki:

  @sultan
  slm sultan hanim yatiriminizi almanyaya yapmak istermisiniz?tel.00491608444127

 164. Özkan diyor ki:

  10000 lira sermaye ile ne iş yapabilirim?

 165. Mehmet diyor ki:

  5 bin lira sermaye ile ne iş yapmalı ?

 166. Mehmet diyor ki:

  40 yaşından sonra iş kurmak mantıklı mı?

 167. Adem Ankara diyor ki:

  25 bin liraya ne iş yapılır ?

  • kadir diyor ki:

   sevgili kardesşim ben genc bir girisimciyim ara görüselim bende senın gibi ama cok az sermaye ile bi işe basladım sukurkler olsun su anda cok fazla kazanıyorum ama sizinlede güzel işler yapabilirim 5412084936 ha bide eger atıldansan ticarette cesaretin warsa kazanırsın yoksa saten kafadan batarsın unutma üzerine birazdaha koyarsan sana rahat para kazana bılecegın bır iş devrederim oto kuaför hazır kurulu

 168. İşsiz iş kurmak istiyorum diyor ki:

  işsizim ne iş yapabilirim tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

  • mustfa diyor ki:

   Merhaba;
   Sanal alemde birçok netten ek gelir imkanı mevcut. Ve büyük çoğunluğu ise network. Anway,avon,herbilife,ersağ,flexkom,loncanet,erol,yıldız,orfilame,dore,biobelinda ve daha ismini yazabileceğimiz birçoğu…
   Bizlerinde yaklaşık 6 yıldır network ve internetten kazanç yolları üzerinde çalışmalarımız oldu. Kimimiz az kazandı,kimimiz çok,kimimiz elindekini kaybetti,kimimiz çevresini bitirdi ve belki kimimizinpsikolojisi de bozuldu…
   Girilen her networkun kayıt ücretleri, paket ücretleri,kariyer problemi,kalifikasyonlar,ödeme problemleri,satış problemleri,verilen vaadlerin gerçekleşmemesi ve bundan dolayı distrübütörlerinize olan mahcubiyetiniz,bazı ürünlerdeki problemler ve daha birçoğu…
   Bizler,2004 den beri faaliyette olan Profitclicking ile yeni bir sayfa açarak emeklerimizin, kayıplarımızın, mağduriyetlerimizin karşılığını almaya başladık. Bu sistem de;
   • Giriş ücretsiz! (Hatta sistemi öğrenmek ve çalıştığını görmeniz için 10$ hediye bonus )
   • Ürün satışı yok! (Reklam trafik paketi alıyosunuz, ama sizin adınıza firma satıyor)
   • Üye bulma yok! (Çünkü kendi kazançlarınız yeterince fazla olacak)
   • Çok zaman ayırmak yok! (Günde en fazla 5 dakika)
   • Organizasyon kurma mecburiyeti yok!
   • Kazançlarınız günlük! (Her gün kazançlarınızın arttığını panelden izlemek harika bişey… )
   • Kazan çekimleriniz günlük! (Ödemenizi günlük hesabınıza isteyebilirsiniz.)
   • Günlük 100$ – 1000$ kazanç! (Evet yanlış duymadınız günlük diyorum. Hatta günlük daha fazla kazananlarda var ama biz duyduğumuzu değil gördüğümüzü yazdık )
   • Sisteme dahil etmek için siz insanlara gitmeyecek, insanlar sisteme kendileri gelecek.
   Belki inanmıyosunuz bunlara,networktaki o kadar kaybımızdan sonra bunlar ütopik geliyor belkide. Ama inanın gerçek… Denemesi bedava. Ücretsiz girişinizi yapın (Kayıt için tıklayın!) 10 dolarınızı hemen işleme koyun.Ertesi gün 0.20 doların hesabınızda olduğunu göreceksiniz. İyi bir sponsor ile 1000 dolar 131 günde 6000 dolar olabiliyor. (Görmek için tıklayın!) Tabiki burada sponsor çok önemli.
   İnanın sistem gerçekten işliyor. Hem ayrıca bu yeni değil. Sadece Türkiyede yeni sayılır. Ve şuan 20.000 üyesi oldu bile. Zaten sistemin 2.000.000 üzerinde üyesi var. Ayrıca bu sisteme dahil olduğunuzda kazandığınız bir network yapıyorsanız tabiki orayı bırakmayın. Ama inanın oradaki kazançlarınız burada 5-6 kat değerlenecek!
   Ücretsiz kaydınızı yapıp işleyip işlemediğini göreceksiniz zaten. Kaybınız sadece 2 dakikalık kayıt zamanınız olacak  iyide sistem hakkında bilgiyi nereden alacağız? İyi günler, bol kazançlar…

    

 169. Anonim diyor ki:

  iş kurmak istiyorum işine ortak arayan var mı?

  • a vizyon diyor ki:

   25 yıldır izmir de reklam ve prefabrik villa yapıyorum ciddi iş projelerim var yatırımcı ortak arıyorum KAZANCI YÜKSEK VE ZARAR ETMEYEN PROJELERDİR 0 232 461 12 71

 170. Anonim diyor ki:

  dükkan açmak istiyorum ne iş yapabilirim ?

 171. Emrah diyor ki:

  50 bin dolara ne iş yapabilirim ?

  • selahattin diyor ki:

   50bin doları bir senede 3e katlamak istersen buyur ara gıda sektörü balık yazanem var ortak olmak istersen ara cok kazanclı bir iş sadece yanlız kalıyorum ikimiz anlaşırsak cok para kazanırız yazanem izmir balık halinde ara konuşalım kafana yatarsa anlaşırız yatmassa ki kafana yatcandan eminim cok para kazanırsın 0533 420 32 87

  • KOZMETİKÇİ 5303426285 diyor ki:

   EMRAH BEY ONUNLA MİLYONDOALRLARI KAZANABLRZ ARYIN BENİİ

 172. Özkan Poyraz diyor ki:

  Merhabalar,

  Sizlere çok açık şekilde belirtmek istiyorum ki,çok para kazanacaksınız.

  Sermayesini arttırmak isteyenler.

  Muhasebe sorunlarıyla uğraşmak istemeyenler.

  Sadece para kazanmak isteyenler.

  Beklediğiniz fırsat size çok yakın.

  Fırsatı yakalamak vede ayrıntılı bilgi almak isteyenler.

  Lütfen benimle iletişime geçiniz.

  ozkanpoyraz@mynet.com

  • soner diyor ki:

   özgür bey merabalar bukadar överek bahsettiğiniz fikrinizi merak ettim dogrusu numaranız yok ulaşırsanız konuşmak isterim 0546 402 22 26

 173. murat cetin diyor ki:

  @serkan
  ben ortak olabılırım 5052797198 goruselım

 174. zzzzz diyor ki:

  5075266599 eğitim sektörüne girmek istersenizz@Anonim

 175. İş kurmak için ortak arıyorum diyor ki:

  10.000 tl sermaye var ortak arıyorum. iş kurmak için ortak arayanlar ?

 176. ticaret yapmak diyor ki:

  ticaret yapmak istiyorum. iş kurmak ve ticaret yapmak için nereden başlamak gerekiyor?

 177. Sertan diyor ki:

  Slm ben Ankara’dan sertan otomatik kapi otomatik kepenk garaj kapısı bariyer ve güvenlik sektörü üzerine çalışıyorum ve turk cumhuruyetlerinin her hangi bir bölgesinde imalat ve montaj atölyesi acmak istiyorum..ortak olmak isteyen ve gözü kara çalışarak ve is pesinde koşarak kazanilacagini bilen arkadaslar sermaye İcin yirmiibes bin tl gerekmektedir …bilgi benden sermaye siizden ..0543 277 79 46 sertan

 178. emre diyor ki:

  slm arkadaslar toptan bayan ıc camasırı ve kozmetik urunlerı almak ıstıyorum bana yardımcı olacak varsa sevınırım

 179. a vizyon diyor ki:

  selam baylar bayanlar %80 ekonomi %100 sağlık ve türkiyenin değil dünyanın ilerideki sorunu olan elektrik enerjisinde devrim yaratan bir ürnün bayiliğini içanadolu ve akdeniz için vermeyi düşünüyoruz. konuyla ilgilenen arkadaşların info@avizyon.com adrsine bilgi istediklerine dair mail atmaları halinde bilgi maili atılacaktır.
  avizyon reklam inşaat ve led teknolojileri

 180. gökmen diyor ki:

  slm işkurma fırsatını geçmişte yakaladım ancak benim için bedeli ağır oldu yanlış ortak seçimi,yanlış bıranş ve kaçınılmaz sonuç iflas…. bu nada şükür diyorum ben ama tekrar deneyeceğim dersler aldım ticaretden.. şu an hem işci olarak çalışıyorum hem pazarda el bise satıyorum. siz den ricam şu`;
  işkurmak isteyenler içindaha ayrıntılı bilgiler sağlaya bilirmisiniz
  (allah herkese hayırlısıyla kendi işini kurmayı nasıp etsin) meil.atarsnız sevinirim tşk ler

 181. Mahmut diyor ki:

  merhaba arkadaşlar.Kayseri yeni sanayi civarlarında hırdavat civata vida tarzı bi işyeri açmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim düşünceleriniz nelerdir?

 182. m.ayan diyor ki:

  merhaba arkadaşlar

  ben girişimci arkadaşlar için işyerimi ortaklığa açıyor ve onları davet ediyorum ortak olmak isteyen kendi işini kurmak isteyen ve karlı bir işe adım atmak isteyenler arasınlar

 183. Sayid diyor ki:

  Mrb. Arkadasler ben afghanistanin baskente kabil da yasiyorum. uretim sektorene girmek istiyorum ozellik ile gida, ama uretim sektorin de hic tecurbam olmadegi icin bir turlu baslayamiyorum. 200.000-300.000 dollar sermaye arasi bir is yapmak istiyorum.
  Cok tecurbeli olan birisine kendime ortak alabilerim.
  saeed.kcs@gmail.com
  Tesekkurler

  • Hayri diyor ki:

   eger almanya ile is yapmak istersen neden olmasin ben almanyada yardimci olabilirim benimde uluslar arasi bir sirketim var afganistanlada calisiyorum

  • oktay diyor ki:

   slam arkadaşım sana ist merter piyasasında işl yapmanı tavsiye ederim istiyorsan bu konuda sana yardımcı olabilirim

  • özcan diyor ki:

   Sayıd bey benım çok iyi bir fıkrım var gerçekten çok büyük bir yatırım. Bunun ıcın kredı başvurdum ama kabul edılmedı. Çare restayrant üstüne tam bır marka olacak iş çok büyük getırısı olacak. Eğer ostersenız fıkrımı sunarım size
   05427979503

 184. şahin buldak diyor ki:

  haddam bey ben 20 yıldır dış ticaretle ugraşıyorum 30 ülkeyle iş yaptım. konuşabiliriz

 185. ADEM GÜVEN diyor ki:

  slm bende kendi işini kurmaya karar vermiş birisiyim bayan çantası ve takı üzerine dükkan açmayı planlıyorum deneyimi olanlar fikir belirtirse sevinirim

 186. serkan diyor ki:

  arkadaşlar paylaşımşar cok güzel ben bayan iç giyim işyerini actım yardım edecek arkadaş varsa sevinirim. toptan satan yerlerle baglantımı saglıyacak şimdiden tşk ederim… gizlenmiscennet@hotmail.com

  • başar diyor ki:

   Selam,
   elimdeki iç çamaşırlarını toptan fiyatının yarısına verebilirim. fatura da kesebilirim. mağazamda iş değişikliği yaptım.

   • emre diyor ki:

    selam başar bu konuda sizinle iletişime geçmek istyrz tel numarası yada mail varmıdır.

 187. hüseyin diyor ki:

  sevgili arkadaşlar; bende Kayseri’de bir inşaat şirketinde genel müdür olarak çalışıyorum. Firma Tünel kalıp taşeronluğu yapıyor veen iyilerden. Farklı bir yatırımda yapmayı istiyoruz. İnşaattan biraz uzak olabilir.sermaye sorunumuz da bulunmuyor. Fikirlerinize de tekliflerinize de açığım. Saygılar 5307659142 huseyin.akgunes38@hotmail.com

  • nihat diyor ki:

   hüseyin bey antalya bölgesinde arge si tamamlanmış ve getirisi belgelerle kanıtlanmış ayrıca sektörde rakip çıkma olasılığı nair olan bir yatırım projesine sahibim.ancak madden bu projeyi hayata geçirecek kadar güçlü değilim.düşünürseniz görüşebiliriz..
   saygılar.05396602048

 188. Atilla diyor ki:

  Lokasyonu ve konumu mükemmel olan 1500 kişilik resturan işletme bilgisi olan tecrübeli arkadaslar arsin 0533 625 06 79

 189. ali diyor ki:

  selam arkadaşlar malezya ve endonezyada topdan eşarp üzerine tiçaret yapıyorum pıyasam ve saglam müşterilerim var benimle beraber malezya ve endonezyaya gele bilecek helalı haramı bilecek herseyden önce allah korkusu olacak sabırlı ve paylaşmayı sevecek 50.000.dolar sermaye koya bilecek bay veye bayan ortak arıyorum arkadaşlar malezya ve endonezya acık bir pazar buraların kaymagını hintli cinli ve pakistanlılar yiyor ilan vermemin sebebi ben şuanda cin ve hint esarbı satıyorum esarpları malezyadaki cinli ve hintlilerden alıb belli müşterilerim var topdan satıyorum malezyadaki insanlardan esarp almamdan dolayı fazla para kazanamıyorum ayriyetden şuanda malezya ve endonezyada türk eşarbına çok taleb var bende türkiyeden eşarp yaptırmaya karar verdim hem yallızlıktan hemde fazla sermayem olmadıgından dolayı ilan vermeye karar verdim arkadaşlar gelin el ele verib allahın izniyle bizlerde cok guzel paralar kazanırız inşallah arkadaşlar sizler hiç bir zorluk ve acemilik cekmeyeceksiniz ayriyetden malezya ve endonezyadan turkiyeye satılabilecek cok karlı ürünler var gelin sizler sermayenizi bende pıyasamı ve müşterilerimizi birleştirelim ve cok kısa zamanda rabbimin izniyle çok güzel yerlere gelelim arkadaşlar bu sanal alemde her turlü insan var çok şükür bu yaşıma kadar miydeme haram lokma girmedi inşallah bundan sonrada girmez gelin bir birimize vesile olalım arkadaşlar bu dunyada vesilesiz hic bir şey olmuyor birlikten guc dogar birlik olalım birbirimizin tecrubelerinde yararlanalım arkadaşlar allahu teala hazretleri nediyor iki kişi ortak olursa onların üçünçü ortagı ben olurum yanlız onlardan birisi hille haparsa ben ortaklıktan cıkararım yerime kovulmuş şeytan girer diyor şeytanın girdigi hiç bir iştenta fayda gelmez varmısınız sizler ben ve allahu teala hazretleriyle ortaklıga inanın vallahi 4.5.ayda cok guzel yerlere geliriz malezya ve endonezya ticareti turkiyenin ticaretine benzemez malezya ve endonezyanın ticareti cok güzel ve cok karlı arkadaşlar malezya ve endonezyada fazla iş adamımız yok gelin benden cekinmeyin benim kimsenin parasında pulunda gozum yok amacım sadece durust insanlarla tanışıb el ele verib helalından para kazanıb insanlarımıza yararlı ve hayırlı işler yapmaktır arkadaşlar bu fırsat insanın eline kolay kolay gecmez birdaha gelin bu fırsatı kacırmayın benden yararlanın inşallah cok guzel prejelerim var yeterki durust paylaşmayı seven insanlarla tanışalım arkadaşlar malezya ve endonezyadanda turkıyeye satılabilecek cok karlı ucuz urunler var inşaallah hem italat hem ihracat yapmayı pilanlıyorum arkadaşlar bazı arkadaşlar arayıp benimle beraber malezyada ve endonezyada ticaret yapmak istiyorlar ama haklı olarak cekinceleri var beni tanımıyorlar huyumu suyu bilmiyorlar haklılar benimde başımdan cok şeyler gecti şu sanal alemde cok art niyetli insanlar var arkadaşlar insan uyanık olursa kimse kimseyi carpamaz ve dolandıramaz rabbim cümlemizi kötü niyetli insanların şehrinden korusun inşaallah şuanda türkiyedeyim lütfen citdi olan arkadaşlar arasın herkese hayırlı beraketli helal ve bol kazanclar dilerim iyi günler herkesi allahu teala hazretlerine emanet ediyorum tel 0532 403 05 79

  • uğur diyor ki:

   selam ben yanınızda işçi olarak çalışabilirim

  • soner diyor ki:

   ali bey merabalar ticaret yapmak isteyen birisiyim ve her insanın okuyup neden olmasın düşüncesiyle yazıyorum eger ciddi iseniz ve allahtan korkunuz vara görüşmek isterim 0546 402 22 26

   • ali diyor ki:

    soner bey kardeşim ilginiz ve alakanız için cok teşekür ederim helmetde rabbimden cok korkuyorum şu üçgünlük dünyada başka sıgınacak kimimiz varki soner bey kardeşim ben 11 ayın 8 zınde malezyaya gidiyorum bir ortak arkadaş buldum yinede sizinle tanışmak ve fikir alış verişi yapmak isterim malezya endonezya ufak bir yer deyil buralar sanada banada beraber gitdigimiz ortak arkadaşımada ve 100 binlerce kişiyede yeter sevgili kardeşim herkeşin gelmesini herkeşin ticaret yapmasını isterim tekrar allah razı olsun ilginiz icin

  • naci diyor ki:

   hayırlı işler ali bey yaramışınız bu ticaret işi bana gelir

 190. emine gülay diyor ki:

  slm arkadaşlar ben küçük bir mahalle bakkalıyım ev dükkan kira eşim şöför iş bulursa çalışır. marketler çoğaldıkça bizim işimiz daha kötüye gidiyor işimi değiştirmek istiyorum ama sermayemde yok ne yapmam nasıl etmem gerek bilmiyorum acaba hibe kredi kullanma şansım varmı ne gerekiyor nereye başvuruluyor

 191. Hayri diyor ki:

  Almanyada 10 yillik kurulu bir sirketim var bu aralar nakit sikintisi cekiyorum ,elinde parasi olupta ne is yapabilecgini düsünenler icin gecici bir süre karsilikli yardimlasabilirim en an az 6 ayligina nakit ariyorum,50 ila 150 bin € arasi

 192. Hayri diyor ki:

  yardimci olmak isteyenler asyaha@hotmail.de adresine mail atsin sonra telefonla konusruz
  yardimci derken tabiki karsiliksiz degil

 193. emre diyor ki:

  HERKESE SLM HAYIRLI ISLER ARKADSLAR UYGUN FIYATA FATURALI TEKNIK HIZMETI VE GARANTILI LAZER VE GUZELLIK SALONLARI ICIN ZAYIFLAMA CIHAZLARI VARDIR BU ALANDA PAYLASIM ISTEYEN ARKADASLAR emrhbgl@hotmail.com ADRESNDE ILETISIME GECEBILIRLER IYI GUNLER

 194. alim can diyor ki:

  arkadaslar hepinize bol kazanclarr ama sunu unutmayın ben hem insaat hemde gıda sektorunde iş yapıyorum insan ne ac ne acıkta kalır unutmayın

 195. alim can diyor ki:

  ben akıl vermesını sevmem ama sunu utavsıyemu nutmayıın 10000 tl sı olan aylık net 1500 tl rahat kazanır fıkır ıcın sektor cok buyuk 05558121835

