Ana Sayfa » nasıl yapılır? » Serseri adam karizması nasıl yapılır?

Serseri adam karizması nasıl yapılır?

18 Mart 2012

Serseri adam karizması nasıl yapılır?

İster sinemada, ister edebiyatta, ister gerçek hayatta olsun kadın erkek ilişkilerinin değişmez bir kaidesi vardır. Güzel kızı her zaman serseri adam kapsar. Efendi erkek ise her zaman kaybeder. Güzel kızın yatağına değil, en iyi ihtimalle sevimli ama şapşal arkadaşlar listesine girer.

Peki, ama neden hep serseri erkek kazanır? Üzülmeyin, serseri erkek kontenjanından kadınların kalbini kazanmak için bir Mickey Rourke ya da Marlon Brando olmaya gerek yok. Biraz gözlem, biraz tavsiye size serser erkek karızmasıyla donatmak yeter.

İşte serser erkeklerin başarı sırları

Kadınlara nasıl bir erkek istediklerini sorun. Alacağınız cevaplar hep aşağı yukarı aynı olacaktır. Konuştuğunuz bütün kadınlar, dürüst, saygılı, sadık ve cesur bir erkek istediklerini söyleyecektir. Çevrenize bakarsanız, pratikte kadınların, özellikle güzel olanlarının, peşinde koştuğu, hatta yatağa girmek için sabırsızlandıkları erkeklerin, istediklerini söylediklerini erdemlerini erdemlerin hiçbirine sahip olmayan, güvenilmez hatta zaman zaman tıynetsiz, dengesiz kısaca kelimenin tam anlamıyla serseri tipler olduğunu görürsünüz.

Bu kaide her yerde, her zaman aynıdır. Efendi erkekler sığınacak liman, evlenecek adam, dertleşecek dost veya yedekte tutulacak adam olur. En ateşli aşklar, en tutkulu sevişmeler ise serseri erkeklerle yaşanılır.

Efendi erkek kâğıt üzerinde mükemmel sevgili adayı gibi görünür. Kibardır, kalp kırmaz. Sözünde de durur. Arayacağınız söylediyse, arar. Randevu verdiyse bekletmez, tam vaktinde gelir. Üstüne düşen sorumlulukları yerine getirir. Anlatışlıdır. Kavga çıkarmaz. Kadın sinirlendiğine, dalgakıran görevini üstlenir. İdeal koca adayıdır. Velhasıl, iyidir hoştur fakat çok sıkıcıdır. Ne yapacağı, nasıl davranacağı önceden bellidir. Belki kadın üzmez ama hiç şımartmaz. Sıkıcıdır. Kadın kısmı da monotonluğa, ruhsuzluğa hiç gelmez. Zaten bu yüzden iyi adam sadece eş, fırtınalı aşklardan sonra sığınacak bir liman vazifesi görür.

Johnny Depp / 80′li yılların ortasında 21 Jump Street dizisiyle şöhrete kavuşan 30 yılı geçmesine rağmen hala bütün kadınların gözdesi, Peki, sırrı ne? Johnny hem yakışıklı, hem serseri hem de kimselere benzemiyor. Umursamaz ve herkesten farklı giyim tarzı, eğlence garanti eden değişik hayat tarzı ve onca harala gürele arasındaki gençlik yıllarındaki görünümünü aynen muhafaza etmesi sayesinde Depp ilerleyen yıllarda da efsane serserilerden biri olmaya devam edecek görünüyor.

Kadınların tümü “İstikrar, istikrar” diye tutturur, çok geçmez ruhu sıkılır. Rutinleşen ilişki kâbusu olur. Hemen gider kendini en yakındaki serserinin kollarına atar. Tutkuyu, heyecanı serser erkek de arar. Üstelik bulur da. Ateşli aşklar erseri erkekle yaşanır. Unutulmayan sevgililer, kadınların hayatlarının aşkı istisnasız hep serseri adamlar arasından çıkar.

Serseri erkek, asla monoton değildir. Her şeyden evvel özgüveni tamdır. “Kim ne der?” diye bir derdi yoktur. Toplumu da takmaz, kadınları da sallamaz. Kendi bildiği gibi yaşar. Oyunun kurallarını kendi koyar. Önce kendi gelir. Kimseye ihtiyaç duymaz. Kadını tavşamak için eğilip, bükülmemiştir. İlişki esnasında da bu cool tavır devam eder. Gecikir ama azar yemez. Özel günleri unutur. Lakin laf yemez. Zira serseri adam elde tutulmaz. İşine gelmeyen bir durumda, bütün köprüleri yıkıp, çekip gitme potansiyeline sahiptir. Kadın da buna bilir. Her zaman gitme riskine karşı, erkeğini hep el üstüne tutar. “Nasıl olsa artık avucuma aldım” deyip, kendini salma lüksü bulamaz. Öte yandan ilişkinin heyecanı hep tepe noktasında kalır. Onca eksisine rağmen, serseri erkek tutku sayesinde hiç çaba sarf etmeden kadınları tavlar.

Şimdi yazdıklarımızı okuyup, moralinizi bozmayın. Serseri erkek olabilmek için Marlon Brando gibi doğuştan serseri olmaya, James Deban gibi ölümcül otomobil yarışlarına çıkmanız ya da Tyler Durder gibi geleneksel yaşam normlarını bırakıp, dövüş kulüplerine katılmanıza gerek yok. Kendinizi içkiye vurup, motorsiklet falan da satın alamayacaksınız. Pekâlâ, içindeki efendi erkeği susturup, sonradan serseri olabilirsiniz. Bu noktada karakterinizi, alışkanlıklarınızı kısacası bütün kimliğinizi değiştirmenize gerek yok. Siz yine kendiniz gibi olacaksınız. Sadece kadınlara olan yaklaşımınızı değiştirecek. Daha özgüvenli, daha dediğim dedik, daha eğlenceli olacaksınız. Kısacası serserilik yapmadan sadece serseri karizması edineceksiniz.

