Ana Sayfa » İnşaat & Konut » Marmara Forum Alışveriş Merkezi ve Garden Office 2011′de açılacak

Marmara Forum Alışveriş Merkezi ve Garden Office 2011′de açılacak

20 Ekim 2010

Türkiye ’de 2006 yılından bu yanan 8 adet alışveriş merkezi yatırımı gerçekleştiren Multi Development Türkiye, ofis yatırımına da başladı. İlk ofis projesini Bakırköy’de yatırımı süren Forum Marmara projesi içinde Garden Office ismi ile hayata geçirecek olan Multi Development Türkiye şimdiden ofislerin yüzde 60’ını kiraladı…

% 50’si uluslararası Gayrimenkul Danışmanlık Şirketi Area’ya ait olan İstanbul Bakırköy Marmara Forum 600 milyon Euro’ya mal oldu. Marmara Forum Alışveriş Merkezi ile Marmara Forum Garden Office‘in mimari projesini ve uygulamasını Tabanlıoğlu Mimarlık Ofisi üstlendi.

Multi Development Türkiye CEO’su Hulusi Belgü, toplantıda yaptığı konuşmada, “Binalar çok üst düzey teknoloji kullanılarak inşa ediliyor. Mimar Murat Tabanlıoğlu ile çalışmanın ayrıcalığını yaşıyoruz” dedi.

İstanbul’un en yoğun nüfusa sahip ilçesi Bakırköy’de 106,000 metrekare arsa üzerinde 375,000 metrekare inşaat alanı bulunan Marmara Forum, “Alışveriş Merkezi” ve “Garden Office” olmak üzere iki bloktan oluşuyor.

İstanbul Bakırköy Sahil Yolu ile E-5 (D-100) Karayolu arasında inşa edilen Marmara Forum Alışveriş Merkezi ve Marmara Forum Garden Office; metro, metrobüs, otobüs ve deniz otobüsü gibi toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşılabilir bir noktada yer alıyor.

30,000 metrekarelik alan üzerine kurulan İstanbul Bakırköy Marmara Forum Garden Office, dünyada son yıllarda gökdelenlere alternatif olarak gelişmeye başlayan, çalışan verimliliği ve sürdürülebilirliği gözeterek tasarlanan yatay ofis mantığıyla inşa edildi.

Marmara Forum Garden Office’te; ihtiyaca göre bölünebilir ya da birleştirilebilir 2500 metrekare alanlı ofislerin yanı sıra 8 X 16 metrekarelik tek kullanıcılı ofisler de yer alıyor.

5 kat üzerine kurulan Marmara Forum Garden Office, iç mekanlarda yer alan yeşil peyzaj alanları ve çalışanları bir araya getirmeyi amaçlayan avlularıyla doğa ile bütünleşmiş bir iş ortamı yaratıyor.  Marmara Forum Garden Office’in sosyal alanları 2000 metrekare. Binayı çevreleyen su kanallarının üzerinde ve kenarında oluşturulan ahşap oturma mekanları ve yeşil alanlar bölgenin havasını tamamen değiştirirken iç mekanlarda yaratılan bahçeler farklı birimleri birbirinden ayırma işlevini de yerine getiriyor.

Gün ışığından optimum yararlanmayı sağlayarak saydam cephelerdeki, ışığı kontrollü olarak içeri alan yüksek performanslı camlar, güneşin yönüne göre yerleştirilen güneş kırıcı panellerle dengelenerek estetik bir hareket elde edilmiş. Marmara Forum Garden Office bir iş yerinin ihtiyacı olan print shop, ortak resepsiyon, lobi, kafeterya, restaurant gibi destek birimleri ile iş hayatına kolaylık kazandırıyor.

İstanbul Bakırköy Marmara Forum Alışveriş Merkezi’nin yanındaki İstanbul Bakırköy Marmara Forum Garden Office, çalışanlara bankadan markete, elektronikten kuru temizlemeye kadar bir çok ihtiyaçlarını karşılama imkanı tanıyor. Marmara Forum Garden Office’te 50 metrekarelik ofis alanına bir adet otopark alanı düşüyor.

İstanbul Bakırköy Marmara Forum Alışveriş Merkezi 130.000 metrekare kiralanabilir alanı, yerli ve yabancı yaklaşık 300 markaya ev sahipliği yapacak. Kiracılar arasında ünlü perakende zincirleri H&M,  Zara, Lacoste, Massimo Dutti, Boyner, DKNY, Mango, D&R ve Teknosa da bulunuyor. İstanbul Bakırköy Marmara Forum’da Cinebonus’un işleteceği, 16 adet sinema salonlu Türkiye’nin en büyük sineması da yer alıyor.

Marmara Forum’un 5000 metrekarelik terasıyla İstanbul Marmara Denizi’ne açılan Yeme İçme Katı (Food Court), deniz manzaralı terası, su kanalları ve yeşil alanlar bölgede önemli bir sosyal alan ihtiyacını karşılayacak. 60 adet cafe ve restorana ev sahipliği yapacak Marmara Forum Food Court’daki Geleneksel Pazar’da balıkçıdan manava, kuruyemişçiden kasaba kadar kent yaşamının ayrılmaz parçası olan dükkanlar da yer alıyor.İlk yorumu yazan siz olun.

Yorum yaz

İş kurmak.net © Copyright 2012 - Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Sözleşmesi / Sitemap / İletişim -