 196. mecit bozkurt diyor ki:

  slm arkadaşlar ben gaziantepte yaşıyorum ama diger illere de geçebilirim iyi bir yatırımla her türlü iş yapabilirim branjım yöneticiliktir ama her türlü iş yapmaya hazırım iyi bir kazaç bekliyorum ortak yada tek,çoklu ortaklıga da varım işçiliğe de varım amacım para kazanmaktır bana ne gibi bir iş yapabilecegim konusunda yardımcı olursanız menmun olurum ben herşeye varım. 0 507 399 82 51

  bozkurt_mecit@hotmail.com

 197. sinan çelik diyor ki:

  tarla işlerine hevesliyim zeytin üzüm üretiyoruz ben arı yetiştiriciliği ve bal üretimi de

  yapmak istiyorum bu son iş konusunda iş birliği yapabilirim sermayesi arı kovanlarını

  satın alıp tekirdağda beklemek para değil sadece arı kovanları almak taksitlede

  alabilirsiniz belki uzun yıllar sürecek bereketli bir ortaklık kurmuş olabiliriz

  teşekkürler okuduğunuz için teşekkür ederim çep telefonu numaram 0539 295 75 67 eliksinan208@yahoo.com

 198. mustafa diyor ki:

  yat üretimi işinde çalışıyordum, patronla değilde müdürle yaltakcılarınla yollarmı ayırdım, 2009 clio aracımla iş arıyorum antalya ve çevresi çalışırım, haramı helalı bilirim. 0 532 404 04 72

 199. özgür diyor ki:

  sn arkadaşlar siz siz olun fazla masrafa girmeden bölgenizde – mahallenizde ufak tefek iş planları vardır önce bunları değerlendirelim. örneğin halı yıkama – oto yıkama – balık reyonu – meyve fidanı satışı -

 200. ömer diyor ki:

  slm arkadaşlar elımden her iş gelır tıcaretı seven bırıyım ama elımde sermayem yok gırışımcılerle yola cıkmaya hazırım 0532 430 38 78

 201. ertan sancal diyor ki:

  merhaba arkadaşlar ıst ikitelli avrupa konutlarında açacagım pizza solunu için işten anlayan sermaye koyacak durus arkadaşlar arayın goruşelim 0539 476 06 09

 202. sel iletişim diyor ki:

  arkadaslar sermayesiz iş diye birşey yoktur aslında bunu öncelikle belirtiyim ben telefon toptancılığı yapıyorum HERKEZE KAPIMIZ AÇIK TABİ YETERKİ BEN BBU İŞİ YAPICAM DEYİN ÖRENEĞİN SIFIR NOKİA 1110İ 1208 NOKİA MODELLERİNİ BENDEN TOPTAN 40 TLDEN ALIRSINIZ ÇEVRENİZE BİLE RAHATLŞIKLA 70 80 TL ARASINA SATIP EK GELİR VEYA İŞİ GEZEREK TESİSLERDE YAPARIM DERSİNİZ 60 TLDEN SATARSINIZ BİRÇOK MODEL DE VAR ELİMİZDE TABİ BU İŞİ YAPICAK OLANLAR ARASIN İSTEYENE NUMUNE GÖNDERİRİZ ALIR BAKAR İSTEYENDE İŞYERİMİZDEN SSATIN ALIR SAYGILAR HÜRMETLER CÜNEYT BEY 05427140561 0-535-3256848

  • şemseddin ışık diyor ki:

   merhaba efendim. konuyla ilgili uzun zamandır araştırma içindeyim fakat rakip çok kaybetme ihtimali çok yüksek olan bir sektör. ancak mamülü alırken kazanırsak ticari bir espirisi kaçınılmaz. daha üst modelleriniz mevcutmu direct ithalatçımısınız yada 2. satıcımısınız lütfen bilgi verirmisiniz. görüşmek isterim

   saygılarımla,

   Şemseddin ışık

   rappellondon@hotmail.com
   054327627813

  • aytac diyor ki:

   merhaba cüneytbey ben şu an maaşlı bir işte çalışmaktayım aldıgım ücret oldukça düşük ve para kazanmak istiyorum.bu tel işi cazip geliyor bana modellerin hepsinden varmı ve bunlar çin malımı bilgilendiririseniz sevinirim.tşkler.

  • ibrahim diyor ki:

   sel iletişim her çeşit tel varmı

 203. babak-teabriz diyor ki:

  Benim Babak-tabriz Ben Bakü gelmek istiyorum – Ne işler Bakü’de ihtiyaç vardır – Lütfen bana yardımcı olun e= kasra_xox @yahoo.com

 204. SİNANÇELİK05392957567 diyor ki:

  pazarlama yapabilirsin üretim yapa bilirsin zeytin ve üzüm üretim ve pazarlamasın tercih edebilirsin. ben arı yetiştiriciliği ve bal üretimi yapmak istiyorum böylece aynı yerde üç iş yapmış olmak imkanı ile mümkün olmuş olacak şu an iki iş yapıyorum.üçüncüsü arı yetiştiriçiliği ve bal üretim işi olacak arı yetiştiriciliği ve bal üretimi işinde yarı yarıya ürün paylaşımı sureti ile ortaklık olabilir kabul ediyorsanız imkanlarınız el verişli ise aklınızada uygun sa ben kabul ediyorum yarı yarıya arı yetiştiriciliği ve bal üretimi işlerinde ortaklığı diğer işlerinde pazarlama ve ambalaj konularında belki yardımcı olabilirsiniz efendim iletişim için gerekli çep telefonu numaram 0539 295 75 67 lafa gelince bitmek bilmiyo akıl vernek dedinmi sanki herkes bu konuda aynı gibi iş güç bilinmeyen zamana ümitleri bırakmak istemek gibime geliyor.her hangi bir konuda hayırlı bir işi yapmaya gelince hiç öyle bir şey yok her neden ise bu da böyle gibime gelmiş bende iletmiş oldum bu düşünceminde iyi liklere vesile olmasını dilerim efendim 0539 295 75 67 üç ayrı bahceden oluşan 40 dönümlük üretim alanımız var cevabınızı bekliyorum hoşçaklınız efendim

 205. necati sarıkaya diyor ki:

  Yeni bir iş kurmak isteyenlere mükemmel bir önerim var. foson Lazer merkezi KURMAK. tüm tekstil konfeksiyon,ayakkabı deri, etiket, blue jean, Çanta, aksesuar,promosyon ve bir çok sektöre hitap eden özel bir iş. sizler için hazırlanmış videoyu aşağıdaki youtube linkinden seyredebilirsiniz.

  http://www.youtube.com/watch?v=dGHNF0JhfH4

  Necati SARIKAYA
  0533 713 34 44

 206. sinan çelik diyor ki:

  ilk baharda arıyetiştiriciliği ve bal üretimi işine başlıyacağım. 100 arılı kovan ile başlamak istiyorum. 40 dönüm 3 bahce var.aynı

  yerde 4 iş yapmayı planlıyorum 1 yaptığımız iş zeytin üretimi aynı bahcede üzüm üretimi.. yapacağım işler arı yetiştiriciliği bal

  üretimi. üzümlerin üstüne ayakla basıldığı zaman hepsinin üzerine koruyucu bir ağdan kapak olacak ağdan kapak daha kolay

  kalıcı ve basit düşündüüğmü becerebilirsem 4 iş olacak aynı yerde tabiki zararı yok kar kardır iş iştir iyi ve güzel olsun yeterki

  işler baskül kapatmayı planlıyorum böylece 4 üncü iş olarakta hayvancılık yapabilirim tavuk keci koyun gibi. google den

  bakın sadece arı yetiştiriciliği ve bal üretimi işimi kurmak için ortak arıyorum hevesiniz isteğiniz varsa bir kaç yıl ortak

  calışabiliriz yarı yarıya üretim ürün paylaşımı veya kazanctan yarı yarıya paylaşım ile 100 de elli ortaklığı kabul ediyorum.

  çıkışta 100 kovan arınızı alabilirsiniz. ayrıca aklımda başka üretim konuları var. tekirdağda ikamet ediyorum işlerimiz de

  burada benim ile olacak iletişimlerinizde başarılar dilerim.sermaye 100 kovan arı ve cadır gerek prefabrike yapıda olabilir çok

  kazanclı iştir az zamanda kazanırsınız ayrıca burası eğlence ve tail köyüne yakın eğlencesi de çok bol asıl eğlencesi bol olan

  işler ise tabiki insanın sevdiği işler dir inancım böyle temiz hava çabucak acıktırır ayrıca işlerimiz de zamanın nasıl gectiğini

  anlamayacak kadar eğlenceli olabilir sizcede böyleyse devam eder ortaklık tüm pazarlama ambalajlama ve üretim

  konularında yardımcı olabilirsiniz. para gerekmez iş ortaklığımız için sadece 100 arılı kovan ve prefabrike yapıda olabilir

  çadır da olabilir hava şartlarından korunmak için gerekir para ortaklık için gerekli değil anlaşamazsak baştan belli olur zaten

  paranızın yani malınızın bedelini anlaşırsak para olarak geri alabilirsiniz olmazsa arılarınızı bile geri alabilirsiniz hiç sorun

  olmaz yanlız çalıntı olmasın diye en doğrusu beklemek tabiki ben yaptığım bütün işleri yazılı antlaşmalar ile yaparım aksi taktirde karakol lar veya mahkemeler bakar hiç şimdiye kadar dışardan olmadıysada ben yazmış oldum efendim problemsiz çok çağdaş modern medeni bir insanım hoşçakalınız efendim çep tel 0539 295 75 67

 207. fatma çopur diyor ki:

  mrb bende yeni biş sahası arıyorum. ama önce pazarını bulmam gerek. bunun için şöyle fikirlerim var [herhangi bi sektöre kücük imalat işi olabilir, ev yapımı tarhana pekmez, salca,kuru üzüm vs.olabilir yada el iş takı örgü vs) bu doğrultuda bana yardımcı olacak yada fikir söyleyecek arkaddaşımız varsa bana dönün lütfen. benim için pazarlamak önemli ekipmanım hazır sadece yön bulmak istiyorum. tşkkrler

  • murat diyor ki:

   kadeş ben börek ciyim ortak arıyorum iyi yerde börek ci acmak istiyorum ama sermaye iyiyerderken abarmadan şimdilik ekmek parası cıksın yeter buna büyük parada istemez 10 tle 5 tle deolur beni gündüz arasanız tel 0530 524 04 51

   • arif diyor ki:

    bak kızım yahudiler neden çok zengin oluyor söylim kolay kolay imalat

    yapmazlar alır satarlar ma en güzeli takı pazarlama kabiliyetın varsa

    istanbulda çok ucuz gösterişli takı toptancıları var al sat işini

    büyütünmü

    gümüşe dönersi kalkmışsın iş yapacak adam arıyorsun ortalık çakal

    dolmuş iki dakkida yalar yutarlar adamı öyle şerefsizler varki bu

    meretin başında işleri bu kim olursa olsun ikna etmek için

    insanları hayal dunyasında gezdirirler göğü yere indirirler

    tabi beş parmagın beşi bir deyıl

    haydi hayırlı işler

  • kozmetik diyor ki:

   ciddi iş yapmak isteyen var ise az sermayeli, yalnız güven verebilicek, profesonel, diksiyonu düzgün işe zaman ayırabilecek bilgisayar iyi bilen sermaye koyabilcek ortak arıyorum. ürünler şuan aktif olup daha ciddi bir şekilde satış için. dünya geneli bile acil ihtiyaç duyulan satış yapılabilicek ihtiyaç duyulup alternatiflerine göre çok iyi olup, yıllarca arge ve kullanan referanslarıda bulunan kozmetik formüleri bulunmakta türkiyenin her illinde merkez olarak kullanabiliriz. ciddi cirolarda kar elde etme garanti diyebilrim, inanın yazmakta bile kendimi tuhaf hisediyorum çünkü az sermaye ile milyon dolarlar kazanmak hayal degil, sadece benim ilgilendiğim ve başıma inanılması zor olaylar ile karşılaştığım için, para kazanmak ile ciddi ilgilenmedim. ama artık paranın degerini bildim ve en önemlsi gürünleri almak isteyenlerin tepkileride beni ortak olmaya zorluyor. ürünlerden para kazanmakla beraber duada alıyoruz. 530-3426285 çağrı veya mesaj atabilirsiniz.

  • arif diyor ki:

   fatma hanım tavsiye ederim ceviz işine girin

  • Sores diyor ki:

   Fatma hanım, kuruyemiş markamızla iş yapmaktayız. Üretim konusunda detaylı görüşmek isterseniz sores@nukagida.com adresine mail atın. Telefon numaralarımız mailiniz geldikten sonra verebilirim.

 208. samet bozer diyor ki:

  200.000 lira sermayem var ve büyük para kazanmak stiyorum ne yapabilirim mantıklı önerisi olan var mı yılda en az 100000 kazandıracak bi iş

  • ilyas diyor ki:

   slm alykm benim elimde iş var param yok şuan için yapamıyorum
   şayet ilgilenirseniz görüşelim saygılar 05367489411

  • hayrettin taşkıran diyor ki:

   s.a turizm sektöründeyim.sana yılda 100.000 lirayı kazandıracak iş teklifim var. irt.505 591 3088

  • melek yatırımcı diyor ki:

   mrb melek yatırımcıya ihtiyacımız var çok güzel projemiz var

   • doğan karaçelik diyor ki:

    selam melek hanım bende fransadan kesin dönüş yaptım iki yabancı dilim var projeniz neyse paylaşa bilir misiniz saygılar dogan kara

    irtibat tel 0532 468 31 36

  • Abdullah diyor ki:

   merhaba arkadaşım
   eğer ilgilenirsen bir fikrim var ama ilk senede o kadar kazanamazsın
   2 yada 3 yıl sonra yıllık o kadar kazanabilirsin
   ilgilenirsen mesaj at bana

  • hakan diyor ki:

   okadar sermaye gerekmez bile ben ticaretin içindeyim yıllardır hepde araştırma yapıyorum.
   bu sitede okuduklarıma gülüyorum bazen.
   bizim insanımızda hiç doğru düzgün fikir yokmu.ortada kocaman br pasta var gel paylaşalım.yıllarca yurtdışında yaşadım oralarda insanlar tüm projelerini birleştirerek paralar kazanıyor yani tek beyin değil bircok beyin.buda pastayayı kimse tek başına yiyemez anlamını taşıyor arkadaş.

  • metin diyor ki:

   samet bey benim inşaat şirketim var gel ortak ol bana yılda istedeiğin parayı kazanırsın yeterki dürüst ol

  • cemal diyor ki:

   lamınat parke ısı yap kazancı cok

  • pınar diyor ki:

   50 yıllık firma ,isim ,cirosu yüksek olan yerde dükkan .yer ankara .ümitköy çayyolu.ilgilenirseniz mailden ulaşabilirsiniz.iyi günler

  • suat örs diyor ki:

   birezilyada faaliyet gösteren türk restprant için ortak aranmakdadır bilginize

  • can reklam izmir diyor ki:

   alt üyelikli satış sistemleri ile kısa zamanda milyonlarca ürün satılabilir. bunun için gereken sistem formülünü çözdüm yalnızca büyük sermaye koyacak ortak arıyorum. ilgilenirseniz arayın görüşelim 0551 553 89 89 can reklam izmir.

  • ebru sessiz diyor ki:

   Samet bey

   sinema filmi yapımcılığı düşünürmüsünüz. en çok kazandıran yatırım aracıdır.

  • mustafa diyor ki:

   Samet senin oparayi koyacak cesaretin varmi arabeni sudan-haci@hotmail.com

 209. zafer diyor ki:

  samet 20-30 binlik araba alimi yap butun parani yatirma tabi ..1 er 1 er al sat. surekli arastir ucuza bul pazarligini yap… verirken 2500-3000 karla versen 12 ayda 36000 yapar. bunu tabi ayda 1 araba sattigini dusunerek diyorum..belki 1 ayda hic satamicaksin. belki ayda 2-3 adet satican. bu buldugun arabaya ve piyasasina bakar .. ben almanyada oyle yapiyorum… al sat vergi yok bisey yok…kolay gelsin

  • sevgi diyor ki:

   MARKA AKADEMİ
   olarak sitemizden ulaşın yapacağınız bütün yatırımlar konusunda yardımcı olalım.

 210. ed diyor ki:

  15bin tl ye ne iş yapabilirim? ayda bin tl kazanabilecegim

  ersoy_d@turkcell.blackberry.com

 211. ali diyor ki:

  selamun aleykum işsizim ama ne iş yaparım bilmiyorum elemana ihtiyacı olan varsa bi görüşmek isterim no 05426017602 burdan ulaşa bilir

 212. durmuş ünal diyor ki:

  benimle ortak sera işine girecek sermayesi olan kişiler arıyorum zaten 20 dönüm seram var ama bunu cogaltmak istiyorum yanıma ortak arıyorum arayın görüşelim

 213. TELEKOM diyor ki:

  Telekom franchising verilecektir Türkiye genelinde ilgilenenler telefon numaralarını bıraksın…

 214. Eyüp diyor ki:

  merhaba arkadaşlar istanbul için piyasa durgun ve canlılık yok görüyorum.benim düşüncem en iyisi ticarettir bende piyasada gezip 20.000 bin tl ne iş yapabilirim veya binek araçla ne iş yapılabilir sizlerde fikirlerinizi beklerim anlayışınız için teşekkür ederim

 215. Abdullah diyor ki:

  MERhaba.. turizm bölgesinde yıllık minumum 150bin lira kazandıracak bir iş fikrim var.
  50 bin 60 bin civarında sermayesi olan arkadaşlarla görüşebiliriz.. ilgilenmek isteyenler bu numaradan ulaşabilirler:05310146989

 216. harun emre diyor ki:

  merhaba,konyada lokanta-cafe tarzı bir yer açmayı düşünüyorum,özellikle et ürünlerini işleyip pişirmekte uzman olan genç aşçı arkadaşlar arasın,görüşelim.05545989799

 217. serdar diyor ki:

  slm arkadaşlar 70 bin lira ile ne iş yapabilirim fikri olan varmı kalabilir@hotmail.com ekleyebilirsiniz

 218. Fatih diyor ki:

  arkadaşlar 70 bin tl sermayem var izmirde ikamet ediyorum ,ne iş önerirsiniz ,aklıma gıda sektörü geliyor ama içeriği nasıldır şartlar nedir çok bilgim yok ,işlek bi yerde köftecilik gibi benzeri işler ,farklı düşünen yada buna yetmez diyenler var ise farklı fikirlere açığım

 219. metin diyor ki:

  arkadaşlar benim inşaat şirketim var çevrem geniştir yıllık iyi bir kazanç elde etmek isterseniz sermader ortak arıyorum arayan kişilerin ciddi olmasını rica ederim 0536 921 90 04

 220. bekir diyor ki:

  ben demir metal kaynak işinden anlıyorum sermayem yok iyi bir iş bakıyorum 05318735399

 221. bekir diyor ki:

  istanbulda yanlız yaşıyorum

 222. polat diyor ki:

  slm 500.000 bin tl sermayem var bu parayla nasıl karlı bir yatırım yapabilirim

  • pınar diyor ki:

   50 yıllık bir markaya söylediğiniz rakamın çok altında iş kurmak isterseniz detaylı bilgi için ulaşabilirsiniz.yer ankara çayyolu

  • suat örs diyor ki:

   birezilyada bulunan restorant için ortak aranmaktadır bilginize
   5072979505

  • hakan diyor ki:

   slm istanbul koşuyolunda satılık bir dünya mutfagı restorant var 140.000 tl isteniyor.fakat aylık 30.000 tl kazanırsın bu işi yapanlar beceremiyorlar doru yapamıyorlar böyle bişey yapmak istersen yardımcı olurum koydugun sermayeyı 4 ay veya 5 ayda kazanırsın sonrası işi geliştirip ayda bile bu paraları kazanma şansın var…0531 900 91 61(hakan)

  • Sores diyor ki:

   Polat bey,
   kuruyemiş paketleme tesisimizi satıyoruz. İlgilenirseniz detaylar için mail atınız. sores@nukagida.com

  • İBRAHİM diyor ki:

   ne dolar ne euro ne altin nede dükkan antalyadan arsa al daha güzel kazanc olamaz diyeceksin 05318815733

  • özcan diyor ki:

   Selamlar Polat bey
   Ben yıllardır restaurant ısınde bulundum.
   Çok ama cok iyi bir fıkrım var dekorasyonu ve
   Tarzı ıle ıstanbulun en elıt mekanı olacak vede
   Mado,kahve dünyası gibi marka olacak bir yer.
   Personel daha herseyı ben ayarlıcam
   Dusunursenız arayın.
   05427979503

  • ebru sessiz diyor ki:

   Polat bey merhaba

   sinema film yapımcısı olmak istermisiniz. şunu bilinki ülkemizde çekilen hiç bir sinema filmi zarar etmedi en kısa sürede yatırdığınız paranın en az iki katını kazanırsınız.