Serseri adam karizması nasıl yapılır?

Özgüvenli

Çevrenizdeki bütük serseri erkeklere bakın. Tipleri, imajları, hayat tarzları çok farklı olabilir. Hepsinin tek ortak noktası sınırsız özgüvenleri. Kendinize olan özgüvenizi arttırmak için etrafınızdakilerin ne düşündüğünü bir kenera bırakır. İçinizden geldiği gibi davranın. Rahat olun. Özellikle kadınların yanında gerilmeyin. Kadınlar için gergin adam hayatında az kadın olmuş hatta hiç olmamış bu yüz de kadınlarla konuşamayan ezik adam demektir. Sohbetlerde de kendinize olan güveninizi belli edin. Sizi eleştirenler olduğunda, sakin cevaplar verip, kimseyi kafaya takmadığınızı ve fikirlerinizin asla değiştirmeyeceğini söyleyin. Kendine güvenen, kimseyi umursamayan halleriniz kadınların çok hoşuna gidecek ve sizinle muhabbet etmek için mesai sarf ettiklerini göreceksiniz.

Bağımsız

En vasat kadın bile çok nazlıdır. Kediyle ilgilenen bir erkek çıktığında Adriana Lima triplerine girer. Bu lüzumsuz özgüvenin müsebbibi önlerine çıkan her kadına on parmak yazan erkeklerdir. İşte siz bu erkeklerden biri olmayın. Kadın tavlamakta zerre kadar ilgilenmiyormuş gibi davranın. Sırf kadınlarla konuşabilmek için astroloji, sezon modası gibi feminen konulara ders çalışan erkekler her zaman kaybeder. Cool davranın. İlişki esnasında da, kendi hayatınızdan, önceliklerinizden ve zevklerinizden vazgeçmeyin. Sevgiliniz olduktan sonra da, önceki hayatınıza devam edin.

Cool

Kadınlar duygusal erkekleri sevdiklerini iddia ederler. Ağlayabilen erkekleri seksi bulduklarını söylerler. Lakin gerçekte ağlayan erkek kadınlar için sulu göz bir zavallıdır. Nasıl ki, erkekler bakımlı ve yumuşak kadınları arzular, kadınların da hayallerindeki erkeksi ve güçlü tiplerdir. Heyecanlarına, duygularına hakim olabilirlr. Üstelik kafasındaki herşey yüzünden okunabilen bir erkek kadının kısa sürede sıkacaktır. En iyisi, biraz gizemli olun. “Seni seviyorum” gibi beyanlar veya ağlamak gibi jestlerle duygularınızı göstermeyin. Kısa cümleler kurun. Sohbet ederken sadece sorularına yanıt verin. Bırakın o sizin ne düşündüğünüzü ve hissettiğinizi çözebilmek için çaba göstersin.

Koruyucu

İstediğiniz kadar feminist olsunlar, bütün kadınlar erkekler tarafından korunmak ister. Mantığın sesiyle hareket edin, hareket etmeden önce düşünen efendi bir erkektense, aklına estatiğini koruyan, duygularıyla yaşayan serseri erkek çoğu kadın için daha iyi bir koruyucudur. O gün hiç gelmeyecek bile olsa, kadın sevgilisi gerektiğinde kendi için yumruk yumruğa dövüşecek bir erkek iser. Efendi erkek böyle bir işe yanaşmayacak sorun her neyse oturup konuşarak çözmek isteyecektir. Haliyle kazanan her zamanki gibi serseri erkek olur.

Spontan, maceraperest

Kurallara uyan, iş güç sahibi, geleneksel bir kısmı tahmin edilebilir olmasından kaynaklanır. Zira iyi adam tutarlıdır. Eve ne zaman döneceği, neye nasıl tepki vereceği kısacası huyu, suyu bellidir. Bunun nesi kötü derseniz yanıt sadece sıkıcılıkla sınır kalmaz. Kurallara uyan adam sıkıcıdır tabii. Hafta sonu plansız, programsız geziye çıkmaz. Bir gece yarısı yatağından kalkıp hadi motorsikletle sabaha kadar şehri gezelim demez. Sıkıcı olduğu kesindir. Ama daha da kötüsü sıkıcılığının bulaşıcı olmasıdır. İyi erkeklerle takılan kadınlar bir süre sonra sevgilileri gibi yavan tiplere dönülür. Spontan adımlar atmak yerine huysuz nineler gibi büyük yerlerine oturup, söylenirler. İşte çevresinde böyle bir olaya şahit olan kadın, kendini serseri erkeğin kollarına atar. Hakikaten de, serseri erkek sevgilisine adrenalin zirvesi yaşatır. Serseri kadın, hayattan bunalan kadınlara bu yüzden çekici gelir. Siz de bu taktikten meyve yemek için kadınlarla konuşurken macera tutkunuzdan, motorsiklet ya da jumping zevkiniz gibi adrenalin çağrıştıracak hobilerinizden bahsedin.Yorumlar (1)
  1. yigit
    29 Kasım 2012 - 01:24

    resmen beni anlattınız

Yorum yaz

İş kurmak.net © Copyright 2012 - Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Sözleşmesi / Sitemap / İletişim -