Kosgeb tarafından verilen hibe ve faizsiz kredi imkanından yararlanmak isteyenlerin katılması gereken KOSGEB  Girişimcilik Eğitimleri 2018 yılında devam edecek. Bağlı bulunduğunuz bölge Kosgeb birimlerine başvuruda bulunarak sizde bu belgeye sahip olabilirsiniz. Bilindiği üzere 32 saatlik bu eğitime katılmayanlar KOSGEB tarafından verilen herhangi bir destekten yararlanamazlar. Bunun için bu kurumdan destek almak isteyenler en kısa sürede Kosgeb girişimcilik kursuna katılmalıdır. Bu eğitimleri katılarak verilecek olan hibe ve faizsiz kredi imkanından yararlanmak isteyenler için KOSGEB Girişimcilik Eğitimi 2018 Takvimi hakkında ayrıntılı bilgi vermek istiyorum.

 

Kosgeb Girişimcilik Eğitimine Kimler Katılabilir

Girişimci adaylarının kendi işlerini kurmaları adına devlet desteği veren bir kuruluş olan kosgeb bu hizmetten yararlanmak isteyenlere belirli şartlar sunmaktadır. Uygulamalı girişimcilik eğitimi bu şartların en başında gelir ve kesinlikle alınması gereken bir eğitimdir. Girişimci adaylarına uzman kişiler tarafından 32 saatlik bir eğitim programı düzenlenmektedir. İkamet ettiğiniz il sınırları içerisinde açılan herhangi bir girişimcilik eğitimine katılabilirsiniz. Bu eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerler Kosgeb hibe ve faizsiz kredilerine başvuruda bulunmak için gerekli olan belgeyi almaya hak kazanırlar. Bu eğitimlere başvuruda bulunmak isteyenlerin 18 yaşından büyük ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları yeterlidir. Be eğitim sırasında adaylara başarılı bir işletmenin nasıl kurulacağı, rekabet ortamında işletmesini nasıl ayakta tutacağı ve yapmak istediği iş ile ilgili iş planını nasıl hazırlaması gerektiğini öğretilmektedir. KOSGEB Girişimcilik Eğitimi 2018 yılında verilecek olan desteklerden yararlanmak isteyenler kendisinin bulunduğu bölgedeki en yakın kosgeb birimine giderek girişimcilik eğitimi 2018 kurs başvurusunu yapmalıdır.

 

Kosgeb Kimlere Destek Vermektedir

Küçük ve orta büyüklükteki işletmeleri geliştirme ve destekleme amacı ile kurulan bu kuruluş sadece işletme sahiplerine destek vermemektedir. Bunun dışında yeni bir iş yeri açmak isteyen girişimcilere destek veren en önemli kuruluştur. Bilindiği üzere başta bayanlar, engelliler, gazi ve birinci derecede şehit yakınlarına öncelik tanımak kaydı ile bütün vatandaşlara destek vermektedir. Kosgeb nace kodları ile destek verilen iş kollarından belirleyeceğiniz herhangi bir iş fikri için sizde devlet desteği başvurusunda bulunabilirsiniz. Kosgeb Girişimcilik Destek programı kapsamında verilen bu destekler hibe ve faizsiz kredi olarak iki çeşitten oluşmaktadır. Girişimci adaylarının en çok başvuruda bulundukları ise iş yeri açmak için 50 bin lira hibe uygulamasıdır. Verilen 50 bin liralık hibe tamamen geri ödemesiz olduğundan bir çok girişimci bu desteği almak için başvuruda bulunmaktadır. Sizde ister hibe isterseniz faizsiz kredi imkanlarından hangisini isterseniz ona başvuruda bulunabilirsiniz.

Kosgeb Girişimcilik Kursu 2018

Yukarıda da belirttiğimiz gibi buradan hibe desteği almak isteyenlerin taşıması gereken en büyük şart bu belgeye sahip olmaktır. Bunun dışında herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmıyor olması, daha önceden kosgeb hibe ve faizsiz kredilerinden yararlanmıyor olması ve herhangi bir işletme sahibi olmaması gerekmektedir. Bu şartları taşıyan ve elinde girişimcilik belgesine sahip olan tüm vatandaşlarımız desteklenen sektörler arasından belirleyeceği bir iş fikri ile kosgeb iş yeri açma hibesi 2018 imkanlarına başvuruda bulunabilirler. KOSGEB Girişimcilik Eğitimi 2018 Takvimi ile belirtilen listeden bulunduğunuz bölgedeki en yakın kursa başvuruda bulunmak için buradan kurs tarihi ve listelerine ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here