 223. vysl diyor ki:

  HERKESE MERHABA ; pizza sektörüne girmek isteyen varsa çok cazip ve şuan işleyen bir düzen var. ilgilenen olursa devretmek isterim.istanbul-şişli de 6 yıldır çalışmakta olan pizza paket servisi yapmakta olan bir yerim var .öncelikle bu işten anlayan biri olması gerekli,oturmuş bir müşteri kitlesi vardır. bu potansiyeli kaybetmemesi için işi bilmesi lazım .ben eşimle birlikte işletiyorum ve 6 senedir hep birlikteyiz ve artık yorulduk .şunu söylemek isterim kendine güvenen ben bu işi devam ettirebilirim diyebilen,kendinden ödün verebilen( kendi ne ayıracak zaman bulamayacak ) haftanın her günü saat;11-30 -03-00 çalışma saatleri olup yoğun tempoda çalışırım diyenler için bulunmaz bir fırsattır. eğer yapabilirim diyorsanız bana ulaşıp bilgi alabilirsiniz. tlf:532 422 01 47 gün içinde öğleden sonra ulaşabilirsiniz. yada veyselcik@gmail.com.

 224. Gökhan diyor ki:

  Selamlar ben uzun süredir uydu kamera merkezi yayın sistemleri ve bilgisayar sektöründe çalışıyorum son 5. Yıldır digitürk bünyesindeyim şimdi digitürk bayiliği alma şansım oluştu digitürk iş tanımı ilk bayilik alındığında aylık iyi bir calışma ile 20000 civarları bir aylık gelir elde ediyor bu zaman la bölge bayiliğine ulaşma şansı sağlıyor bölge bayiliği alınca aylık ciro 70000 üzerine çıkıyor bunu araştıra bilirsiniz aynı zamanda iş tecrübesinde headend sistemleri bu çok büyük siteler ve oteller gibi yerlerde toplu tv sistemidir, kamera merkezi uydu sistemleri network pc tamiri ve kurulumu gibi işler bayilik bünyesinde yürütülebiliyor işimiz çok kapsamlı ve küçük sermayelerle tabi bu iş gücü tecrübe ve bilgi sayesinde karlı işler yapma olanağı sağlıyor anlattıklarımı daha detaylı düşünürseniz görüşe biliriz 0533 720 27 56 Gökhan Atasever

 225. Ali AKSOY diyor ki:

  Ödeme işlemlerinin yapılacağı sistemimiz için Türkiye genelinde bayilikler verilecektir !

  Firmamız 5 yıllık geçmişe sahip sistemimizde verimliliği arttırmak ve istihdam sağlamak için Turkiye genelinde bayilikler verme kararı almıştır. Baylik alan işyerlerinin sistemimizde müşterilerine sağlayabileceği hizmetler:
  -Aklınıza gelebilecek bütün kurum faturalarını (Turkcell, Vodafone, Avea, Su Faturaları, Elektrik Faturaları vs.) online ödeyebilme.
  – Taşıt vergisi ödeyebilme.
  – Trafik cezası ödeyebilme.
  -Tüm operatorlere Tl yükleyebilme.
  -Otobüs ve uçak bileti satabilme.
  -Bağkur Ödeyebilme
  -Şans oyunları ödemesi (Tuttur.com, Bilyoner.com vs.)
  -Ucuz Telefon-Kontorlu Telefon (callshop)
  Bütün bu işlemleri tek sistem üzerinden kolaylıkla yaparak gelirinize katkı sağlayabilirsiniz.
  Bayilik ücreti yoktur ! Herhangibir ücret ödemeden bayimiz olarak tüm bu hizmetleri müşterilerinize sağlama imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca bayilerimizden işyerleri içi herhangibir dekorasyon şartımız yoktur.

  ilgili kişi : ALi Aksoy
  irt. telefon : 05360197603

  Fatura dünyası a. ş.

 226. yusuf diyor ki:

  Antalya merkezde apartman gorevlisi olarak is ariyorum lojman olursa cok iyi olur kirami odeyemiyorum lutfen yardimci olun acil is ihtiyacim var zor durumdayim 05388926215 telefon numaram

 227. Duzgun diyor ki:

  Arkadaslar ben yurtdisi engeli bulunmayan hollandada yasamis bir kisiyim.yurtdisinda is yapmak isteyen ve yaninda tercumana ihtiyaci olan herkesi beni aramaya davet ediyorum.su an hatayda yasiyorum…ayrica hollanda, irlanda,ingiliz halkini cok iyi taniyorum.tlf.05414796156

 228. cem diyor ki:

  mrb ceptelefon kılıf imalatı tavsiye ederim

 229. ayhan diyor ki:

  slm bende cesitli girişimlerde bulundum ama parasız olarak bir işe başlamak sadece paralı firmaların ufkunu acıyor.mesela yapmayı basardıgımız fakat parasızlıktan cıkaramadıgımız bır ıs var parasına guvenen vede ciddi iş yapmak isteyen arkadas varsa tum turkiyeye bu işi yapabilir.
  hepimizin bildigi üzere insanlar kendi evlerine para harcamaktan cekinmezler vede bir evden 3 ila 5 bin tl almak kolay degildir.bunu yapanlar zaten biliyorsunuz turkiyede kimler…..
  evet işimiz cam balkon ….müsteri kitlemiz tüm balkonu olanlar pastaneler lokantalar vs vs
  yani gözünüzle gördügünüz heryer müşteriniz..
  biz bunun kumandalısını yaptık yani sadece elinizdeki kumandayla tum paneller hareket edecek vede sok takla ugrasmıyacaksınız.
  yanı siyah beyaz tv donemi bitecek kumandalı donem baslıyacak.kumandalı sistem varken kım kumandasızı tercıh ederkı…
  ayrıca sıstem suan varolan cambalkonlarıda kumandalıya ceviriyor..vede size enteresan bırsey soylıyeyım suan mevcut olanlara gore daha ucuza maloluyor..cunkı teker sayısı vede
  işcilik yönünden cok karlı.
  sayet ben bunun fabrikasını kurarım vede tum turkıyeye bayılıkler olustururum dıyen bır arkadas varsa al sana guzel bır ıs teklıfı..
  önemlı not paranız yoksa bu işe sıcak bakmayın cünki zengin firmalara kaptırırsınız.daha once bunu yasadım….

 230. ayhan diyor ki:

  haa tum dunyada bu sistem sadece hastaneelerın gırısınde ve bazı iş yerlerinde acılan kapanan 1 kanatlı kapılar var onlarla karıstırılmasın bu henuz piyasada olmayan bır sistem..

 231. Sitki diyor ki:

  selam,
  ben ingilterede yasamaktayim ve 7 yildir burda topdan gida sektorundeydim ortak bir isti ve ben ayrildim,biz genelde avrupadan kuru gida maddeleri getirip burda marketlere topdan veriyorduk urun getirdigimiz ulkeler polonya basta olmak uzere romanya litvanya v.s,
  ortakliktan ayrilinca elime bir miktar parada gecti simdi bir is yapmak istiyorum ama ne yapacagim konusunda daha karar veremedim,tekrar gida isinemi gireyim yada baska bir soktor mu deneyeyim Turkiyeden birseyler mi getirip satayim v.s,v.s,

  Basdada dedigim gibi ingilterede yasiyorum,
  fikri olan arkadaslar varsa bana asagidaki mailden ulasirlarsa sevinirim.
  sitkisahbaz@hotmail.com
  tesekkurler….

 232. Yoldas Kocdemir diyor ki:

  arkadaşlar çocuklara yönelik sakız ve oyuncak otomatını izmir ve manisa merkezde koyabilecek dükkanında insan trafiği olan yeri olan ve para kazanmak isteyenler ykocdemir@gmail.com adresine yazsın lütfen. ciro üzerinden %20 pay verilecektir. para haznesi birlikte açılıp beşte biri net verilecektir hem siz kazanın hem biz kazanalım.

 233. Sores diyor ki:

  Kuruyemiş paketleme tesisimiz satılıktır. sores@nukagida.com.

 234. ömer diyor ki:

  mrhaba bn ömer kalkan ben kıravat atulyresı acacam bana en az 30 bn gerekıyr bana nasl yardmcı ola blrsnz

 235. ömer diyor ki:

  MERHABA BN ÖMER KALKAN BN KRAVAT ATULYESI ACMAK ISTYRM EN AZ 30 BN GEREKIYR YARDMCI OLSANZ MEMNUN OLRM .. 531 310 7007

 236. can reklam izmir diyor ki:

  MERHABALAR ÇOK GENİŞ KAPSAMLI VE 6 AY GİBİ KISA SÜREDE YAKLAŞIK 1 MİLYON TL KAZANILACAK BİR İŞ FİKRİM VAR ANCAK BU İŞ İÇİN 200.000 TL YATIRACAK VE YENİ FİKİRLERE AÇIK BİR ORTAĞA İHTİYACIM VAR. İLGİLENENLER LÜTFEN BENİ BU NUMARADAN ARASINLAR.
  0551 553 89 89 CAN REKLAM İZMİR.

  • naci çakmak diyor ki:

   Projeni satarmısın buraya geleceksın, projeni anlatacaksın, hic bir evrak dosya istemiyorum. anlattıkların ve gösterdiklerinle yetineceğim. uygun görürsem 20.000 tl alıp gideceksın.

 237. türkmenistan diyor ki:

  Türkmenistanda inşaat firmamız var 3 ortagız 2 türkmen 1 türk. orta ölçekli işler yapıyoruz büyük proje teklifleri çok oluyor. büyük projelere girmek için sponsor ortak arıyoruz. gereken miktar 1000 000 usd…inanın pişman olmazsınız ciddi olanlar arasın telefon.+99365304051..+99360184588…+99366471470

 238. ali diyor ki:

  herkese merhabalar ben malezya ve endonezyada esarp uzerine ticaret malezya endonezyada sıngapurda ve taylanta ticaret yapmak isteyen sermaye koya bilecek arkadaslar varsa bu onlar icin bulunmaz bir fırsatdır kısaca kendimi tanıtayım ben 45 yasındayım aslen cankırılıyım 5.senedir falan malezya ve endonezyada toptan esarp satıyorum esarbı malezyadaki hintli cinli ve pakistanlılardan alıb toptan musterilerime satıyorum yallız fazla para kazanamıyorum suandada turk esarbına cok taleb var benimde sermayem olmadıgından dolalayı sermayesi olan paylasmayı sevecek helalı haramı bilecek herseyden once allah korkusu olacak ortak arıyorum arkadslar malezya endonezya sıngapur ve taylant acık pazar buraların kaymagını hintli cinli ve pakistanlılar yiyor gelin el ele verib allahın izniyle bizlerde pastadan bir pay kapalım sizler hic bir zorluk cekmeyeceksiniz ayrıyeden buralarda her soktere ihtiyac var turk restaurantıda cok populer rastaurantda acıla bilir yani bularda her is yapılır arkadaşlar buraların ticareti cok guzel benimle gitmeniz benimle ortak yapmanız şart degil yeterki bu saydıgım ulkelere gidin tek basınıza biraz zorluk cekersiniz pıyasayı tanıyana kadar biraz paranız gider ama sabrederseniz allahın izniyle sonunda başarırsınız eminim buralarda fazla is adamımız yok gerci yurt dısında türk türkü istemiyor ama rıskı veren allahtır kimse kimsenin rıskına allah istemedigi mütletce engel olamaz arkadaşlar ortaklık sitelerini heb dolasıyorum herkes bir işler yapmak icin ilan vermiş kimi gercekten iyi niyetli kimide art niyetli insanlar arkadaşlar cok dıkkatli olalım oyle insanlar varki ne allah korkusu nede peygamber korkusu var iki kelimede neyin var neyin yok alır kayıp olurklar cünkü benim başıma cok işler geldi arkadaşlar bu ulkeler icin başka onerileri olan arkadaşlarımız varsa bana mesaj yaza bilirler olurya buralarda bu urun satılırmı yada bu iş yapılırmı diyen arkadaşlarımız olursa arastırırım malezya endonezya taylant ve sıngapurda cok şukur cevrem var dedigim gibi buraların ticareti cok süper herkese tafsiye ederim allah herkesin gönlüne göre verir inşaallah emeil edresim malaysia1818@hotmail.com .burdan mesaj atabilirsiniz bana

 239. kenan diyor ki:

  Merhaba arkadaslar ben sirket surdum ama hic biyerden is bulamadim bana yarrdimci ola bilirmisiniz.

  Saygilarimla

  kenan

 240. CİHAN diyor ki:

  SELM ALUKUM BNM KABUKLU 2 BİN KILO CEVIZIM VAR SATMAK ISTIYORM ALAN VARSA GOLD_CİHAN@HOT EKLESİN KONUSLM

 241. arif diyor ki:

  selam aleyküm ben çiftciyim ek iş kurmak istiyorum ne yapmalıyım ortak işlere açığım orjinal fikirleri olanlarla grm isterim arif_32hotmail.com

 242. ninet diyor ki:

  bende bir spor salonu kurmak istiyorum bu kırediye nasıl baş vurarım

 243. omer oksuz diyor ki:

  gürcistanın başkenti tifliste iş yapmak iteyenlere yardımcı olurum 6 senedir gtifliste yaşıyorum yardımı olurum iş düşünenlere oksuz@inbox.ru

 244. Emin diyor ki:

  arkadaşlar yüzbin tl.civarında semayem var.bende uzun zamandır yatırım için araştırma yapıyorum.bu süreçte benim gibi araştırma yapan bir çok arkadaşla tanıştım.bizler bir araya gelip sermayelerimizi birleştirerek büyük bir işe yatırım yapıcaz.şu an 24 kişiyiz.hedefimiz 100 bin tl sermayesi olan 100 kişiyi bir araya getirip 10 milyon tl sermaye ile çok karlı bir yatırım ortaklığı kurucaz inşallah.yapacağımız işte bütün illerde şubelerimiz olacak.100 bin tl ve üzeri sermayesi olupta nasıl riski az karlı bir işe yatırım yaparım diye düşünen arkadaşlar varsa arasınlar.biz büyük bir aile kuruyoruz.arkadaşlar 100 bin tl iş kurmak ile 10 milyon tl ile iş kurmak arasında muazzam bir uçurum var.meraklı olanlar değil ciddi olanlar arasınlar lütfen.0 534 6345650

 245. mehmetsofya diyor ki:

  bulgaristan sofyada ikamet ediyorum burada hayat şartları turkuyeye gore cok rahat eger burada dogru yerde dogru iş kurulursa iş yapar burada bir cok eksıklık var ornegın guzel bır sımıt sarayı yapıla bılır bu konuda fıkırlerınızı beklıyorumgırışımcı arkadaşlarla guzel bır fızıbılıtı yapılıb boyle bır ortam yapabiliriz

 246. ayten diyor ki:

  slm İskenderun dan Ayten ben. ben de kendi işimi kurmak istiyorum öyle büyük bir sermayem yok 1000-5000 tl arası nasıl bir iş kurabilirim. yardımcı olursanız sevinirim.

 247. vedat diyor ki:

  merhaba ben sıvı dolum makineleri yapan firmam var.ancak benim bana ait 2 tane büyük makine projem var barlar ve oteller için .diğeri ise okullar.üniversiteler.hastanelere konulacak makine. bu iki projeyi gerçekleştirmem için ortağa ihtiyacım var.100 bin dolar ile şirkete yüzde 30 hakına sahip olacak.200000 dolara.yüzde.49 hissesine.telim.0507 473 60 29 vedat taşdemir

 248. mehmet dedeş diyor ki:

  arkadaşlar düşük sermaye ile çok iyi para kazanabileceginiz bir iş var sermaye 20 bin tl aylık kazanç çalışma şeklinize göre degişiyor kazanç en düşük 2 bin ve katları olarak yapılıyor eger düşünen varsa antalya ve çevresinde irtibata geçmelerini söylerim ben şuanda serbest olarak yapıyorum şirket altına girersek daha yüksek satışlar yapabiliceğime inanıyorum şunu söylemek isterim cesaret sermayenin yarısıdır… ben hazır bekliyorum işi kurması sizden kazanması benden:) 05395480812 iş kurulum için bölge ANTALYA

 249. hamza aydemir diyor ki:

  merhaba 24 seneden beri hollanda cicek firmasinda calismaktayim.her turlu cicegi buyutup ve uretiyorum turkiyede cicekcilik gelismekte oldugu icin 24 senenin tecrubesini turkiyede degerlendirmek istiyorum.yeni is yeri kurmak isteyen arkadaslara duyuru beraber calisa biliriz saygilar

 250. Andre Da Silva diyor ki:

  Eğer% 3 ucuz faizle hızlı ve acil kredi ihtiyacım var? dasilvacompanies@aol.com aracılığıyla bize şimdi ve biz dünya çapında insanlar için herhangi bir ihtiyaç kredisi teklifi olarak bizler sizlerin hizmetinde olacaktır.

 251. Mehmet üzümcü diyor ki:

  Herkese iyi çalışmalar Bitki ve hayvan üretimi programı Endüstriyel Tavukçuluk (kümes hayvanları yetiştiriciliği) mezunuyum. Kümes yapımı, inşaatı, ekipmanı ve yetiştirilmesine kadar daha ayrıcalıklı ve daha kaliteli iş yapmak isteyen bütün girişimcileri bekliyorum. Tavukçuluk hakkında her türlü danışmanlık hizmeti verilir. 0554 421 73 02

 252. cenk özen diyor ki:

  adana da inşaat sektöründe müthiş paralar kazanılıyor.benim bi teklifim olcak biz şuanda aktif olan bi inşaat firmasıyız isim vermek istemiyorum.ciddi anlamda görüşmedikçe.bize ait bi arsamız 815 m kare.2,0 yoğunluklu inşaata hazır.buranın değeri 600000 tl dir.biz burayı 450000 tl ye ortak olmak isteyecek şahısa satışını verecez.tapuyu adına alacak.daha sonra bizim şirketimizle kat karşılığı anlaşma yapacaktır.ve 8 ay sonunda inşaat sonunda 7 adet ev alacaktır.yani 45000 lira bağlayıp 8 ay sonra(engeç)750000 tl alacaktır.bu fiyat arsayı aldıktan sonra bizim şirketimizle anlaşma yapması halinde geçerlidir.zaten temel atılır atılmaz daire satışlarımız başlar.saygılar kolay gelsin.

