Ana Sayfa » Gündem » Şeker ve sakız otomatlarının kârı yüzde 500!

Şeker ve sakız otomatlarının kârı yüzde 500!

08 Şubat 2009

Paradan sıfır atılmasıyla birlikte Türk pazarına giren IVC, sattığı otomatlarla hem girişilmcilere iş yaratıyor hem de vakıflara bağış sağlıyor. IVC Türkiye, 1 yılda bağışlanan paranın 1 milyon YTL olmasını hedefliyor

Bozuk paranın daha çok kullanılmasıyla birlikte Türkiye pazarına giren otomat şirketi International Vending Center (IVC), bir yandan girişimcilere iş fırsatları sunarken bir yandan da TOÇEV ve Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı’na destek oluyor. İsrail, ABD, İngiltere’den sonra Türkiye’de faaliyete geçen IVC, 2008 yılı sonunda bin otomat satmış olmayı hedefliyor. Bu rakama ulaşıldığında vakıflara bağışlanan paranın ise 1 milyon YTL’ye ulaşacağını söyleyen IVC Türkiye CEO’su Roany Kadosh Türkiye’deki büyüme hedeflerini yüzde binle ifade etti.

YÜZDE 800 KÁR MARJI VAR

Kadosh, Şeker ve sakız otomatlarının diğerlerine göre kár marjı yüzde 500 ile 800 arasında değişiyor. Otomatları doktorlar, avukatlar, mağaza ve hastaneler alıyor. Şu anda 2 bin 400 otomat kurduk. Otomatları set halinde veriyoruz. 1 sette 24 adet otomat var, bir setin fiyatı ise 9 bin 990 dolar. Otomatların garanti süresi ise 5 yıl’ diye konuştu. Şeker ve sakız otomatlarının diğerlerine göre kár marjının yüzde 500 ile 800 arasında değiştiğini belirten Kadosh, otomatların 5 YKr ile çalıştığını ifade etti.

İLLERDE TEMSİLCİLİK VERECEK

Türkiye’de 1 yıldır faaliyetlerini sürdüren IVC, 2008 yılında Mısır, Almanya ve Çek Cumhuriyeti’nde ofisler açacak. Türkiye’de de İstanbul, Ankara, İzmir, İzmit, Antalya, Sivas ve Bursa gibi illerde yer alan otomatlar için ayrıca il temsilcilikleri de vereceklerini söyleyen Roany Kadosh, şu anda Türkiye’deki makinelerde şeker, sakız ve çikolata satışı yapıldığını, ancak Ocak 2008 tarihinden itibaren şeker ve sakızın yanı sıra toplar, oyuncaklar, dövmeler ve kapsüllerin de satışa sunulacağını belirtti.

Kimler kazanıyor?

IVC Türkiye, asıl kazancını sanıldığının aksine satışını yaptığı otomatlardan sağlamıyor. IVC’nin gelirinin büyük kısmını sağlayan otomatların içine konulan şeker ve sakızlar. Otomatlara atılan paranın belli bir kısmı da otomatik olarak TOÇEV ve Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı’na bağışlanmış oluyor.

Otomata yer veren mağaza, firma, banka, hastane gibi kuruluşlar kazanılan paranın bir kısmının vakıflara giderek bağışlandığını bildiği için girişimciden yer kirası talep etmiyor.

1 setten elde edilen kazançtan minimum bağış tutarı ayda 90 YTL TOÇEV’e ve 70 YTL de Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı’na ödeniyor.Yorumlar (2)
 1. mert
  28 Mayıs 2009 - 03:32

  arkadaşlar eğer bu işi yapmak isteyen varsa ben askerlik nedeni ile otomatlarımı satmayı düşünüyorum.
  hemde çok makul fiyatlara.
  bu işte gerçekten güzel para olduğunu işe başladıktan 1 ay sonra göreceksiniz.
  isteyen olursa sıfır kutusundada makinelerim var.
  makineler vakıf desteklidir ve garantileri devam etmektedir.
  ilgilenen arkadaşlar beni 055460738 22 nolu yelefondan arayabilirler.
  makineler türkiyenin heryerine gönderilebilir.

 2. engin sagay
  10 Ekim 2009 - 11:53

  Merhaba
  Bu makinalari hava limanina nasil koyabilirim prosurlernelerdir.Daha detayli bilgi alabilirmiyim

Yorum yaz

İş kurmak.net © Copyright 2012 - Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Sözleşmesi / Sitemap / İletişim -