İşte ‘en tatlı’ para kazandıran iş fikirleri

Yatırımcıların hem midesine hem de cebine hitap edecek fırsatlar Anadolu başta olmak üzere potansiyel girişimcileri bekliyor. En az 5 bin, en çok 250 bin lira yatırımla yapılacak ‘en tatlı’ iş fikirleri…

Tatlı tatlı’ para kazanmak isteyenler için elma şekerinden macuna, çikolatalıya kadar de iş fırsatları var. En az 5 bin TL, en çok 250 bin TL yatırımla bayilik alarak gireceğiniz bu işler, hem keyif hem de yüksek kar marjı vaad ediyor. Akşam Ekonomi, sadece çiçeği burnunda girişimciler için değil, bu işe girmek isteyenleri de ‘tatlı’ karıyla cezbedecek 10 iş fikrini bir araya getirdi…

Kar marjı yüzde 150!

Elma Sarayı’nda fiyatları 50 kuruşla 3.5 TL arasında 11 çeşit ürün satılıyor. Firma stand bedeli dahil 15 bin TL’ye bayilik veriyor. Yatırımcıdan öncelikli istekleri işi sahipleniyor olmaları. Şu anda 9 bayisi olan firma, tüm Türkiye’den bayilere sıcak bakıyor, AVM veya AVM dışı ayrımı yapmıyor. Yatırımcıya, stand 20 günde hazırlanıp anahtar teslim olarak veriliyor

‘Bebeto eğlence Adası’na giriş bedava!

Temelleri Kervan Gıda tarafından atılan franchising sistemi Bebeto Eğlence Adası, hem kendine özgü ilk konsept şekerci olması ile hem de sunduğu imkanlarla farklılık yaratıyor. Türkiye çapında hizmet veren Eğlence Adası’nın yurtdışında da franchise vererek, 2010 sonuna kadar dünyada toplam 30 noktaya ulaşması hedefleniyor. Giriş bedeli talep edilmeyen franchise’a standın büyüklüğüne göre kurulum ücreti olan 10-14 bin TL ödeyerek başlamak mümkün. Konseptte, Kervan Gıda’nın desteği ile minik tüketicileri sevindirecek sürpriz aktiviteler de dönemsel olarak düzenleniyor.

Minimum 5 bin TL’lik alım şart

Dünyaca ünlü Belçikalı çikolata markası Neuhaus, özellikle Anadolu’daki büyük şehirlerde yeni yatırımcılara fırsatlar tanıyor. Neuhaus Genel Müdürü Serkan Bayoğlu, ‘Neuhaus hem kalitesiyle hem fiyatıyla çok özel bir ürün. Dolayısıyla bayilik verirken çok seçiciyiz. Neuhaus’u isteyen yatırımcıların perakende sektöründen deneyimli olması bizim için önemli bir gösterge’ diyor. Bursa, Antalya, Gaziantep, Kayseri gibi illerin potansiyel barındırdığını söyleyen Bayoğlu, “Biz isim hakkı bedeli istemiyoruz. Ancak satış noktasının bizim istediğimiz şekilde dizayn edilmesi ve minimum 5 bin TL’lik alım yapmasını şart koşuyoruz’ diye konuşuyor.

Hazırlaması 1 dakika!

Otomatik mini donut makinesi ile standlarda, cornerlarda, 1 dakikadan daha az süre içerisinde dondurma hazırlayıp, bunu soslarla süsleyip satmak mümkün. Fornetti, tüm işletme organizasyonunu ve ürün teminini sağlıyor. İstenen bayilik bedeli ise KDV hariç 23 bin TL.

‘Sihirli Elmalar’ standı 15 bin dolar

Üzeri karamel, çikolata, kuruyemişle kaplı elmalar sadece küçüklerin değil yatırımcıların da iştahını kabartıyor. Sihirli Elmalar, stand ve dükkan formatında bayilik veriyor. İki farklı stand modelinin bayilik bedeli KDV hariç 15-18 bin dolar arasında değişiyor. Sihirli Elmalar’ı dükkanda satmak isteyenler için de bayilik fırsatı var. Sizden istenen dükkan büyüklüğünün minimum 15 metrekare olması. Franchise bedeli de dahil anahtar teslim dükkanın bedeli ise KDV hariç 40 bin dolar. Sihirli Elmalar’ın adet fiyatları ise özelliğine göre 5-15 TL arasında değişiyor.

Macun da var pamuk şekeri de!

Macun, pamuk şeker, elma şekeri gibi geleneksel tatları yeniden yorumlayan Ankara merkezli Binşan Şekerleri, tüm Türkiye’de kendine bayiler arıyor. Ürün gamıyla özellikle çocukları hedefleyen Binşan Şekerleri, AVM’lerde büyümek istiyor. ‘Ben bu işi yaparım’ diyenlerin ise 15 bin doları gözden çıkarması gerekiyor.