 253. gökhan diyor ki:

  MUHTEŞEM BİR İŞ FIRSATI VAR BİRLİKTE BÜYÜK PARA KAZANABİLİRİZ SONSUZ TİCARET AĞI KURABİLİR VE MÜKEMMEL PARA KAZANABİLİRİZ LÜTFEN MESAJI HALI ARDINA ATMA AYNI ZAMANDA HAYALELLERİNİ VE GELECEĞİNİDE HALI ARKASINA ATMIŞ OLURSUN ACİL CEVAP BEKLİYORUM SENDEN gokhanbostan1@gmail.com İŞ SUNUMU ’ na katılabilmeniz için 5 dk önce,
  1) http://www.dreamteamtr.com
  2) Toplantı Salonları
  3) Red Diamond Salonu
  4) GİRİŞ BİLGİSİ Distribütörler için;
  Kullanıcı Adı :Adınız Soyadınız
  Şifre: (Şifre Yok)
  Oda Şifresi : dbd2013
  Misafirleriniz için;
  Kullanıcı Adı :Misafirin Adı Soyadı –Misafiri Davet eden Kişinin Ad ve Soyadının baş harfleri
  Ör: Ahmet Çınar- GRD
  Şifre: (Şifre Yok)
  Oda Şifresi : drd2013
  4)”Ben Bir Moderatörüm” ün yanındaki “HAYIR” ı işaretleyin.
  5)Tamam’ı tıklayın.
  HER SALI CUMA AKŞAMI 22 ..23 ARASI MUTLAKA BEKLİYORUZ…LÜTFEN YENİ BİR HAYATA BAKIŞI OLAN AYDA 3000 İLA 5000 VEYA DAHA YUKARI PARA KAZANMAK İSTEYEN ÇALIŞKAN POZİTİF HIRSLI İNSANLARA YARDIMCI OLUN BU MEİLİ ONLARADA MUTLAKA ULAŞTIRIN VE BENİMLE İRTİBATA GEÇMELERİNİ SAĞLAYIN İYİLİK YAP DENİZE AT DEMİŞLER…

 254. gökhan diyor ki:

  iş kurmak isteyenler mutlaka gokhanbostan1@gmail.com adresine boş bi meil atsınlar geri dönüş yapıcam

  • AYŞEGÜL diyor ki:

   meraba size bir konuda danışmak istiyorum ne yapıcagımı bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz

 255. ramazan diyor ki:

  kâr oranı yüksek iş kurmak istiyorum.. ama ne iş yapacağıma bir türlü karar veremedim… yaşadığım yer küçük bir yer 13 bin nüfusa sahip… aslında burda kalmam için bir çok nededim var sorumluluklarım var.. 20 milyar kadar birikmiş var bana yardımcı olursanız sevinirim..
  05345113617

 256. özcan diyor ki:

  selam ben meşhur eyüpsultan güveç pide ustasıyım aynı zamanda karadeniz pidesi kır pidesi ve pizzada yapıyorum eyer iş kurmak ve yatırım yapmak istiyorsanız sermaye olarak ustalığımı koyuyorum ve ortak olmak istemezseniz bile size kurulum ve ekip için yardımcı olurum işyeriniz açılp faaliyet gösterene kadar yanınızda olurum ilgilenen varsa 0507 447 99 60 özcan usta görüşelim ist gazi osman paşa

 257. reyhan diyor ki:

  Merhabalar ben istanbulda ikamet etmekteyim bir suredir cagri merkeznde calsyodum bi yandanda okuyordum ama maddi imkansizliktan dolayi univstezi biraktim simdi ayagma Rabbim b4 first cikardi unlu bi is adamiyla karslastm proje uretmem gerek orjinal ve kari yuksfk bi fikir sunmam gerek aklnda guzel bi proje olan varsa bana akil verebilir mi 05392042758 tesekr ederim

  • mehmet akif asana diyor ki:

   ne konuda bir poje istiyorsun inşaat mı gıda mı üretimmi satış mı sanayi mi buluş mu bende proje çok akıllı ve dürüst inşalarla ekmek bölüşmek isterim yaradandan ötürü insanlarıda severim; ama o kadar çok kazık yedim ki artık insanlara güvenemiyorum sana nasıl güvenebilirim ekmeği benimle ne zamana kadar bölüşmek istersin sen bi cevapla bakalım rabbim sana nasip yazmışsa neden olmasın 100 lerce insanı zengin ettim ama 101 yok

  • mesut AKKAŞ diyor ki:

   merhaba reyhan,, bana mail adresini yolla sana proje ve içeriğiyle ilgili mail atıcam emin ol yatırımcı bu projeyi geri çevirmeyecektir. mesut akkaş 533 775 72 50 timsahbar@gmail.com

  • cengiz diyor ki:

   mbr ben 13 yaşımdan beri kitap okuyarak bakış açımı degiştererek .günlük ticarette teknolojıdekı gelışmeleri takip ederek ..farklı degişik modern ,surdurebılır karlı işler oluşacak projeler oluşturuyorum ik projemı 16 yaşımda geçırdım bu zamana kadar 6 proje geçirdım …şuan 3 projem var …lutfen gerçekten cıddı seynız…konuşabılırız..projeme karşılık alacagım paranın % 15 ini sana komisyon olarak verebılırım ..sadece randavu ayarlamam ….göruşmek uzere by

 258. erdin arslan diyor ki:

  TC Erdin Arslan marmara adasın da çatuk tatil köyü nde su sporlarına ortak arıyorum water sport ortaklık bedeli olarak ta 25.000 ytl ortaklık bedeli istiyorum detaylar konuşulur protokolde yapılır ayrıca sahil güvenlik izinleri alındı 4 aylık sezon boyunca tüm karlar yarı yarı yadır malzemeler hazırdır gelirler ve giderler ortaktır otelin plajı ve sağında ve solundaki plaj larda da ben çalıştırıcam 2-jetsky—-5-deniz bisikleti—1-muz-banana—-2-ringo—–5cano—-lütfen allah korkusu olan arasın 0531-012-91-46–dan erdin bey———————————-açıklama———–merhabalar ben erdin arslan şu anda marmara adası çatuk tatil köyü nün hemen önündeki beach ında water sports su sporları işi aldım toplamda 3 yıl ben işleticem ve2-jetsky—1-muz(banana)2–ringo–5-deniz bisikleti—3-cano bu malzemelerimi alabilmem için bir miktar para gerekiyor ve bu miktar ise (35.000.ytl)dir ama size şu garantiyi veriim paranız sezonda garanti ve verdiğiniz paranın 2-3-katını kazanıcaksınız beraberce gelin isterseniz siz kasada durun bir jetsky 10.dakıkası—70.ytl gunde 15 kişi binse 1050 ytl yapar muz ise 6.kişiliktir oda 10-tur atsa 750.ytl yapar—-ringo kişi başı 20.ytl oda 10 tur atsa 400.ytl bıralır deniz bisikleti cano nun saati 15 lira bunlarda 5 saat çalışsa 300 ytl bırakır hesapladığımızda günde kazancımız en kötü:aylık gelir 75.000 sezon adada 4.ay sürüyor x4:300.000 sizlerinde bilginiz olması için açıklamalı anlattım

 259. ebru sessiz diyor ki:

  Arkadaşlar tv yapım firması sahibiyim http://www.sessizsinemam.com
  şu an Türkiye de hiç çekilmemiş bir türde sinema filmi projemiz var. 300.000-500.000 tl civaında yatırım yapabilecek kişilerle görüşmek istiyoruz. Sinema filminin getirilerini kendileride internetten araştırabilirler. Kültür bakanlığından da destek alacağız. Ciddi düşünen kişilerle görüşmek isteriz.

 260. Betül Yılmaz diyor ki:

  Aktif olarak e-ticaret yapmak isteyen kişiler Coproline Eğitim ve Danışmanlık şirketine başvuru yapabilirler. Sosyal medya hesaplarına mesaj bırakarak anında geri dönüş alabilirsiniz. %70 devlet desteği ve uzman kadrosuyla büyük fırsatlar sunuyor.

 261. Ayi bogan diyor ki:

  Bütün yazilanlari okudum…bu iş imkanlarıyla KiMSE BiRYERE GELEMEZ….aga ben para kazanmak istiyorum çalışmak değil…..oooo yüzden EN iYi iS HIRSIZLIK EVET HIRZIZLIK .AZ CALARSAN HIRSIZ COK CALARSAN BEY EFENDi olursun: CALISMAKLA HiCkIMSE BiR YERE GELEMEZ ZAMAN ZiYANI.

 262. adam haklı diyor ki:

  kurda sormuşlar neden ensen kalın diye.. kendi işimi kendim yaparım da ondan demiş. bırakın milletten akıl almayı. zaten kendi aklına güvenmeyen böyle bir işe kalkışmasın. ne kadar saçma insan varsa buraya toplanmış vay arkadaş.

 263. İSMAİL diyor ki:

  ANTALYADA KATLANIR CAM BALKON İŞİNEGİRECEK SERMAYELİ İŞLETMECİ ARKADAŞLAR ARIYORUM

  ALANYA VE ÇEVRESİNDE BULUNANLAR TERCİH EDİLİR 0554 589 20 81 İSMAİL ÇETİN

 264. ayşe diyor ki:

  Merhaba,

  Awyen Doğrudan Satış Sistemi’nin fırsatlarla dolu dünyasında birlikte kazanmak için lütfen aşağıdaki linke tıkla,

  awyen.de/ref/44016903

  AYŞE BAYAZIT

  Awyen Doğrudan Satış Sistemi
  http://www.awyen.com
  iletisim@awyen.com üyelik ücretsizdir

 265. hasan diyor ki:

  Yurdışında toplu arazide tohum – fide işinde tecrübeli sebze yetiştirmek için sermayedar ortak arıyorum ..

 266. celal diyor ki:

  merhaba.kağıt peçete imalatında yıllarca çalışmış bir ustayım .iş yerimiz i çeşitli imkansızlıklardan dolayı kapatmaya karar verdik.araştırın karı orta derecede ve devamlılığı olan bir iş imkanı makinalarla birlikte bende bu işi düşünecek kişiyle çalışmak isterim teknik destek sağlanır ve gerekli her türlü bilgi için lütfen arayın .çeşitli nedenlerden dolayı mecburiyetten zararına satılıyor.bu sebeep ten ilgili kişilere şiddetle tavsiye ederim.ham kağıdı alıp makinesel işlemlerden geçirdikten sonra aynı gün içerisinde ürün haline gelmiş olup satılmaya hazır duruma gelmektedir.imalatın zevkini yıllardır almış birisi olarak size güvence verebilirim memnun olacaksınız 0543 595 01 54 …

 267. süleyman diyor ki:

  slm arkadaşlar ben Antalyada ikamet etmekteyim. pazarlama işi için 20000 tl sermaye koyabilecek ortak arıyorum.eğer Ortak olacak kişi kredi çekebiliyorsa krediyide ortak ödeyeceğiz güzel ve temiz bir iştir. ilgilenen arkadaş olursa 05327794966 tlf. ulaşabilirler

 268. metin diyor ki:

  slm antalyadan metin sermayeli ortak arıyorum 100 bin tl para kazanmak isteyen arabilir 05321797357

 269. arskahvecioglu diyor ki:

  info@arskahvecioglu.com mail yoluyla bana ulaşabilirsiniz bütün yatırımcı arkadaşları iş konusunda yönlendirip fikir alışverişinde bulunabiliriz.

 270. şeref barut diyor ki:

  SERMAYESİZ BİR İŞ ARIYORUM. RİSKSİZ BİR İŞ ARIYORUM. MESAİSİZ BİR İŞ ARIYORUM., BOŞ ZAMANIMIN ÇOK OLACAĞI BİR İŞ ARIYORUM. MADDİ BİR ÖZGÜRLÜĞE KAVUŞACAĞIM BİR İŞ ARIYORUM. NE KADAR ÇALIŞACAĞIMI KENDİMİN BELİRLEYECEĞİ BİR İŞ ARIYORUM. NE KADAR KAZANACAĞIMI KENDİM BELİRLEYECEĞİM BİR İŞ ARIYORUM. İŞTEN ATILMA KORKUSUNUN OLMADIĞI BİR İŞ ARIYORUM. EMEKLİ OLABİLECEĞİM BİR İŞ ARIYORUM. İNSANLARA FAYDALI OLABİLECEĞİM BİR İŞ ARIYORUM…………… DİYORSAN DOĞRU YERDESİNİZ.. VE NEREDE HANGİ İLDE OLURSAN OL.YAPTIĞIN İŞE EK OLARAK BİR KAZANÇ SAĞLAYABİLECEĞİN. …. YENİ BİR İŞ FIRSATINA AÇIK MISINIZ.? HAFTADA 500 EURO KAZANABİLECEĞİNİZİ DÜŞÜNEBİLİYORMUSUNUZ..? SAĞLIKLI BİR HAYAT, KALİTELİ BİR YAŞAM TARZI, HAYALLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİRME FIRSATI….. BU FIRSATLARI GERÇEKLEŞTİRME KONUSUNDA KARARLIYSANIZ.. HEMEN BUGÜN ARAYIN..!YAPMANIZ GEREKEN BİZE SAYFAMIZDAN OZEL MESAJ ATMANIZ SAYGILAR…

  • abdullah diyor ki:

   merhaba Seref bey .ben Yurt disinda kaliyorum su an, ama seneye insh türkiyemize dönüs yapmayi düsünüyoz .konya da negibi bir is yapabilirim ,tavsiyelerinizi beklerim tsk.simdiden

  • sema diyor ki:

   Şeref bey iyi günler makalenizi okudum merak ettim açıkcası bahsettiğiniz şartlar altında nasıl bir iş y
   apılabilir yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

  • mesut AKKAŞ diyor ki:

   saçmalıyorsun….

  • yasin diyor ki:

   merhaba şeref bey ,ilan ettiğiniz işi merak ettim anlattığınız tarzda bir iş arıyorum bana ulaşırsanız sevinirim 0543 307 03 31

 271. is sagligi ve guvenligi diyor ki:

  Muhtesem bir makale.Parasi olan arkadas buradan feyz alarak mutesebbis ruhunu ortaya cikarabilir.

 272. Sezer diyor ki:

  mrb satılık çorap forma kalıpları , çiftleme ve paketleme masaları vs. satılıktır. ilgilenenler detaylı bilgi için mail atabilir.

 273. ertan diyor ki:

  iş fikri olan girişken azimli bayan ortak arıyorum sermaye benden ciddi olan bayanlar 05424047721

 274. BAYANLARA EK KAZANC İMKANI diyor ki:

  TÜRKİYE GENELİNDEN BAŞVURULARINIZ KABUL EDİLMEKTEDİR

  BAYANLAR EVDEN İNTERNETTEN ÇALIŞABİLECEĞİNİZ MÜKEMMEL BİR İŞ FIRSATI
  SİTEMİZDE ÇALIŞARAK HAFTADA 500-1000TL ARASINDA KENDİ EVİNİZDEN ÇALIŞIP KOLAY PARA KAZANMAK İSTERMİSİNİZ ?

  Hepimiz biliyoruz ki ülkemizde çalışma hayatı içinde olanların ve ev hanımlarının geçinebilmeleri için ek bir gelire ihtiyaçları vardır. Zamanınızı esir almayacak Teknik bilgi ve deneyim gerektirmeyen Anında kazanmaya başlayabileceğiniz İş fırsatı sunuyoruz
  tam zamanlı ya da part time olarak istediğiniz zaman diliminde kullanabilirsiniz..

  Ödemelerinizi haftalık her pazartesi düzenli olarak alabiliyorsunuz.
  Güvenli ve saygın iletişim şekliyle çalışın..( çalışırken ister yazılı,ister sesli çalışabilirsiniz )

  Evde, çayınızı yudumlarken, üstelik ev işlerinizi veya ailenizi ihmal etmedende para kazanabilirsiniz. Para sahibi olmak bir şans değil. Az Para Kazanmak Kader Değil” ve ”Çok Para Kazanan Kadınların Sırlarını öğrenmek oturduğunuz yerden paranın size doğru akmasını Kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız Sizi sohbet sitemize davet ediyoruz Gizlilik bizim için önemlidir..

  Herhangi bir giriş aidatı yok!
  Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek
  Başvurularınız için iletişim adreslerimiz:
  SKYPE: evdenpara2013
  SKYPE:modelimol
  MSN:modelimol@hotmail.com.tr
  Tel no/05358942782
  Bu irtibat bilgilerinden 7 gün 24 saat bize ulaşabilirsiniz.

 275. BAYANLARA EK KAZANC İMKANI diyor ki:

  TÜRKİYE GENELİNDEN BAŞVURULARINIZ KABUL EDİLMEKTEDİR
  Evden Bayanlara İş İmkanı Haftalık Ödeme
  Bayanlar!!! Sizde Türkiye’nin en büyük ve üye sayısı yüksek sohbet sitesinde kendi evinizde güvenilir bir şekilde yüz göstermeden; kendi gerçek bilgilerinizi asla vermeden istediğiniz gün, istediğiniz saatlerde çalışma saatlerinizi kendiniz düzenleyerek çalışabilirsiniz.

  Kendi işimin patronu olacağım yani bu iş ile diyorsunuz değil mi? Kesinlikle. Hem bol kazanç sağlamak istiyorum ama evden çıkamıyorum, iş bulamıyorum veya herhangi bir mesleğim yok diye üzülmeyin; bu iş tam size göre!

  Haftalık ödeme ile, kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız ve bir sorunum olduğunda karşımda benimle ilgilenecek anlayışlı biri olsun diyorsanız ve en önemlisi deneyim gerektirmeyen bir iş istiyorsanız.

  Güvenli ve saygın iletişim şekliyle çalışmaya davet ediyoruz!

  Gizlilik ve prensip bizim için önemlidir. Ödemelerinizde bir sorun asla yaşanmayacağını temin ediyoruz. Yıllardır süre gelen bu sektörde ilk adımı atan site olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Başka sitelerde zaman kaybetmeyin. Gelin 7 yıllık kadromuza katılın, 5.000 online üye kapasitesine ulaşan rahatlıkla ve hediye süre sistemi ile kazancınızı arttırın.
  SİZLERİ ARAMIZDA GÖRMEKTEN MUTLULUK DUYARIZ!

  Başvurularınız için iletişim adreslerimiz:
  SKYPE: evdenpara2013
  SKYPE:modelimol
  MSN:modelimol@hotmail.com.tr
  Tel no/05358942782
  Bu irtibat bilgilerinden 7 gün 24 saat bize ulaşabilirsiniz.

