İş kurmak istiyorum sermayem yok

İş kurmak 25 Ekim 2013 Yorum yaz

İş kurmak istiyorsunuz ama sermayeniz yok mu?

Pek çok başarı hikâyesinde okumuşsunuzdur tuvalet temizleyicisi ya da limon satıcısıydı ama şimdi büyük bir iş adamı diye. Bu insanlar belli bir sermayesi olmadan sıfırdan hayata, iş yaşamına başlayan insanlardır. İş kurmak için çoğu zaman sermayeye ihtiyaç olsa da sermayesiz kurulabilecek işlerde mevcuttur. Üstelik bu yapacağınız işte kendi işinizin patronu olacak kimseden emir almak zorunda olmayacaksınız.

Öncelikle sermayesiz yapacağınız iş için birkaç fikir vermek yerinde olacaktır. Özellikle hanımlar evde yapacakları her şeyi satabilirler. Kimyasallarla yüklü pek çok ürün ortalıkta dolaşırken hanımların yaptıkları reçeller, tarhanalar yetiştirdikleri sebzeler ve meyvelerin alıcısı çok olacaktır. Üstelik bu ürünlerin alımı da oldukça yüksek fiyattan olduğu için kazanılacak para da fazla olacaktır. Bu ürünlerinizi pazarda ya da çarşıda satabilirsiniz. Pazarda kiralayacağınız yerde bu ürettiklerinizi satabilirsiniz.

Sermayesiz iş kurmak istiyorum diyorsanız danışmanlık işini düşünebilirsiniz. Öncelikle evde tek başınıza danışmanlık yaparak bu işe başlayabilir,daha sonra size bağlı danışmanlardan oluşan bir yer kurabilirsiniz. Danışmanlık yapmak için belli bir konuda deneyiminiz olmalıdır. Örneğin finans danışmanlığı yapmak için borsa ile ilgili olmalısınız. Daha sonra ise başka konularda deneyimi olan kişilerle birleşerek danışmanlık işinizi genişletebilirsiniz.

İnternet üzerinden de sermayesiz iş yapabilirsiniz. İnternette blog kurarak para kazanabilirsiniz. Kurduğunuz site tıklandıkça siz para kazanacaksınız. Sitenizin çok tıklanması için de internet kullanıcılarının araştırabilecekleri konularda yazılar yazmalısınız. Sitenize daha sonraları reklam da alarak gelirinizi arttırabilirsiniz. – Türkiye’de 30 milyon internet kullanıcısı var 

Sermayesiz kendi işini yapmak isteyenler internet üzerinden satış yaparak da para kazanabilir. Network firmalarından birine kayıt olarak satış yapmaya başlıyorsunuz. Daha sonra kendinize bağlı üyeler buluyorsunuz. Kendinize üye buldukça kazancınız artıyor. Sizin bulduğunuz üyeler de kendine üye buldukça siz kazanıyorsunuz.

  • iş kurmak istiyorum sermayem yok
  • kendineiş kuracam sermayemyok
  • sermayem yok ama iş kurmak istiyorum
  • bur kuracagim sermayem yok
  • iş yapmak istiyorum sermayem yok
  • iş kurmak istiyorum fakat sermayem yok
  • sıfırdan iş kurmak istiyorum
  • Sifirdan iş kurma
  • sermayesiz sıfırdan iş kurma
  • sermayem yok iş kurmak istiyorum