inovasyon

Açık inovasyonda başarıya götüren 3 yol

ESMT’nin yaptığı bir çalışma, işetmelerin açık inovasyondan yararlanabilmesi için gereken üç ana uygulama olduğunu gösterdi. ESMT’den Profesör Linus Dahlander tarafından hazırlanan araştırma için online geri bildirim mekanizmasını kullanan 23 bin 800 kuruluş ile iletişime geçildi.

17 Nisan 2014
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

İngilizler Türkiye’de iş yapmaktan memnun

İngiltere‘nin Türkiye’deki doğrudan yabancı yatırım miktarı 2007 – 2012 döneminde 5,5 milyar dolar civarında gerçekleşti. Türkiye’deki İngiliz sermayesi altyapı, enerji, gıda ve turizm alanlarına yöneliyor.

16 Nisan 2014
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

İngiltere’de iş kurmak

Avrupa’da en çok yabancı yatırımcı çeken ülke İngiltere oldu. UNCTAD 2013 Dünya Yatırım Raporu’na göre İngiltere 62,4 milyar dolarlık yatırım çekti.

16 Nisan 2014

Düşük maliyetli ve yüksek kazançlı bir iş sahibi olmak

Gelecekten korkmayan, işine sarılan yaratıcı ve cesur girişimciler, internet dünyasında az maliyetli ve yüksek kazançlı bir iş sahibi olabilecek.

13 Nisan 2014

İş Kurmak isteyenlere basit iş fikirleri

İş kurmak isteyenler genellikle iş kurma fikri konusunda yeni iş fikirleri sıkıntısı yaşamaktadırlar. Genelde başarı hikayelerine bakıldığında basit iş fikirlerinin girişimcileri milyoner yaptığını görebiliyoruz.

13 Nisan 2014
Çilek

Çilek Bahçesi Kurmak – Çilek Yetiştiriciliği karlı mı?

Bildiğiniz gibi çilek her yıl dikilen bir ürün olmadığı gibi kuracağınız çilek bahçesinden 5 yıl mahsül alabilirsiniz. 1 için harcayacağız para 2 bin TL civarında. Yani 5 yılık maliyetiniz 1 kadar için 2 bin TL. Çilek yetiştiriciliği yapanlar 1 dekar çilek bahçesinden 3-4 ton arasında ürün elde edebiliyor. Satış fiyatı 2.5 TL’den hesapladığınızda 1 dekardan […]

13 Nisan 2014
iş kurmak iş kur

İş kurmak için iş kurmanın temel aşamaları nelerdir?

Girişimci iseniz ve kendi işinizi kurmak istiyorsanız, iş kurmanın temel aşamalarını öğrenmelisiniz.

12 Nisan 2014
iş fikirleri

İş kurma sürecinin temel adımları nelerdir?

İş Kurma Sürecinin Temel Adımları Nelerdir? * Motivasyona sahip olmak, * Başarılı bir iş fikri belirlemek, * Çalışma Programı hazırlamak, * İş fikrinin ön değerlendirmesini yapmak, * İş fikrinin yapılabilirlik araştırmasını yapmak, * İş planını hazırlamak, * İşi kurmak. Motivasyona sahip olmak: En önemli güçtür. Finansman dâhil diğer etkenlerden daha önemlidir. Zorlukları yenmek, aşıp üste çıkabilmek […]

11 Nisan 2014

Az parayla iş kurmak ister misiniz?

İş kurmak istiyorsunuz fakat sermayenizin yeterli olmadığını mı düşünüyorsunuz. Türkiye’de küçük de olsa bir sermayesi olan ancak hangi alana yatırım yapacağına karar veremeyen binlerce girişimci adayı var.

04 Nisan 2014
iş kurmak

İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim?

İş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim? Türkiye’de herkesin hayalidir kendi işini kurmak. Ancak bir limitet şirketini kurmak ve mal hariç dükkanı açar hale getirmek için en az 12 bin 320 lirayı gözden çıkarması gerekiyor. Tüm bu işler de en az 7 günde tamamlanıyor.

04 Nisan 2014
İş kurmak.net © Copyright 2012 - Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Sözleşmesi / Sitemap / İletişim -