 276. GÖKSEL KARACAN diyor ki:

  1. Hayalleriniz var mı?
  2. Aylık kazancınızın ne kadar olmasını istersiniz?
  3. şu an düzenli bir işte çalışıyor olsanız bile, gündelik yaşantınızı etkilemeyecek şekilde çalışarak, ek gelir elde etmek istermisiniz?
  4. disiplinli ve sistemli bir şekilde çalışarak çok ciddi rakamlar kazanmak ister misiniz? LÜTFEN ARAYIN…
  5. telefonum:0.531.969 20 86
  e-MAİL:goxx_cell@hotmail.com
  GÖKSEL KARACAN

 277. ibrahim külcü diyor ki:

  arkadasşlar orta düzeyde ilçelerd eoturan veya illerde bulananlar biz acık hava reklam sektöründeyiz orta düzey ilçelerde veya illerd ebulunan arkadasşalar sehrinizin acık hava alanlarında led tv bilboard clp yoksa biz kuruyoruz sizlerde sermayesiz olarak işletmesi kalıyor yarı ya malzeme bizden calsıma sizden

 278. arca derin diyor ki:

  İZMİR/BAYRAKLI/OSMANGAZİDEKİ SALONUMU DEVİR EDİYORUM.İÇERSİNDE:CAFE BÖLÜMÜNDE:1 BİLGİSAYAR,BİR YAZAR KASA,1 YAZICI,3MASA 7SANDALYE,MİNİ BUZDOLABI ,SATIŞA SUNABİLECEĞİNİZ BAYANLARA ÖZEL İÇ ÇAMAŞIR ,MAKYAJ EŞYALARI,VE KÜÇÜK EV ALETLERİ,SPOR BÖLÜMÜNDE:9 ADET HİDROLİK SPOR ALETİ VE PLATFORMLARI,1TL İLE ÇALIŞAN MASAJ KOLTUĞU,POWER PLATE,YÜRÜYÜŞ BANDI,DİĞER ALETLER,SOYUNMA ODASI VE DOLAPLARI,2 DUŞ 1 WC,DANS VE PLATES ODASINDA:MATLAR VE PLATES TOPLARI,DANS ŞALLARI VE AYRICA ÇOCUK OYUN ODASI BULUNMAKTADIR.AKTİF ÇALIŞIR HALDEDİR.ÇOCUĞUM VE DİĞER İŞİME YETİŞEMEDİĞİM İÇİN DEVİR EDİYORUM.DEĞİŞİK ÖDEME ŞARTLARI MEVCUTTUR NAKİT ÖDEME OLANAĞI OLMAYANLARA 1700X60 AY NAKİT ALMAK İSTİYENLERE 85000 TL 05555884101

 279. Hasan Feyyaz diyor ki:

  Merhabalar
  Ankara ANTARES AVM`de şeçkin bir markanın kiosku 25.000TL+KDV ye Marka sahibi şirket tarafından, franchisee’si Markasını yönetemediği ve farklı sekörlerdeki faliyetlerinden başında duramadığı için anahtar teslimi devir ediyor. İlgilenenler ve daha fazla bilgi almak isteyenler 05336298300 nolu telefondan bana ulaşabilirler.

 280. yusuf diyor ki:

  EVİNİZDEN VEYA OFİSMİZDEN HAFTADA
  SADECE ( 4 ) SAAT ÇALIŞARAK AYLIK ( 2.000 ) VE ÜZERİ GELİR ELDE EDEREK DAHA RAHAT YAŞAMAK İSTEYEN BİLGİYE AÇIK BİLGİSAYAR BİLGİSİ VE KENDİNE ÖZ GÜVENİ OLAN 18 YAŞ VE
  ÜZERİ BAY BAYAN ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ARIYORUZ.
  İRT 0533 641 64 80 ŞEREF BARUT BEY DEN BİLGİ ALABİLİRSNİZ…

 281. 58berk58 diyor ki:

  Sivastayım ne iş yapa bilirim bana yardım edin

 282. Ali diyor ki:

  arkadaşlar malezya ve endonezyada eşarp üzerine tiçaret yapmaktayım sermayem fazla olmadıgından eşarbı ikinci üçüncü elden alıb belli müşterilerime toptan satıyorum fazla para kazanamıyorum şuanda malezya ve endonezyada türk eşarbına cok taleb var eşarbı kendim yaptırmak istiyorum 50.000.bin dolar sermaye koyabilecek durust helalı haramı bilecek para kazandımıydı insanı satmayacak herşeyden önce allah korkusu olacak bay yada bayan ortak arıyorum arkadaşlar malezya ve endonezya acık pazar buraların kaymagını hintli cinli ve pakistanlılar yiyor gelin el ele verib allahın izniyle bizlerde pay kapalım sadece eşarp işi degil buralarda her iş oluyor messela turk restaurantı dogru durust yok ayrıyetden endonezya malezya taylant ve sıngapurdan türkiyeye satılacak cok ucuz karlı urunler var arkadaşlar siz sadece sermaye koyacaksınız pıyasa cevre müsteri benden hic bir zorluk cekmeyeceksiniz arkadaşlar herşeyden önce güven lazım ticaret yapmak istiyorsak illaki birbirilerine guvenmek zorundayız ticaret cesaretdir arkadaşlar vesilesis hiç bir iş olmuyor malezya endonezyaya bende vesileyle gitdim arkadaşlar daha önce bir kac defadaha ilan verdim cok arkadaşımız aradı cogu bilgi edinmek icin arıyor yine burdan tanıştıgım bir arkadaşla gecensene malezyaya gitdik gitdigimiz arkadaşın amacı ticaret degil malezya ve endonezyada gezmekmiş onun icin lütfen iyi düşinub oyle karar verin benim amacım sadece iyi niyetli insanlarla tanışıb el ele verib bir yerlere gelmek birlikten güc dogar kimsenin yallış anlamasını istemiyorum bu sanal alemde her türlü insan var allaha şukur bu yaşıma kadar bogazıma haram girmedi inşaallah bundan sonrada girmez rabbim cumlemize halal lokma yemeyi nasıb etsin inşaallah arkadaşlar inanın daha cok projelerim var yeterki iyi niyetli olalım inşaallah para kazanmak cok kolay lütfen citdi olan arkadaşlar arasın herkese saygılarımla

  • Ali diyor ki:

   Slm Ben Ali beylikdüzü isvicreden yaziyorum ben yillardir restaurant isletmeciligi yaptim, ayni sektör yada Sizin sie ortak olabilirim ne yapmam gerekiyor

 283. Ali diyor ki:

  arkadaşlar malezya ve endonezyada eşarp üzerine tiçaret yapmaktayım sermayem fazla olmadıgından eşarbı ikinci üçüncü elden alıb belli müşterilerime toptan satıyorum fazla para kazanamıyorum şuanda malezya ve endonezyada türk eşarbına cok taleb var eşarbı kendim yaptırmak istiyorum 50.000.bin dolar sermaye koyabilecek durust helalı haramı bilecek para kazandımıydı insanı satmayacak herşeyden önce allah korkusu olacak bay yada bayan ortak arıyorum arkadaşlar malezya ve endonezya acık pazar buraların kaymagını hintli cinli ve pakistanlılar yiyor gelin el ele verib allahın izniyle bizlerde pay kapalım sadece eşarp işi degil buralarda her iş oluyor messela turk restaurantı dogru durust yok ayrıyetden endonezya malezya taylant ve sıngapurdan türkiyeye satılacak cok ucuz karlı urunler var arkadaşlar siz sadece sermaye koyacaksınız pıyasa cevre müsteri benden hic bir zorluk cekmeyeceksiniz arkadaşlar herşeyden önce güven lazım ticaret yapmak istiyorsak illaki birbirilerine guvenmek zorundayız ticaret cesaretdir arkadaşlar vesilesis hiç bir iş olmuyor malezya endonezyaya bende vesileyle gitdim arkadaşlar daha önce bir kac defadaha ilan verdim cok arkadaşımız aradı cogu bilgi edinmek icin arıyor yine burdan tanıştıgım bir arkadaşla gecensene malezyaya gitdik gitdigimiz arkadaşın amacı ticaret degil malezya ve endonezyada gezmekmiş onun icin lütfen iyi düşinub oyle karar verin benim amacım sadece iyi niyetli insanlarla tanışıb el ele verib bir yerlere gelmek birlikten güc dogar kimsenin yallış anlamasını istemiyorum bu sanal alemde her türlü insan var allaha şukur bu yaşıma kadar bogazıma haram girmedi inşaallah bundan sonrada girmez rabbim cumlemize halal lokma yemeyi nasıb etsin inşaallah arkadaşlar inanın daha cok projelerim var yeterki iyi niyetli olalım inşaallah para kazanmak cok kolay lütfen citdi olan arkadaşlar arasın herkese saygılarımla telefonum 05078295247

 284. selami diyor ki:

  arkadaşlar bizim konuşma bozuklukları (kekemelik, artikülasyon, hızlı konuşma, tutukluk) üzerine eğitim veren merkezimiz bulunmaktadır ankara merkez olmak üzere samsunda da şubemiz bulunmaktadır.şubelik isteyen arkadaşlara bayilik verilecektir.bayilik için bize ulaşabilirsiniz. başkent konuşma eğitim merkezi http://www.kekemelikegitimi.net

 285. özcan diyor ki:

  Merhaba herkese
  Benim çok iyi bir fikrim var ilerde mado,kahve dünyası,benzin cafe gibi marka olacak.
  Yatırım yapmak isteyen iş adamı aranmaktadır. Tamamen her detayı bana aittir.
  05427979503

 286. Tamer Erdem diyor ki:

  10.000 TL Sermaye ile sigorta acenteliği şubeliği açabilirsiniz ve kendi işinize sahip olabilir karıyer yapabılırsınız…
  Konu ile ilgili detaylı bilgi için bizi aramanız yeterlidir…

  TAMER ERDEM
  SİGORTA
  ARA.HİZM.LTD.ŞTİ.
  Genel Müdürlük
  Hürriyet Mah.267.Sok.No:16
  (Kuveyt Türk Bankası Sok.)
  0212 618 48 80.

 287. ali diyor ki:

  selam arkadaşlar malezya ve endonezyada eşarp ve elbise üzerine ticaret yapıyorum malı malezyadaki hintli çinli ve pakistanlılardan toptan alıb belli müşterilerime satıyorum malı alırken paglıya almamdan dolayı fazla para kazanamıyorum pakistanlı hintli ve cinliler benim satdıgım eşarbı ve elbiseyi endonezyadan yaptırıyorlar eşarb derken bizim eşarp gibi degil takmatik eşarplar var yani piratik eşarp bu eşarplar malezya ve sıngapurda cok satılıyor aynı mal çindende geliyor ama endonezyanın malı gibi kaliteli ve ucuz degil bende endonezyada dikiş otelyesi kurmaya karar verdim yallız sermayem olmadıgından dolaya 50.000 bin dolar sermaye koyabilecek helalı haramı bilen durust saygılı allah korkusu olan bay yada bayan ortak arıyorum arkadaşlar buradan defalarca ilan verdim beni cok kişi arıyor ama cogu arkadaşımızın yeterli parası yok kimi arkadaşımız haklı olarak beni tanımadılarından dolayı belkide güvenmiyordur bazı arkadaşlarda bilgi almak icin arıyorlar arkadaşlar ticaret cesaret ticaret yapmak istiyorsak birbirimize guvenmek zorundayız dunyanın neresinde olursak olalım ticaretde guven şart bir esnafa cekle mal satıyorsun cekin odenecegi kesin degil bu bir guvendir allaha şükür bu zamana kadar miydeme coluguma cocuguma haram lokma yedirmedim inşaallah bundan sonrada rabbim göstermez arkadaşlar bazı arkadaşların parası vardır ne iş yapacagını nereye yatırıb yapacagını bilmez cunku ticaret yapmamıştır cesaretde edemez bazı arkadaşların sermayesi yoktur ticaretden cok iyi anlar boyle durumlarda parası olubda ticarete cesaret edemeyen arkadaşla parası olmayında ticareti bilen ve pıyasası olan arkadaşla billeşmiş olsa inanın dunyada ac ve yoksul diye birşey olmaz arkadaşlar malezya ve endonezya acık pazar buraların aymagını hintli cinli ve pakistanlılar yiyor malezya ve endonezyada 5 parmagımı gecmeyecek kadar cok az türk iş adamımız var arkadaşlar sizler malezya ve endonezyada acemilik cekmeyeceksiniz saglam pıyasam ve saglam misterilerim var endonezyada mal yapıb sadece malezya ve sıngapura satmayacagız tirkiyeyede herturlu mal satacagız tirkiyeden taleb edilen herturlu urunu endonezyada tedarik ederiz arkadaşlar inşaallah cok projem var yeterki sermaye koya bilecek gercekten para kazanmak isteyen ortak bulabilirsem cok yakın zamanda cok guzel paralar kazanırız gelin el ele verelim inanın benimle tanıştıgınıza benimle malezya ve endonezyada ticaret yaptıgınıza cok memnun olacaksınız keske seni daha once tanımış olsaydınız diyeceksiniz buna adaım gibi eminin malezya ve endonezyanın ticareti hic bir ulkenin ticaretine benzemez inanın cinliler pakistanlılar hintliler cuvallarla para kazanıyorlar icinizden bazı arkadaşlarımızda sen niye kazanmadın diye bilir benim kendim mal yaptırabilecek sermayem olmadı cunku malı kendim yaptırmış olsaydım en az toptan satdıgımda birtanesinden 4.ve 5.dolar para kazanırdım simdi birtanesinden toptan yarım dolar ancak kazanıyorum onunlada siz dusunun icinde yol parası masarım bana kalan sıfır ancak geciniyorum şukur yine colugumun cocugumun nafakasını cıkartıyorum kimseye muhtac olmuyorum artık benimde cinlilerden pakistanlılardan ve hintlilerden ve farkım var bende kendim mal yaptırım kendi malımla piyasama girmek istiyorum belkide cok arkadaşlar ben yine cok karlıyım cunku malezyada endonezyada piyasa ve misteri edindim arkadaşlar yurt dıiında pıyasa edinmek cok zor buzamana kadar başkalarına para kazandırdım pakistanlılar hintliler cinliler sayemde para kazandılar artık şimdi benim para kazanma sıram inşaallah durust bir ortak bulabilirsen el ele verib ücüncü ortagımızda allahu teala hazretleri olmak uzere guzel bir ortaklıkgımız olur allahu teala hazretleri ne diyor iki kulum bir işe niyetlenib ortak olursa onların üçünçü ortakları ben olurum ama içlerinden birisi hille yaparsa ben aradan cekilirim onların üçünçü ortakları naletlenmiş şeytan olur diyor şeytanın girdigi hiçbir iştende kimseye hayır gelmez gelin allahın dedigigibi durustce helal paralar kazanıb baska insanlarımıza faydalarımız olsun arkadaşlar vesilesiz hic bir iş olmuyor bende malezya ve endonezyaya başkaların vesilesiyle gitdim gelin siz benim sayemde bende sizin sayenizde cok guzel helal paralar kazanalım arabartdıgımı düşünen arkadaşlar vardır keşke sizler benim yarıme olum malezya ve endonezyada nasıl para kazanılıyor nasıl ticaret donuyor yerinde gormus olsaydınız bir gun dusunmez hemen ticarete başlardınız arkadaşlar malezya endonezyaya turkiyeden satılacak ve endonezya ve malezyadanda turkiyeye satılacak cok ucuz urunler var arkadaşlar zamanınızı aldım hakkınızı helal edin lutfen citdi olan arkadaşlar arasın şuanda turkiyedeyim
  05078295247

 288. yusuf diyor ki:

  SERMAYESİZ BİR İŞ ARIYORUM.
  RİSKSİZ BİR İŞ ARIYORUM.
  MESAİSİZ BİR İŞ ARIYORUM.,
  BOŞ ZAMANIMIN ÇOK OLACAĞI BİR İŞ ARIYORUM.
  MADDİ BİR ÖZGÜRLÜĞE KAVUŞACAĞIM BİR İŞ ARIYORUM.
  NE KADAR ÇALIŞACAĞIMI KENDİMİN BELİRLEYECEĞİ BİR İŞ ARIYORUM.
  NE KADAR KAZANACAĞIMI KENDİM BELİRLEYECEĞİM BİR İŞ ARIYORUM.
  İŞTEN ATILMA KORKUSUNUN OLMADIĞI BİR İŞ ARIYORUM.
  EMEKLİ OLABİLECEĞİM BİR İŞ ARIYORUM.
  İNSANLARA FAYDALI OLABİLECEĞİM BİR İŞ ARIYORUM…………… DİYORSAN DOĞRU YERDESİNİZ..
  VE NEREDE HANGİ İLDE OLURSAN OL.YAPTIĞIN İŞE EK OLARAK BİR KAZANÇ SAĞLAYABİLECEĞİN.
  NOT: TÜM İLLERDE OFİSLERİMİZ MEVCUTTUR.HER İLDEN HERKES ÇALIŞABİLİR.
  ….
  YENİ BİR İŞ FIRSATINA AÇIK MISINIZ.?
  HAFTADA 500 EURO KAZANABİLECEĞİNİZİ DÜŞÜNEBİLİYORMUSUNUZ..?
  SAĞLIKLI BİR HAYAT,
  KALİTELİ BİR YAŞAM TARZI,
  HAYALLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİRME FIRSATI…..
  BU FIRSATLARI GERÇEKLEŞTİRME KONUSUNDA KARARLIYSANIZ..
  HEMEN BUGÜN ARAYIN..!
  YARIN ÇOK GEÇ KALMIŞ OLABİLİRİSİNİZ…!
  irtibat:0533 641 64 80

 289. Doğan diyor ki:

  Çikolata şelalesi /// waffle
  Türkiyenin her yerinde avm içinde Stand veya şehir merkezlerinde dükkan olarak çikolata şelalesi // waffle işletmeleri anahtar teslim olarak kurulur bayılik parası gibi bir talebimiz yok a dan z ye kurulum profesyonel ekibimiz tarafından yapılır. irtibat tel:05545294481. İ

 290. Tamer ERdem diyor ki:

  Sizde Kendi İşinizin Sahibi Olabilirsiniz..

  Arkadaşlar ;
  Türkiye Genelinde Açacağımız Şubelerimizden , çok düşük sermayeler ve kısa süreli eğitimin ardından kendi işiniz ve sabit gelirlere sahip olmak istemezmisiniz ??
  10.000 TL Sermaye ile sigorta acenteliği şubeliği açabilirsiniz ve kendi işinize sahip olabilir karıyer yapabılırsınız…
  Konu ile ilgili detaylı bilgi için bizi aramanız yeterlidir…

  Sigorta Sektöründe Binlerce müşterisi ve çalışma arkadaşlarıyla şirketimiz günden güne büyümekteyiz…

  Detaylı bilgi için lütfen e-mail yada telefon ile bize dönüş yapınız..

