İzmir’de boşanma avukatı seçerken her şeyden önce dikkat edilmesi gereken husus avukatın deneyimidir. Zira boşanma davalarında çok detaylı durumlar söz konusu olabilir. Mahkemelerin durumlar karşısında ne şekilde tavır aldığının bilinmesi bu nedenle çok önemlidir. Zira aile hakimleri takdir yetkisi son derece geniş olan bir alandır. Gerçekten zaman zaman sadece hakimin hakkaniyete uygun bir durumu uygun görmesi durumunda davanın seyri dahi değişebilecektir. Bundan dolayı avukatın bu alandaki tecrübesi ve doğal olarak hakkaniyete uygun bir şekilde ikna kabiliyeti hayati önem taşır. Bu nedenle izmir boşanma avukatı tercih ederken aşağıdaki hususlara dikkat edebilirsiniz.

Meslek Etiği Hayati Öneme Sahip

Boşanma avukatları konusunda dikkat edilmesi lazım gelen bir diğer önemli nokta ise bu avukatların meslek etiğine gösterdiği özendir. Ne de olsa aile hukukunu ilgilendiren uyuşmazlıklar son derece mahrem konulardır. Hal böyle olunca da bu mahrem konuların avukatta gizli tutulması ve mazereti her ne olursa olsun hiçbir insanla paylaşılmaması icap eder. Nitekim bir avukat müvekkiline ancak bu şekilde güven verecektir. Müvekkil ile avuakt arasındaki ilişki de her daim güvene dayalıdır.

Mevzuata Hakim Olan Bir Avukat Her Daim Bir Adım Öndedir

Boşanma avukatlarının mevzuata tam olarak hakim olması da gerekli olan bir diğer unsurdur. Ancak mevzuata hakim olmaktan pek çok avukatın anladığı sadece maddeleri ezberlemektir. Halbuki nitelikli bir avukat bu gibi uğraşlar ile hiçbir zaman meşgul olmaz. Nitelikli bir avukat, kanunların ruhunu özümser ve davanın her safhasında bu ruhu en iyi şekilde yansıtarak müvekkillerini başarıya ulaştırır ya da en azından en az zarar ile çıkmasını sağlar. İzmir’de bu gibi avukatların bulunması her ne kadar zor olsa dahi imkansız değildir ve işine bu denli hakim olan avukatlar halen daha hayat kurtarmaya devam eder.

Bu yazmış olduğumuz öneriler sadece İzmir ilinde avukat seçerken değil genel anlamda hukuksal konularda destek alırken dikkat etmeniz gereken tavsiyeler arasında yer almaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here