30 bin TL’ye ‘Romma’ dondurması

Yarım asırlık Roma dondurması tarzını hızlı dondurma satışı konsepti ile buluşturan ROMMA, tüm Türkiye’ye taşımak için ülke çapında yatırımcılar arıyor. Romma’da dondurmanın yanında, sütlü tatlı, pasta gibi ürünlerin cafe konseptinde müşterilere sunuluyor. Satılan ürünlerin ortalama kar marjı yüzde 115 olarak ifade ediliyor. Romma’nın yatırım maliyeti ise 30 bin TL olarak belirlenmiş durumda.

Tarchy’i 5 TL’den günde 100 kişiye satıyor

Can Öziş ve nişanlısı Nurtaç Ateş, ilk kez Dubai de yiyerek, beğendikleri tarçınlı tatlıyı Türkiye’de kendi Ar-ge çalışmaları ile TARCHY markası haline getirdiler. Sermayesiz başladıkları faaliyetlerine şimdi franchise verdikleri şubeleri ile büyüyerek devam ediyorlar. İstanbul’da Paladyum, Kanyon ve Optimum alışveriş merkezlerinde stantlarda satılan TARCHY, İstanbul’dan sonra İzmir ve şimdi Malatya’da verdiği franchise ile Anadolu’ya açılarak Türkiye’ye yayılıyor. Franchise bedeli ise 40 bin TL.

Amerikalı ‘Frutation’ için 200 kişi sırada

ABD’li Frutation’ın Türkiye’ye getiren Çiçeksepeti.com’un kurucusu Emre Aydın, ‘Hedefimiz beş yılda 40 mağazaya ulaşmak’ diye konuşuyor. Daha şimdiden bayilik teklifi isteyenlerin sayısının 200’e ulaştığını anlatan Aydın, ‘Fiyatlar 29-450 TL arasında değişiyor’ diyor. Bayilik için 250 bin TL ödemek gerekiyor.

25 bin dolara Tatlıcı Tombak açabilirsiniz

Gerek paket servis ağırlıklı çalışan ‘Tatlıcı‘, gerekse elit bir cafe olarak çalışan ‘Plus‘ tipi işletme alternatifleri mevcut. Ürünler merkezden sabit kar marjıyla temin ediliyor. Eğitim, denetim, açılış desteği veriliyor. Tatlıcı Tombak franchise giriş bedeli 25 bin dolar olurken, potansiyel bayilerin toplam yatırım bedeli 60 bin doları buluyor.

Aylin Löle/Akşam

 • cafe kahvehanede gelir getiren aletler
 • 5-15bin tl ne iş yapabilirim
 • en çok para kazandıran işler
 • 2015 te hangi iş para kazandırır
 • para kazandıran bayilik
 • en çok para kazandıran dükkanlar
 • en çok para kazandıran esnaflıklar
 • satılık para kazandıran alaetler
 • EN KARA KAZANDIRAN DÜKKAN FİKİRLERİ
 • gnmzn en iyi para kazandran esnaflklar

İşte ‘en tatlı’ para kazandıran iş fikirleri yazısına yapılan yorumlar
 1. Adem diyor ki:

  en çok kazandıran iş fikirleri hangileri

 2. kenan ali diyor ki:

  Benim bir sorum var.
  Acaba ben roma dondurmayi turkiye bayii’den alip bularistana getire bilirmiyim. Bu isi bulgaristanda yapmak istuyorum. Bana roma dondurmanin Turkiye’deki bayii numarasini verir mi siniz?

 3. asrın diyor ki:

  TARCHY günde 100 tatlı hayal bile değil imkansızın ötesinde bayileri bu satışları yapabilse teker teker kapanmazdı. günde 10 makimum 20 porsiyon satarak insanlar değil yatırdığı parayı kazanmak masraflarını bile karşılayamıyorlar….

 4. melis diyor ki:

  TARCHY kokusu güzel fakat tadına o lezzeti alamadığımız tatlı. birdaha yermiyim yemem..

 5. ertan diyor ki:

  YUKARIDAKİ YAZILARIN HEPSİİ
  ALDATMACA. YOK BÖYLE SATIŞLAR VE KARLAR avm yönetiminin iki dudağı arasında geleceğiniz sözleşme bittiği anda kapının önünde buluyorsunuz kendinizi. Franchise veren firmaya çalışıyorsunuz. onlarda hem sizden paranızı alıp hemde size eleman gibi çalıştırıyor. karına ortak zararın senin problemin Avm lerdeki kioskların hepsi kan ağlıyor….

 6. AdReNaLiYn diyor ki:

  Siteyi 3 gündür talan adip her şeyi okuyorum gerçekten çok çok abartı ve saçma
  işler var. Biriside bu TARCHY neymiş dubai gezisinde görmüşler türkiyede kocaman şirket kurulmuş. Ticaretin içinden gelen birisi olarak söylüyorum böyle bir fikir ancak 1000 de 1 tutar. Ona bakarsan türkiyenin çeşitli yörelerinde ne tatlılar var ama bu fiyata tatlı yiyen insanın yukarıda “asrın” ın dediği gibi 10-20 adeti geçmez oda yatırım maliyetini kurtarmaz. Ve bu konuda sanırım birçok insan melis gibi düşünüyor bir defa yer bir daha yemez… Yakında da TARCHY diye birşey kalmaz…