  Tamer ERDEM

  TAMERERDEM SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ.
  Küçükköy Hürriyet Mh. 267 Sokak No:16 / A Gaziosmanpaşa İSTANBUL
  0212 618 48 80 – 0542 316 35 67
  tamer.erdemsigorta@

 291. SABAH diyor ki:

  MERHABA İZMİT BÖLGESİNDE SABAH GAZETESİ ABONELİĞİ BAŞLAMIŞTIR AYDA 18TLYE HEMDE 100 TL VE ÜZERİ DEĞERİNDE KONUŞAN ROBOT ÇOCUK EĞİTİM SETİ VS HEDİYESİ VERİLİYOR KUPONSUZ HEMEN ÜYELİKDE KAPINIZA GELEREK TESLİM ALIYOSUNUZ KAMPANYAYI KAÇIRMAYIN SÖZLEŞME VS YOK SADECE GAZETENİN YAPTIĞI KAMPANYADIR 05458823907 ÜRÜNÜ VE GAZETEYİ ALDIKTAN SONRA BİR AY SONRA ÖDEMEYİ YAPIYOSUNUZ AYRICA 2 AYDA BİR HEDİYELER VERİLMEKTEDİR KAMPANYA İZMİT SABAH GAZETSİ VEYA FOTOMAÇ TAKVİM GAZETELERİ İÇİN GECCERLİDİR SÖZLEŞME VS YOKTUR GÜVEN İLE DAĞITIMLAR YAPILMAKTADIR.AYRICA ÜYE BAŞINA 5TL PRİM İZMİT DISI LÜTFEN ARAMASIN

 292. SeZer diyor ki:

  Arkadaslar bitlis Van arası devren kiralık dinlenme tesisimiz var biraz yol cok işlek lokantacılıktan anlayan birazda sermayesi olan kişilere tavsiye ederiz iş yerine iyi bi deklarasyon yapıldıktan sonra cok lüks ve iyi bi yer olur iş yerin cevresinde var müşterileri de var şu an çalışır durumda park sahası cok geniş kendine güvenir lokanta işletebilecek kişiler benle iltibata geçsin biz yurt dışına çıkacağız diye devren veriyoruz Ciddi düşünenler bana mesaj atsın facedn Ordan numaranızı da yollayın telefonda şartları konuşuruz Not: Gercek işletmeci olmuyan kamyoncu tırcılarla iyi muhattap olmayı bilmeyen bulaşmasın . Teşekkür ederim https://m.facebook.com/sezer.gulmen

 293. paul elvis diyor ki:

  Eğer finansman ihtiyacınız var?
  Eğer iş ya da Kişisel Kredi ihtiyacınız var mı?
  Eğer şirket yeniden finanse etmek istiyor musunuz?
  Firmamız Amerika Birleşik Devletleri merkezli. Biz yıllık% 3 faiz oranıyla her birey ve şirket için kredi vermek.
  Daha fazla bilgi için, e-posta İletişim: priavtelenders@gmail.com
  Not: Bu ​​e-posta yanıtla Sadece priavtelenders@gmail.com

 294. hakan diyor ki:

  İnternetten her ay 1500$ veya daha fazlasını kazanma imkânın var hem de hiç ürün satışı yapmadan… CPA MİLYONER EĞİTİM SETİ’ yle bu mümkün!
  Normal affiliate marketing işinde satış başına veya komisyon alırız. CPA ise işlem başı ücret demektir.

  Örneğin bir ürün çıktı CPA şirketlerin sitelerinde pazarlanıyor olsun, Bu ürünün size özel linki olur ve o link ile ziyaretçi başına veya forum doldurma başına 2-50$ arası kazanç sağlarsınız..Yani gönderdiğiniz ziyaretçinin size para kazandırması için illa bir ürün alması gerekmez.

  Amacınız internette boşa geçirdiğiniz zamanı paraya çevirmek ise daha iyi yaşam şartları, daha iyi bir gelecek istiyorsanız; veya amacınız ne olursa olsun en basitinden İnternetten Para Kazanmak ise, size şunu garanti ediyorum: CPA MİLYONER EĞİTİM SETİ hayatınızı değiştirecek! ,

 295. akif diyor ki:

  arkadaslar su anda yaptıgım ısım tekstil uzerine buyuk bi projem var bu konuda ve sımdı amerıkan ev yapımına basladık pazarlama kousunda sıkıntılarıda cozduk bu ısın cok ıyı bı gelecegı var ınsaaat sektorunde yerını almak cevresındekı bu acıgı fırsata cevırmek isteyenler arasın hep beraber buyuyelım kazanalım 543649158 mesaj atarsanız donus yapılır

 296. azad diyor ki:

  iyi günler arkadaşlar ben mardinde otrym ama ne iş yapcağımı bilmiyorum kafam .ok karışık bana yardımcı olacak olan arkadaşları bekliiyoruz hayatınızda başarılar dilerim……

 297. EMRE diyor ki:

  Merhabalar öncelikle. Yurt dışında gördüğümüz fakat türkiyede henüz rol model olarak alınabilecek bir iş yeri görememiş durumdayım. türkiye geneline hitap edebilecek bir nostalji ve yenilikçi garajı açmak istiyorum bu konuda desteğini sağlayabilecek iş ortağı ve yatırımcı arıyorum konuyla ilgili görüşmek ve projeme destek verebilecek yatırımcılar ecnr58@gmail.com adresinden benimle irtibata geçebilirler.

 298. rose diyor ki:

  Merhaba, ben Bayan Gül Badmus, hayat zaman fırsat kredi veren özel bir kredi borç veren duyuyorum. Eğer borçlarını temizlemek için acil kredi ihtiyacı veya işinizi geliştirmek için bir sermaye kredi ihtiyacım var mı? bankalar ve diğer mali kurumlar tarafından reddedilmiş? Eğer bir konsolidasyon kredi veya ipotek gerekiyor? Hepimiz mali sorunlar geçmişte bir şey yapmak için burada olduğu gibi artık arama. Biz, mali yardım ihtiyacı olan bireylere dışarı fonları kredi faturaları ödemek için bir kötü kredi veya para ihtiyacı olduğunu,% 2 oranında iş yatırım. Ben güvenilir ve yararlanıcı yardımda bulunmayı ve bir kredi sunmak için istekli olacağını sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum. Yani e-posta yoluyla bize bugün başvurun: (roseofsharonfinance@gmail.com)

 299. Ali diyor ki:

  iZMİR DE ORGANİK İŞİNE 60 BİN TL İLE ORTAK ARIYORUZ.iKİ O ARACIMIZ VAR İŞ BİRLEŞTİRİLEBİLİR.hAFTA İÇİ ARAÇLAR BOŞTA aLİ 0 532 301 11 49

 300. trustfundingmfbplc@gmail.com diyor ki:

  Zorlandığınız, kısıtlı banka vardır ve bankaların yararı yok ya da daha iyi bir proje var ve

  Bir kredi ihtiyacı kötü bir fon veya iş para yatırım, faturaları ödemek için paraya ihtiyacım var. Yani, gerekirse

  çok olumlu benim durumu hakkında daha fazla bilgi için benimle irtibata çekinmeyin ödünç para. Ben çözme am

  mali sorunlar.

  E-posta: trustfundingmfbplc@gmail.com

 301. PAKİZ diyor ki:

  CAFE RESTAURANT AÇMAK İSTİYORUM ANCAK 5-10 BİN TL KADAR SERMAYE SAĞLAYABİLİYORUM. BU DÜŞÜNCEDE OLAN VE DESTEK SAĞLAYABİLECEK ARKADAŞLAR ULAŞIRSA SEVİNİRİM. PAZARAVRUPA@HOTMAİL.COM
  İSTANBUL

 302. DOST ACI SOYLER diyor ki:

  Bu sitedeki tüm yazılanları okudum. Gerçekten yeni iş dalları konusunda fikir edinilebilecek bir ortam.

  Ama şu olaya çok kızıyorum. Elinde 5-10 bin lirası olan hadi bakalım iş yeri açalım hadi bakalım zengin olalım diye çırpınıp duruyor. ben bir işte başarı sağlayabilmek için o meslekte yıllarınızı vermiş olmanız gerekir. Meslekler böyledir. bunun dışındaki iş dalları çok çok şanslı olmanız hariç hep hüsranla sonuçlanır. mesela çiğ köfte dükkanları mantar gibi çoğaldı. çünkü hazır alınıp satılıyor iş kolay parası güzel ama af edersiniz işin cırkı çıktı. mesela internet cafeler… mesela su bayileri … halı yıkamacılar …. yani bir iş yapacaksanız ilk kaymağını siz yemelisiniz… sonradan poku çıkıyor. birde bu sitede tahminime göre para kazanma derdinde olan ceplerinde 5-10 bin lirası olan kişileri kapmaya calısan kurtlar da çok. dikkatli olun arkdaslar . hukuki yoldan işlem yapmadıkca para vermeyin kimseye. rabbim yar ve yardımcınız olsun. elhamdulillah kendi işim çok iyi . elektronikciyim. ama 12 yılımı verdim… öylesine internette dolaşırken yeni iş kuracak arkadaslara bir kaç şey yazayım diye girdim. nasipten öteye yol gitmezmiş. hayırlısını dileyin bol bol dua edin. niyetiniz doğru olursa rabbim bir kapı acar.

 303. poli diyor ki:

  bende ilk baslarda ne iş yapayım diye düsünüyordum elimdeki parayla daha sonra gördumki yapdıgım işi baskaları tavsiye eder olmuş düşünüdürücü dogrusu ayrıca burda da çok çakal var :) unutmadan sölim herseyin hayırlısı olsun.

 304. ömer diyor ki:

  slm arkadaslar finlaniyada yasamaktayim asil meslegim ahcilik ama burda önune gelen turk arkadaslar ayni isi yapiyor pizzaci.biraz birikimim var ama ne is yapicagimda karasizim parlak fikri olan arkadaslar burda hangi tiacari anlamda is yapabilicegim konusunda yardimci veya fikir verirse sevinirim akil akildan ustundur kiminin parasi yok akli vardir kiminin parasi var akli yoktur tsk ederim saygilar :)

 305. veysel diyor ki:

  kosgeb le görüştügümde aynen şu bilgiyi aldım dükkanı siz kendiniz acıcaksınız daha sonra poroje sunucaksınız onaylanırsa kıredi verilecek yani işe yaramaz benim dükkan acmaya param olduktan sonra ne işim olur kosgeple

 306. muhammet diyor ki:

  Arkadaslar uluslararasi bir projeyle ilgileniyorum. Bu yolda emin adimlarla ilerleyebileceğim,ufku geniş, ekip ruhuna sahip,hayallerinden vazgeçmeyen, sağlam karakterli takim arkadaşlari ariyorum. Bu proje sayesinde maddi manevi birçok kazanim sağlayabilir, hayallerinizi mumkun kilabilir, sağlam dostluklar edinebilirsiniz. Eğer siz de bu projede benimle birlikte yer almak istiyorsaniz yapilacak sey cok basit e-mail adresim info@muhammetozturk.org bana buradan ulasabilir hayatınızı degistirmek icin yeni bir adım atabilirsiniz.

 307. guven cetinkaya diyor ki:

  merhaba ben belcikadan guven azerbaycana;
  belcika,almanya,fransa ve luksemburgdan ikinci el arac exportu yapiyorum ilgilenen arkadaslar mail adresimden iletisime gecebilirler g.cetinkaya@live.be tesekkurler

 308. Magic Fruit Flowers diyor ki:

  MAGIC FRUIT FLOWERS 2008 yılında tüketicileri için nezih ve hijyen ortamlarda ürettigi meyve aranjmanları yeme keyfini yaşatmak amacıyla kurulmuştur.
  Firmamız çalışmayı seven, kendini devamlı yenileyebilen, kendine güvenen, işinin başında duran ve müşterilerini tatmin edecek hizmeti vermek için her türlü fedakarlığa katlanacak tarzda yapılandırılmıştır.
  Sizlere bu kaliteyi sunmaktan onur duymaktayız.
  Bütün aranjmanlarımız sloganımız ve logomuz Türk Patent Enstitüsü nezdinde tescillidir.
  Sevdiklerinizle lezzetin doruklarında gezmeye ne dersiniz ?
  Sizlere büyülü , lezzetli , mis kokulu bir bahçe hazırladık.
  Yüregimizle , emegimizle…
  Denemesinide sizlere bıraktık sevdiklerinizle…
  Biz diyoruz ki;
  Duygularınızı anlatma işini estetik bir görüntü ile birlikte tada bırakın.
  Bakalım damagınızdaki bu tat size neler anlatacak…
  Franchising ıcın belırlenen bayilik katılım bedeliı İstanbul için 9500 dolar, Senelik lisans yenıleme bedeli 5000 tl olan bayiliklerimiz + Ciro uzerınden ayrıca %4 olarak ucretlendırılır.
  İstanbul dısı ıcın katılım bedelı 3000 tl ve senelık lisans bedeli 1000 tl olarak düzenlenmiştir.
  Meyve aranjman çiçeklerin yapımının ögrenilmesi,
  Katalog , Tabela , Koli , Araç giydırme tasarım ucretı,
  İnternet sitesi.(şube entegre ücreti ödenecek tir)
  Ürünlerin , Sloganın ve markanın (ingilizce ve türkçe olmak üzere) patentleri alınmış olaraktan
  Ödediginiz bayilik katılım bedelinin içindedir.
  Sizlere düşen işyerinizi ve demirbaslarınızla bu işi yapmayı gerçekten istemektir.
  Girişimci ve başarılı olma konusunda arzulu iseniz , yeniliklere açık ve vizyon sahibi iseniz
  bu iş tam bana göre ben bu işi yaparım diyorsanız kendi işinizin sahibi olmak istiyorsanız
  bizlerle iletişime geçebilirsiniz

  Güzel ve sağlıklı günler dileklerimizle

  0212 260 64 – 27 Gsm. 0532 504 64 85 – 0532 353 80 91

  http://www.magicfruitflowers.com

  info@magicfruitflowers.com

  Meyve aranjman yapımının ögretilmesi.
  web sitesi http://www.magicfruitflowers.com
  meyve çiçek yapımında gereklı olan kalıp ve malzeme destegı
  urun ambalaj ve sevkıyat bılgılerı
  tanıtım bılgısı ve destegı
  tabela dızayn
  araç gıydırme vs.vs.vs

  Baslangıcta 3000+1000 tl
  sube yatırımıda 10000-15000 tl arası

 309. Sedat Yüncü diyor ki:

  Bulgaristanda ne iş yapabilirim? Bi iş hakkında fikir verirmisiniz?

  • Kerem Sönmez diyor ki:

   info@keremsonmez.net
   ulaşırsanız net yoluyla bilgi verebilirim

  • Nurettin diyor ki:

   Sedat arkadaşım ne iş yaparım düşüncen var iyi güzel de ilk önce yapmak düşüncesinde olduğun bir fikir var ise onu yazman daha iyi olurdu mesleğin nedir yaş ve iş tecrüben ne kadar ticarette bilgi eksikliği hep vardır lakin kendi tecrübelerin de bir derece olması lazım sadece parayı veririm işimi yaptırırım düşüncesi yanlış olur hiç tanımadığın kişi ile bir yola çıkıyorsun hangi şehir desin İstanbul avrupa yakasın da isen ara görüşelim daha detaylı fikir sahibi oluruz ismim Nurettin tel.0532-326-37-49

 310. Ottoman diyor ki:

  Selam arkadaslar benim bir ledli kartonpiyer ad başlıklı patent başvurum var kısaca anlatacak olursak şu an inşaat larda kullanılan stropiyer ler yani strafor dan yapılan dekoratif kartonpiyer ler ben bunu geliştirerek kristal görünümlü led modülleri mi uzerine basit şekilde yerlestiriyorum daha şık ve gösterişli olduguna inaniyorum dunyada olmayan bir sistem ilgilenen olursa 05416270101 herkeze hayırlı bol kazançlar

  • Anonim diyor ki:

   Slm ottoman ben dekorasyoncuyum senin bu bulusun guzel bir seye benziyor bunun pazarlamasini yapabiliriz nerde oturuyosun

 311. ahmed diyor ki:

  İsmim Singapur Lim Oh üssü, ben yahoo cevaplar onların adreslerini gördüm ve ben 20.000 SGD kredi zorunlu ve nihayet 1500 SGD üzerinde aldatmaca olduğunu internette bazı dolandırıcılığı tarafından kandırdı bir öğrenci değilim, ama Bu borç anlattı Sesimin bir arkadaşıma rastladım. Yani şimdi nihayet benim kredisi var size doğru kişi ile zaman iyi stres yoluyla gelmek benim öz bir şey söyledi. Eğer kredi her türlü ihtiyacı varsa Yani bu borç ben irtibata bir kredi ihtiyacı olan her beden tavsiye kim olduğunu. E-posta yoluyla ahmedmahid2014@gmail.com Dolayısıyla ben kesinlikle, İYİ ŞANSLAR bana teşekkür beni arayacak biliyorum.

 312. bekir diyor ki:

  Arkadaşlar iş kurmak isteyenlere fırsat kacırmayin devren satılı ucuzluk pazarı züccaciye hesaplı yalnızlıktan yetişemiyorum kacırmayın derim izmirde olanlara duyrulur izmir buca kozagacta devren herşeyiyle gel gör müşterisi hazir tel no 05336611327

  İ

 313. gokhan diyor ki:

  Merhaba ,ben gökhan .. iç mimrim istanbul avrupa yakasında 70 bin lira sermaye ile ofis açmak istiyorum is garantili portfoyum var yıllık 2 milyon ort ciro ile % 40 net karla sermayder ortak arıyorum ….05340604139 nolu telden ulaşabilirsiniz …saygılarımla

 314. Bay Mason Clark diyor ki:

  İhtiyacınız mı? evet eğer e-posta yoluyla bize bugün başvurun: masonclarkloanfirm@outlook.com

 315. esetbulgan diyor ki:

  BEYAZRUSYADA karli ve rizikosu olmayan tek seferlik bardak,tabak,catal,kasik ve poset imalathanesi kuracak ortak araniyor. E.posta. esetbulgan@gmail.com

 316. ENGİN BETTAŞ diyor ki:

  BEN ENGİN BETTAŞ.İŞ KURMAK İSTEYEN VE YATIRIM YAPMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR.ÇOK CİDDİ BİR PROJE HAZIRLADIM DÜNYADA VE TÜRKİYEDE BİR İLK GIDA KAHVALTILIK SEKTÖRÜNE YEPYENİ 5 LEZZET YÖRESEL.TÜRKİYEDE ADI İLE MUTFAĞIYLA İNSANIYLA ÇOK KÜLTÜRLÜ TATLARIYLA ZENGİN KAHVALTI ÇEŞİDİYLE ( 162 ÇEŞİT ) DÜNYA SIRALAMASINDA ÖNEMLİ DEĞERE SAHİP BİR İLİMİZ.BU BOL ÇEŞİTLİLİK İÇERİSİNDEN BİLİNEN ANCAK O İLİMİZDEN DIŞARI HİÇ ÇIKMAYAN ŞU ANDA ETÜT ÇALIŞMASINI TAMAMLADIĞIM VE PAZAR ARAŞTIRMASINI YAPTIĞIM 5 ÇEŞİT İLE BAŞLAMAK İSTİYORUM.ÇOK CİDDİ BİR İŞ ARKADAŞLAR DÜRÜST GÜVENİLİR SAĞLAM BİR İNSAN ARIYORUM.BU İŞ İÇİN SERMAYE NEKADAR GEREKLİ DİYE SORARSANIZ KAPASİTEYE BAĞLIDIR.0 RİSK AÇIK PAZAR BİLDİĞİMİZ KAHVALTILIK DEĞİL ZATEN SATICIDA ALICIDA BIKTI AYNI ŞEYLERDEN KAŞARPEYNİR KREM PEYNİR VS DEĞİŞİK FARKLI YENİ TATLAR İSTİYOR ARTIK SEKTÖR BU AMAÇLA.BU PAZARDA İLK VE TEK OLACAK.İHRACATA AÇIK PAZAR HAZIR İÇ PAZAR DIŞ PAZAR.ŞU ANDA SADECE TESİSLEŞME AŞAMASINDAYIM ÜRETİM PAKETLEME..0507 724 20 11

 317. ENGİN BETTAŞ diyor ki:

  ARKADAŞLAR PROJE ÇALIŞMALARIMDA İLK ÖNCE PAZAR ARAŞTIRMASI YAPTIM VE ÇOK CİDDİ TALEP GÖRDÜM .ÇÜNKÜ İLK TEK FARKLI VE SADECE BİR ÇOK KİŞİNİN ADINI DUYDUĞUMUZ TATMADIĞIMIZ LEZZETLER.TABİKİ O İLİMİZ VE ÇEVRESİ HARİÇ VE İDDA EDİYORUM BENİM KONSEPTİMİN FARKLILIĞINI ONLARDA GÖRECEK BEN BU SEÇTİĞİM 5 ÇEŞİT KAHVALTILIĞI SOSLU BİR ŞEKİLDE ÜRETİP REYONLARDA SATIŞA HAZIR HALE GETİRECEĞİM.TÜRK DAMAK TADINA UYGUN OLARAK .ARKADAŞLAR ÇOK KARLI VE CİDDİ BİR İŞ MARKA OLACAK BİR PROJE BİR DÜNYA VE TÜRKİYE MARKASI .GÜVENİLİR DÜRÜST ABİ KARDEŞ DOST ARKADAŞ BİR İNSAN ARIYORUM BENİ YARI YOLDA BIRAKMAYACAK BAŞARIYI BERBER TAÇLANDIRACAĞIM BİR İNSAN ARIYORUM ARAYIN GÖRÜŞELİM. 0507 724 20 11

 318. polin pellet diyor ki:

  denizlide kurulacak pelet üretim tesisinine yatırımcı araıyor ilk dönem ( ilk aylar) 20.000 net kar dır bu tesise ortak olmak isteyenler bana ulaşsın polinpellet@gmail.com

 319. hsynylmz diyor ki:

  30 bn tl buccem var ıskurmak ıstıyorum ne kurabılırım ortakta olabılır ıstanbulda yasıyorum 05384072261

  • burhantunca@hotmail.com diyor ki:

   istanbulda benim işlerimi takip edebilirseniz size kar payı veririm.
   yapılacak iş;
   -istanbulda istoç-tahtakale-karaköy gibi toptancı piyasasına elektronik ürünler verilecek.
   -kombi,klima,beyaz eşya bakım tamir servislerine mal vermek
   -aktif satış yapan pazarlama firmalarına ürün vermek
   -E-Ticaret sitelerinin siparişlerini yollamak vb…
   adres belli olsun bir ofis ve bu ofis depo olarakta kullanılacak şekilde olmalı, telefon,pc,web sayfası,size ait banka hesap no ve ofise yakın bir kargo şirketiyle anlaşma.
   kazanç garantili iştir,distribütör sıfatıyla çalışılacaktır. ilk etapta sermayeniz kadar mal çeşidi koyarım. sonra kredi açarım. iş kurmak isteyen ciddi arkadaşlar vasıflarını,bulundukları şehri ve sermaye miktarını meil adresime göndersinler. her şehirde iş kurmaya yardımcı olurum. selamlar… burhantunca@hotmail.com

   -

 320. Akif diyor ki:

  arkadaşlar çalıştığım iş yerinden ayrıldım iş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim

 321. Adem diyor ki:

  50000 TL ile ne iş yapılır ?

 322. Hikmet diyor ki:

  az sermaye ile istanbul’da yapılacak işler? iş kurmak istiyorum istabul’da ne iş yapabilirim?

 323. Kazım diyor ki:

  İş kurmak istiyorum 15 bin lira var ne iş yapabilirim?

 324. İş kurmak istiyorum diyor ki:

  Arkadaşlar merhaba. İzmir’de 5000 bin liraya ne iş yapılır?

 325. hüseyin diyor ki:

  Arkadaşlar size yeni bir sektörden bahsedecegim ENERJİ.ENERJİ
  biliyorsunuz elektrik özelleşti büyük şirketler ürettiği elektriği elektrik kurumu aracılığıyla halka satıyor.Bu enerji firmaları TÜRKİYENİN HERYERİNE bayilik veriyor.İster ev hanımı olsun ister çalışan, genç yada emekli olsun.Herkes için bir iş kapısı olacak. sadece 349 tl bayilik ücreti var başka hiçbir şartı yok.mahallede çevrende vs.elektrik abonesi yapıyorsun abonelik boyunca sana devamlı prim geliyor.Elektrik fiyatıda kurumun fiyatından düşük kim ucuza elekrik kullanmak istemez. daha detaylı bigi için 0530 350 47 10 hkoyuncu06@hotmail.com yardımcı olurum.

 326. Adam Dal diyor ki:

  İş kurmak ve asgari ücretten kurulmak istiyorum. Kendi işimi kurmak istiyorum sermayesi düşük iş fikirleri konusunda tavsiyesi olabilecek var mı?

  İş kurmak bu kadar da zor olmamalı. Sanırım biraz cesaret gerekli!

 327. Sefullah Buhara diyor ki:

  Benim dilim var Arabçe Farsçe İnglizce Orduce özbekçe
  Turkmence Tacikçe Kırgızce Kazakçe Peştuce
  ihracat yapmak istiyorum semayem yok nasil şırket kura bilirim ?

 328. Sefullah Buhara diyor ki:

  Turkiyede Danışmanlık yurtdışınde satış temsilcilık kormak istiyorum ne yapmalıyım ?

 329. MEMDUH diyor ki:

  GSM TOPTANCILIK SİZLEREDE FIRSAT SUNUYOR EĞER BİR İŞ YAPMAK İSTİYORSANIZ VE AZ SERMAYENİZ VAR İSE YURTDISINDAN 1KALİTE GELEN KORE CİHAZLARINI BAYİLERE ELDEN RAHATLIKLA YÜKSEK KARLARLA SATABİLİRİSNİZ İPHONE 5 250 TL ANDROİD SAMSUNG S4 300 TL S5 350 TL NOTE 3 400 TL NOKİA 1110 40 TLDEN VE TÜM YEDEK PARÇA EKRAN DOKUNMATİK ŞEHRİNİZDE TELEFONCULARDAN SİPARİŞ ALABBİLİR KARINIZLA UYGUN FİYATTAN BİZDEN TOPTAN FİYATINA SATIN ALABİLİRSİNİZ 0262 3247444 GSM05458823907 MEMDUH BEY LÜTFEN CİDDİ OLANLAR ARASIN İŞ HAKKINDA BİLGİ VERİLCEKTİR KARINIZI VE SATIS FİYATLARINI VEREBİLİRİM

 330. Bayan Lisa diyor ki:

  Eğer fatura veya borcunu ödemek için bir acil kredi ihtiyacı vardı? evet eğer Via daha fazla bilgi için bize şimdi: kent_lisaloanfirm@hotmail.com

 331. derya diyor ki:

  merhaba ben derya elazığda müh okuyorum okul hayatım zor gıttıgı ıcın calısmaya tıcaretle ılgılı ıslerle ugreamaya karar verdım ama ne yapabılecegımı bılmıyorum suan hazırda bı sermayemde yok :(

  • Mustafa diyor ki:

   çok az sermaye ile bir iş yapmak isterseniz dönüş yapın işin anlatıyım bi sunumla hayatınız değişsin :)

 332. derya diyor ki:

  fikir alabilir miyim

 333. onursasal@hotmail.com diyor ki:

  Izmir de yasiyorum erkek kuaforuyum bucada luks salon eksigi var kalifiye salon 2 tane gordum 3 . Ben cok rahat olurum cunku gordum orda 2 hafta calistim benim kadro konusunda sikintim yok 40 000 tl ile iyi bi salon yapila bilir 2 ay icinde sesimizi duyururuz .bu ise yatirimci ortak ariyorum.ortak olucak arkadas isi yoksa kasaya baka bilir.ciddi bir is ciddi olanlar arasin lutfen herkeze saygilar…ömur 05533354499.

 334. sonerforex@gmail.com diyor ki:

  2 Yıldır Forex üzerine kendimi geliştiriyorum.Teknik analiz üzerien trade yapıyorum. Asıl mesleğim Bilgisayar yazılımcısıyım. Şuana kadar demo hesalarla öğrendiklerimi güçlendirdim. Gerekli hesap hareketlerim mevcut. Rİsk almadan işlemlerle Depozito (ana paraya) %15 getiri sağlıyorum. Yeterli depozitoyu oluşturduğumda tamamen forex işine döneceğim. atrım yapmak isteyen arkadaslarla görüşmek isterim. Sonuçta işkurma mantığında sermayesine göre %15 getirisi olan bir iş.Gerekli tüm sözleşmeleri,vs. leri karşılıklı olarak yapabiliriz.

  dip not : Banka sicilim bozuk olduğu için banka kredisi kullanamıyorum.

  Saygılarımla.

 335. Orhan diyor ki:

  Merhaba,
  Bahsettiğim işle ilgilenen varsa bana ulaşabilir.

  http://iskurmak.net/forum/19-internet-servis-saglayici-bayiligi.html

 336. Anonim diyor ki:

  eskişehir de yaşıyorsan 180 000 tl paran varsa hele birde sanayide,yada ikamet adresi dışında dükkanın varsa, kendim iş yapayım diyorsan, yıllık bütün harcamaları çıktıktan sonra 100 000 net kar edebileceğin, bir iş teklifim var.

  yarı özel yarı devlet işidir.
  müşterileri hazır ve sabittir, arttırılabilir EKSİLMEZ,
  BU PARAYI 6 ay da kazanıyorsunuz, sezonluk iştir.
  olur olmaz kişiler aramasın, nakiti olmayan hiç aramasın
  vaad ettiğim minimum kazançtır.
  05333792227

 337. serkan diyor ki:

  elinde orijinal ürünü olup ta eticaret sektöründe satmak isteyen kişiler varsa bizimle temasa geçebilir. shopmekan.com

 338. ismail kus diyor ki:

  almanya,da ikamet ediyorum.
  türkiye,den almanya,ya internet üzerinden bilgi satisi planliyorum.
  türkiye,de gerekli sirketin kurulusu ve internet sayfasi yazilimi icin yaklasik 15-20 bin euro sermaye ihtiyacim var.
  sermaye koyabilecek ortak ariyorum.
  ismailkus39@gmail.com
  ismail kus
  düsseldorf

 339. Ferit Akbaş diyor ki:

  arkadaşlar merhaba iş kurmak istiyorum 50 bin lira sermayem var ne iş yapabilirim?

  • onursasal@hotmail.com diyor ki:

   Nerede yasiyorsunuz izmirde cok iyi ve garanti kazanilacak is var 40 000 tl ye hazirlanir.onur.

  • SERKAN diyor ki:

   3500 tl ye kendi işinizi tüm dükkan malzemeleri dahil kuruyorum.Telefon numaram 0544 322 48 97 yoğunluktan dolayı cevap veremezsem mesaj atın dönüş yaparım.

  • sudan hartum diyor ki:

   Ferit kardes hemen biletini al sudana gel cok deyil 5gun kal sana ucun yillar yaoabilecegin isi gozlerinle goreceksin vize istemez bir yilda tahmin edemitecegin padayi kazanacaksin tabiki allahin izniyle ben sana sadece isi gosterecem ve bak benden soylemesi buraya gelen nil nehrinin suyunu icen burdan ayrilamaz sobra bagimlilik yapmasin uyarayim seni sudan-haci@hotmail.com yaz bana

  • ferdi diyor ki:

   bende istiyorum

 340. gazel diyor ki:

  Balık tava dükkanı açmak istiyorum nerde açabilir sizce

 341. cengiz ozdemir diyor ki:

  Arkadaslar pizza ve cafeterya uzerine ortak ve danismanlik uzerine arayabilirsiniz pizzada izmit birincisiyim numaram (05398950202)

 342. burak diyor ki:

  merhaba kurbaga yetistiriciligi yapmak istiyorum fakat nereye satabilirim ?

 343. mustafa diyor ki:

  Mrb lar ben 38 yaşinda yim bugüne kadar esnaf lik yaptım kendi isimdi şimdi işsizim istanbul dayım geçmiş te calişmadiğim için iş bulmak zor beni anlayanlardan yrdm bklyorm 0545 636 1976

 344. huseyın diyor ki:

  30 bin liram var ne iş yapabilirim ortakta olabilir 05384072261

  • adnan diyor ki:

   hüseyin bey güzel bir fikrim var ulaşırsanız bana konuşuruz 5419564483

  • SERKAN diyor ki:

   3500 tl ye kendi işinizi tüm dükkan malzemeleri dahil kuruyorum.Telefon numaram 0544 322 48 97 yoğunluktan dolayı cevap veremezsem mesaj atın dönüş yaparım.

 345. Hasan Ergun diyor ki:

  Konya Selçuk üniversitesi kampüs alaninda Fakülte kantini özel sebeplerden dolayı satıyorum. ilgilenen iş kurmak isteyen arkadaşlar 05334212345 telefondan ulasabilirler.

 346. ahmet diyor ki:

  slm arkadaşlar ben tokat ta otobüs karoser boya mekanik elektirik özel servis açmak istiyorumm rusya moskovada bir iş yeri açmak istiyorum bana ortak olacak arkadaşları bekliyorum 0535 592 76 53

 347. salim diyor ki:

  slm arkadaşlar yeni bir iş kuracam ev yemekleri üzerine fakat bu işe ayıracak vaktim yok bu işi çevirebilecek bir bayan arıyorum

 348. adnan diyor ki:

  abi burda ki bütün paraları olanlar gelin birleşelim bir toplantı yapalım güzel bir iş yaparız beraber 10 binle birşey yapılmaz ama 30 tane 10binle iyi bir iş yapılır 5419564483

 349. sürpriz yumurta diyor ki:

  ÇOOOKKK KAZANACAKSINIZ !!! İMALATTAN SÜRPRİZ YUMURTA BAYİLİĞİ !!!

  TÜM TÜRKİYE GENELİNDE İMALATINI YAPTIĞIMIZ SÜRPRİZ YUMURTANIN

  DİREKT BAYİLİĞİ VERİLECEKTİR.BULUNDUĞUNUZ BÖLGEDE

  BAKKAL,MARKET,ŞARKÜTERİ,KURUYEMİŞÇİLER,1 MİLYONCULAR,BENZİN İSTASYONLARI

  VE DAHA BİR ÇOK SATIŞ NOKTANIZ MEVCUT.SÜRPRİZ YUMURTA KENDİ TARZINDA

  ALTERNATİFİ OLMAYAN,DOLAYISIYLA FİYATTADA RAKİBİ OLMAYAN PİYASADA EKMEK YEDİRECEK

  NADİR BİR ÜRÜNDÜR.ÜLKE GENELİNDE HER İL VE İLÇEYE 1 ADET BAYİLİK VERİLECEKTİR !!!

  SINIRLI SAYIDAKİ BAYİLİK KOŞULLARINI ÖĞRENMEK VE DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN ;

  0539 551 83 30 NOLU TELEFONDAN BİLGİ ALINIZ !

 350. mike diyor ki:

  çok ucuz bir oranda bugün acil kredi almak. mrmikes75@gmail.com daha fazla bilgi için bize ulaşın

 351. KadirY diyor ki:

  arkadaşlar emlak sektörünün süper marketini açmaya ne dersiniz? Güneyde yapılacak çok güzel işler var 0530 094 69 18

 352. sedat diyor ki:

  merhaba çok iddialı fikirlerim var fakat yatırımcı bulamıyorum.şuan 500.000 tl yatırımla minimum 6 ayda bunu minimum 4 katlayabilirim.fikirlerim üretimle ilgili olup üretim satış reklam ve daha birçok alanda hizmet için bekliyor.TÜBİTAK ile görüştüm ses çıkmadı ve beklemekten sıkıldım.Projelerimden bir tanesini yaparsam eğer diğerlerinin önü de açılıyor ALLAH’ın İZNİYLE.Yardımcı olabilecek ortaklara duyurulur.sedat7320@hotmail.com 0 544 957 63 64

 353. burhantunca@hotmail.com diyor ki:

  Arkadaşlar üretici firmayım. toptan satış işlerimle ilgilenebilecek vasıflarda Türkiyenin ayrı ayrı her şehrinden kar ortaklığı şeklinde çalışabileceğimiz ortaklar arıyorum.

  yapılacak iş;

  -bulunduğunuz şehirde toptancı piyasasına elektronik ürünler verilecek.
  -kombi,klima,beyaz eşya bakım tamir servislerine toptan mal vermek
  -şehirde aktif satış yapan pazarlama firmalarına toptan ürünler vermek
  – Bilgisayar servislerine voltaj dengeleyici toptan VB…
  adres belli olsun, bir ofis ve bu ofis depo olarakta kullanılacak şekilde olmalı, telefon,pc,web sayfası, banka hesap no ve ofise yakın bir kargo şirketiyle anlaşma.

  kazanç garantili iştir,kar ortaklığı şeklinde ve bulunduğunuz şehirde distribütör sıfatıyla çalışacaksınız. ilk etapta sermayeniz kadar mal çeşidi koyarım. sonra kredi açarım. iş kurmak isteyen ciddi arkadaşlar vasıflarını,bulundukları şehri ve sermaye durumunu meil adresime göndersinler. (banka teminatı,araç ve gayrimenkul teklifleride değerlendirilir)

  İŞ KURMAK İSTEYEN TÜM ARKADAŞLARIMIZA DUYURULUR. Sakarya gelir vergisi rekortmenleri sıralamasında 40. sıradayız.

  burhantunca@hotmail.com

  -SELAMLAR…

 354. arabacı diyor ki:

  günde 150 tl kazanabilirsiniz seyyar on mal satmak yeterli

 355. şeref barur diyor ki:

  SERMAYESİZ BİR İŞ ARIYORUM.
  RİSKSİZ BİR İŞ ARIYORUM.
  MESAİSİZ BİR İŞ ARIYORUM.,
  BOŞ ZAMANIMIN ÇOK OLACAĞI BİR İŞ ARIYORUM.
  MADDİ BİR ÖZGÜRLÜĞE KAVUŞACAĞIM BİR İŞ ARIYORUM.
  NE KADAR ÇALIŞACAĞIMI KENDİMİN BELİRLEYECEĞİ BİR İŞ ARIYORUM.
  NE KADAR KAZANACAĞIMI KENDİM BELİRLEYECEĞİM BİR İŞ ARIYORUM.
  İŞTEN ATILMA KORKUSUNUN OLMADIĞI BİR İŞ ARIYORUM.
  EMEKLİ OLABİLECEĞİM BİR İŞ ARIYORUM.
  İNSANLARA FAYDALI OLABİLECEĞİM BİR İŞ ARIYORUM…………… DİYORSAN DOĞRU YERDESİNİZ..
  VE NEREDE HANGİ İLDE OLURSAN OL.YAPTIĞIN İŞE EK OLARAK BİR KAZANÇ SAĞLAYABİLECEĞİN.
  NOT: TÜM İLLERDE OFİSLERİMİZ MEVCUTTUR.HER İLDEN HERKES ÇALIŞABİLİR.
  ….
  YENİ BİR İŞ FIRSATINA AÇIK MISINIZ.?
  HAFTADA 500 EURO KAZANABİLECEĞİNİZİ DÜŞÜNEBİLİYORMUSUNUZ..?
  SAĞLIKLI BİR HAYAT,
  KALİTELİ BİR YAŞAM TARZI,
  HAYALLERİNİZİ GERÇEKLEŞTİRME FIRSATI…..
  BU FIRSATLARI GERÇEKLEŞTİRME KONUSUNDA KARARLIYSANIZ..
  HEMEN BUGÜN ARAYIN..!
  YARIN ÇOK GEÇ KALMIŞ OLABİLİRİSİNİZ…!
  irtibat:0533 641 64 80

 356. bülent diyor ki:

  arkadaşlar ben oto tamircisiyim sakayaya göctüm ama burda tanıdığım kimse yok oto kuaförü acmak istiyorum yardıcı olacak arkadaşların aramasını bekliyorum elemanada ihtiyacım var bay bayan farketmez telefonlarınızı bekliyorum 0544 848 00 94 saygılar

 357. selçuk diyor ki:

  otomatik kepenk ustasıyım. bu işin imalatından montajına hertürlü bilgim vardır mevlanın izni ile** ben cübbeli sarıklı bir gencim güngörende oturuyorum ufak bir sermayem var… ortak olmak isteyen kardeşim var ise olabilirimde..bu işte güzel para var amma müşteri bulmak şartı ile.. ALLAHın izni ile bana yardımcı olabilecek varsa beklerim kardeşlerim…. 0554 813 45 04

  • tolga diyor ki:

   slm brader belcıkadan tolga ben tel numaramdan benımle ıletısıme gecersen senınle ıs kurma ımkanı sahlayabılırız 0032466464846

 358. YALOANS diyor ki:

  Eger bir tarim, ögrenci, borç, insaat, veya konsolidasyon kredi ihtiyacim var, lütfen asagidaki e-posta (yakubuafentokhai@yahoo.com) veya (yakubuafentokhailoans@admin.in.th) üzerine Yakubu Afentokhai Kredi Sirketleri LTD basvurun,

  Facebook: http://www.facebook.com/yakubusuleafentokhai

 359. reyhanoyuncak diyor ki:

  ÇOOOKKK KAZANACAKSINIZ !!! İMALATTAN SÜRPRİZ YUMURTA BAYİLİĞİ !!!

  TOPTANCILAR,ESNAFLAR,SERBEST MESLEK SAHİPLERİ,

  YENİ İŞ KURMAK İSTEYENLER,GİRİŞİMCİLER VS.

  ŞOOOK ŞOOOK ŞOOOK !!! AYLIK MİNİMUM 3000 TL KAZANÇ !!!

  TÜM TÜRKİYE GENELİNDE İMALATINI YAPTIĞIMIZ SÜRPRİZ YUMURTANIN

  DİREKT BAYİLİĞİ VERİLECEKTİR.BULUNDUĞUNUZ BÖLGEDE

  BAKKAL,MARKET,ŞARKÜTERİ,KURUYEMİŞÇİLER,1 MİLYONCULAR,BENZİN İSTASYONLARI

  VE DAHA BİR ÇOK SATIŞ NOKTANIZ MEVCUT.ÇOK SERİ SATIŞI OLAN SÜRPRİZ YUMURTA

  ÇOCUKLARIN VAZGEÇEMEDİĞİ İLGİ ODAĞI BİR ÜRÜNDÜR.

  İÇERİĞİNDE SAKIZ,OYUNCAK,ÇIKARTMA VS. BULUNMAKTADIR.

  SÜRPRİZ YUMURTA KENDİ TARZINDA ALTERNATİFİ OLMAYAN,DOLAYISIYLA FİYATTADA

  RAKİBİ OLMAYAN PİYASADA EKMEK YEDİRECEK NADİR BİR ÜRÜNDÜR.

  ÜLKE GENELİNDE HER İL VE İLÇEYE 1 ADET BAYİLİK VERİLECEKTİR !!!

  DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN ; 0539 551 83 30

  http://reyhanoyuncak.ticiz.com/

 360. reyhanoyuncak diyor ki:

  reyhanoyuncak

 361. uygunalın diyor ki:

  İŞTE FIRSAT: Bu Müthiş Fırsatı Kaçırmayın Onbinlerce Dolar Harcamadan Bildiğiniz En popüler alışveriş sitesi gibi bir siteye sahip olacaksınız.
  Tüm Altyapısı Hazır eTicaret Sistemi,Yazılım, Tasarım ve Hosting gibi tüm altyapısı hazır, teknik bilgi gerektirmeyen, kullanımı kolay eTicaret mağazası.
  Şirket Kurmaya Gerek Yok,Her hangi bir şirket kurmaya ve işletme sahibi olmaya gerek yok. Tüm yasal sorumluluk firmada.
  Satışa Hazır 100.000’den Fazla Ürün,Onlarca kategoride yüzlerce markanın 100.000’den fazla ürünü eTicaret mağazanızda hemen satışa hazır.
  Sizin yapmanız gereken sadece çevrenize mağazanızın tanıtımını yapmak.
  Açtığım Mağazamı inceleyiniz. http://www.uygunalin.com
  İşimiz Hakkındaki Tüm Detaylar bize Mail atan Kişilere Verilecektir.
  Mail: uygunalin@gmail.com

 362. don john diyor ki:

  Eğer stres ve hızlı onayı olmadan kişisel veya işletme kredisi ihtiyacınız var mı? Eğer öyleyse biz şimdi bugün% 3 temas bize asal faiz oranı kredi sunuyoruz olarak, lütfen bize ulaşın (donjohnloan@gmail.com)

 363. Bir kredi ihtiyacınız var mı? diyor ki:

  Bir kredi ihtiyacınız var mı? EVET ise, Adı: Miktar: Süre: Adres: Telefon: Ülke: Cinsiyet: Tüm yanıtlar bu e-posta gönderilmesi gerekmektedir: scottrichardloaninvestments1@gmail.com

 364. collins scott diyor ki:

  Eğer evet collinsscotthelpfunds@gmail.com aracılığıyla bizimle irtibata geçerseniz? borcunu ödemek için bir urget kredi ihtiyacım var

 365. sudan hartum diyor ki:

  Arkadaslar ben sudan hartumda yasiyorum cok deyil 35bin lirasi olan arkadaslar is kurmak istiyorlarsa guzel bir teklifim var bende para koyacagim ve beraber ihracat yapacagiz sudana ben calisiyorum burada isimdende memnunum ama burada bir acik sektorvar oda su spor ayakkabi ve kot pantolon tisot buraya ko teynila gelecek konteynir yaklasik 30bin tl yani 1 konteynir urun bedeli burada satislar nakittir vade olmaz ben bu ulkede4 senir yasiyorum kayseriliyim 5 ayda 15 gun turkiyeye gidiyorum ve kendim oradan spor ayakkabisi getiriyorum buradan giden aeakadaslalada getittiriyorum satiyorum cok karli is ti aret cesaret ister sadece bir koteynir getir bak sende vaz gecemessin bu isten ben butun kamuni sekillerini biliyorum dusunen arkaslar cesaretli girisimciler bana ulassin bana dua edeceksiniz sudan-haci@hotmail.com

  • sahin diyor ki:

   Sizin çelik kapı ticaretiniz ne oldu ?

   • sudan hartum diyor ki:

    Sahin bey ben celik kapi ticareti yapmiyorum heralde tam okuyamamisinizben bu ulkede celik kapi imalati yapan bir firmada imalat sorumlusuyum bu firmada isciyim 1750 dolar maasla calisiyorum ve firmanin ismi eren steeel dooor hadiit bab dir ve ben bu ulkede zaten kendi capimda ticarwt yapiyorum sadece buyuk cspta yapmak istiyorum burada bukadar yazan insanlarda ne is yapabilirim diyor bende elimden geldigi kadar yardimci olmak ve kimsedende sernaye ver demiyorum senin ne kadar gucun varsa bende okadar para yatiracagim bu ise yani ben bu ulkeye gelirken evim kira ve pasaport parasini tamamkayanadigim icin 1 yillik yaptirmak zorunda kaldim ve onuda borc aldim ve evime bir aylik ihtiyaclarini karsilayacak parayida birakamadim ben bu ulkeye gelebilmek icin sadece evin aylik kiradini odedim esimi ve cocukarimi allaha emanet edip geldim o 3 ay cektigim i bir ben bilirim esim birde allah bilir bana laga luga yapma ben su anda kendi evimde oturuyor aylem borcsuz ve kiredisiz ev aldim araban vede param var ben bu sikintilari cekmis elinde 3 5 kurus kalmis kimse kusura bakmasin o paralar la turkiyede hic bir is yapilmaz gunu birlik isler ve yatirdiginiz anda o paranizda gider birjac ay sonra buralar bakir bolgeler akliniza ne geliyorsa bura yok ve halki henilige ac iyi bayramlar

 366. erkan diyor ki:

  slm arkadaslar ılk oncelıkle allah herkezın gonlune gore versın elımde bayan kuaföru mazemelerı mevcut dukkanımı yenı kapattım 3 tezgah ve 1 makyaj tezgahı olmak uzere toplamda 4 tezgah 4 tarama koltugu oturma gurubu agda makınaları ve kuaförde olabılecek fırcasından boyasına kadar hersey mevcut dukkan acmak ıstıyen veya dusunen kısılere yardımcı olabılırım elımdekı mazemelerı yerım olmadıgı ıcın uygun fıyata bırakıyorum toplamda hepsıne yerım olmadıgı ıcın 5 tl gıbı bı fıyat cıkardım cogu mazemem sıfır ayarındadır ve az kullanılmıstır ve yenıdır fırcasından cop kovasına kadar herseyını verıcem bı dukkanda olabılıcek tum mazemeler mevcut ılgılenenler lutfen benı bu nodan arasın 0537 297 67 56 ulasabılırler…istanbull esenyurt

 367. ümit diyor ki:

  Değerli üyeler
  Rusya bölgesinde talep edilen ürünlerle ile ilgili (bebek bezi,ıslak mendil,plastik ev eşyaları v.b )ürünler ile ilgili ürün tedariki yapmak için bu bağlamda fabrikalar ile görüşmeler yaparak ürün bağlantıları yapmak için Gaziantep’e geldim daha önce imalata yönelik işler ile ilgili çalışmalarım ve araştırmalarım vardı ama üretimin ustalıktan başla makine parkuruna kadar ki süreç içerisinde içerisinden çıkamadım ve bu tedarik işine soyundum bu anlamda Rusya’daki dostlarıma ki bunlar Rustur. Türkiye’den istedikleri ürünleri doğru fabrika ve doğru fiyatlar bularak bu fiyatlara çok az rakamlar ilave ederek teklif vermek ve bu iş dalında çok az sermaye ile çok paralar kazanabileceğimi gördüm ve bu konuda Türkiye’mde kendime bu konuda pastlaşabileceğim kader birlikteliği ve kazancımı yarı yarıya paylaşabileceğim dürüst kendine güvenen ortak bir kardeşim arayışım var bu konuda projelerimi görüşüp antlaşmak isteyen olursa lütfen bana yazsın

  saygılarımla

  nemesis.73@outlook.com

  skype: favori2727

 368. Serkan diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar internet üzerine çalışıyorum ve uzmanlık alanım SEO yani google , yahoo , yandex gibi yerlerde siteleri yukarı çıkartıyorum.Şimdi bir satış sitesi kurmak istiyorum ama ne yeterli sermayem nede yeterli vizyonum var , siteyi yönetecek takımıda rahatlıokla bulabirim.sizden dönüşler bekliyorum. 0534 827 89 16

 369. okan diyor ki:

  10 bin tl ile iş sahibi olabilir şehrinizde tek isim haline gelebilirsiniz.
  açık hava ve reklam mecralarında ilk adımı atan siz olun ve kazanın. 2 ayda amorti edebilme şansına sahip olacaksınız..
  detaylı bilgi için lütfen iletişime geçin
  okan.adiyaman@hotmail.com.tr

 370. Zuhal diyor ki:

  İstanbul anadolu yakasindaki cafeme 60 sermayesi olan ortak ariyorum

 371. James diyor ki:

  Merhaba.

  Eğer% 3 faiz oranı bir kredi gerekiyor? Evet ise, daha fazla bilgi için jamespeters0007@hotmail.com ile şimdi bana ulaşın.

  Teşekkürler.

 372. ümit diyor ki:

  Değerli arkadaşlar
  Rusya bölgesinde talep edilen ürünlerle ile ilgili (bebek bezi, ıslak mendil, plastik ev eşyaları v.b )ürünler ile ilgili ürün tedariki yapmak için bu bağlamda fabrikalar ile görüşmeler yaparak ürün bağlantıları yapmak için Gaziantep’e geldim daha önce imalata yönelik işler ile ilgili çalışmalarım ve araştırmalarım vardı ama üretimin ustalıktan makine parkuruna kadar ki süreç içerisinde içerisinden çıkamadım ve bu tedarik işine soyundum bu anlamda Rusya’daki dostlarıma ki bunlar Rustur. Türkiye’den istedikleri ürünleri doğru fabrika ve doğru fiyatlar bularak bu fiyatlara çok az rakamlar ilave ederek teklif vermek ve bu iş dalında çok az sermaye ile çok paralar kazanabileceğimi gördüm ve bu konuda Türkiye’mde kendime bu konuda pastlaşabileceğim kader birlikteliği ve kazancımı yarı yarıya paylaşabileceğim dürüst kendine güvenen ortak bir kardeşim arayışım var bu konuda projelerimi görüşüp antlaşmak isteyen olursa lütfen bana yazsın

  saygılarımla

  nemesis.73@outlook.com

  skype: favori2727

 373. Susan james diyor ki:

  Eğer bir işletme kredisi arıyorsun? bireysel kredi, ev kredisi, araç kredisi, öğrenci kredi, borç konsolidasyonu kredi, teminatsız krediler, girişim sermayesi, vs .. herhangi bir sebep ya da bir banka veya finans kurumu tarafından bir kredi reddetti olmuştur. Işletmeler ve bireyler için% 3 faizli kredilerin ben düşük ve uygun faiz oranı, bir james parker, ben özel bir kredi duyuyorum. ilgi olurdu? Bize bugün ve bugün sizin kredi almak: happyloanlink@outlook.com

 374. Mrs Latsha diyor ki:

  Biz meşru, saygın bir Hükümet kayıtlı para borç veren vardır. Biz mali yardım sunuyoruz şirketiz. Biz, faturaları ödemek için iş yatırım için kötü bir kredi kayıt veya para ihtiyacı olan finansal yardıma muhtaç bireylere, dışarı para vermek. Ben bizim en iyi hizmet sunmak zorundadır, çünkü böylece bir kredi için başvuruda çekinmeyin sana% 2 oranında bir kredi sunmak için mutluluk olacak gibi biz güvenilir yararlanıcı yardımda sizi bilgilendirmek için bu orta kullanmak istiyorum bu yüzden Eğer Latishaloancompany@gmail.com kredi kaydını bizim e-posta gerekiyorsa

 375. ibrahim cemaloğlu diyor ki:

  merhaba ben 17 yıldır köpek eğitimiyle uğraşıyorum ve hedefim sokak hayvanlarını eğitip sahiplendirmek bu projemde bana destek olacak birilerini arıyorum ilgilenen varsa 05397317106 no dan ulaşabilir

 376. Armağan diyor ki:

  23 Yaşındayım Ticaretin Mutfağında Yetiştim Üniversiteyi Yeni Bitirdim , Çalısmak iÇin İçimde kocaman Bir heves var Yurt dışı veya Yurt içi herhangi bir ticaret firmasında Bana bir fırsat verilmesini Umuyorum . Kendi işimi yapmak için Aslında Çok Çabaladım ama maddi Sıkıntılar Önümde Engel Oldu ama yılmış değilim . Izmirde yaşıyorum fakat Yurt dışı veya yurt içinde Herhangi Bir Ticaret Firmasında Çalışabilirim Bu fırsatı Hakkediyorum .

 377. İSMAİL diyor ki:

  BENDE İŞ KURMAK ISTIYORUM

 378. Mustafa diyor ki:

  çok cazip küçük bir sermaye ile hayatınızı değiştirebilirsiniz. Evet yanlış okumadınız. Sadece para değil kendiniz için iş yapmak isterseniz yorum bırakın ben size dönüyüm. iyi günler

 379. Barış diyor ki:

  sahil e yakın bir yerde iseniz waterball öneririm. elimde sıfır su topu var piyasanın çok altında uygun fiyatla satabilirim. vereceğiniz parayı 1 ay dan az bir sürede çıkarabilirsiniz. ilginenen arkadaşlar mail atabilirler. bu iş ile ilgili fikirleri paylaşabilirim. btioyo01.bb@gmail.com

 380. Mehmet diyor ki:

  Slm arkadaslar Ben almanyada firmalarin isini yapiyorum her yere avrupanin seyhat ediyorum ve firmalarin istediyi mazemeleri tedarik ediyorum avrupada İs yapmak istiyen varsa bize ulasibilir 004915789226289 Ana lüften uc kagitcilar ve dolandiricilar aramasin gercek İs yapmak isteyenler bize ulasa bilir Bsayimoztekin@hotmail.de

 381. efe diyor ki:

  ortak arıyorum.Antalya kaş ilçesinde limana 100m. mesafede tek ana cadde üzeri içinde taş fırını bulunan 80m2 lokanta olarak işletilen dükkanım var.kiracım kontratı uzatmak istiyor işi iyi fakat ben işsizim.bu nedenle bir ay sonra çıkacak bende şimdiden birlikte çalışacağımız sermayesi 90000 tl olan ortak arıyorum.aynı binada 2 apart dairem var eşyalı günlük turistlere kiralıyorum.apart ve lokantayı pide pizza salonu gibi işleteceğimiz sermayeli acil bu işle ilgili arkadaşların aramasını detaylıda görüşmek istiyorum.5549831807

 382. YALOANS diyor ki:

  Eger bir tarim, ögrenci, borç, insaat, veya konsolidasyon kredi ihtiyacim var, lütfen asagidaki e-posta (yakubuafentokhai@yahoo.com) veya (yakubuafentokhailoans@admin.in.th) üzerine Yakubu Afentokhai Kredi Sirketleri LTD basvurun,
  Facebook: http://www.facebook.com/yakubusuleafentokhai

 383. resul diyor ki:

  konyada iş yapmak istiyorum araba mevcut ne iş olursa boya,temizlik,ne biliyim her işe açığım 05533210445

 384. ekrem diyor ki:

  Led aydinlatma isi kurdum .hazir urun degil kendim olusturuyorum bu isi sevenler beni arasin

 385. necmi diyor ki:

  selam ben aydında yaşıyorum ve besi çifliklerine makine üretmeyi düşünüyorum iki tane makine projesi var elimde şimdilik ama sermayem yok devlet desteğide alabiliriz belli bir zaman sonra yatırım yapmak isteyen olursa beni arasın konuşalım saygılar 5352064444

 386. Mustafa ŞİMŞEK diyor ki:

  Selamlar,

  Yatırımcıların dikkatine ; Discount indirim mağazacılığı modelinde İstanbul genelinde Franchise bayilikler veriyoruz. İlgilinen ciddi yatırımcılar 0530 149 46 62 numaralı telefondan veya mustafa.simsek@tedaglobal.com adresinden ulaşabilir.

  http://www.tedaglobal.com

 387. hüseyin kılınç diyor ki:

  gaziantepte geniş bir pazara sahip biriyim her hangi bir yörenin ürünü nü tanıtıp satmak isterim gıda maddesi benim işim zaten şu anda çeşitli ürünler satıyorum gaziantepde güvenilir bir pazarım olsun isteyenlerle tanışmak isterim 5364572274

 388. slm arkadaşlar diyor ki:

  ben düğün salonu açmak istıyorum ortak arsası elımde mevcut SAKARYADA ortak dugun salonu acmak ısteyenler olursa irtıbata gecerse sevınıırm 546 971 7021

 389. levent gulesin diyor ki:

  Arkadaslar gercek anlamda %100 kar ile düsük yatirim yüksek kazanc saglamak isteyen bay,bayan arkadaslar benimle iletisime gecebilirsiniz. (Turkiye genelinde bayilik) 0532 361 31 51

 390. Erdem diyor ki:

  Antalya’da ticaret ne iş yapabilirim nasıl bir iş kurabilirim?
  Daha doğrusu 30 bin lira sermayem var ne iş yapabilirim?