Ana Sayfa » Gündem » Simitmatik: otomatik simit makinesi

Simitmatik: otomatik simit makinesi

20 Şubat 2010

Bursa’da proje tabanlı beceri yarışmasına katılan öğrenciler, otomatik simit makinesi yaparak kategorilerinde birinci oldu. Sıcak ortamda makine içerisinde muhafaza edilen simitler, bozuk para atıldığı takdirde müşteriye sunuluyor.

Yarışmada Hürriyet Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi tarafından yapılan ‘kişisel ve sosyal hizmetler’ alanında birinciliği elde eden ‘benim için’ isimli simit matik projesi büyük ilgi gördü. Otomatik olarak bozuk para atılması sonucu çalışan makine, sıcak ortamda saklanan simitleri müşteriye sunuyor. Proje hakkında bilgi veren projenin danışman öğretmeni Semih Aydın, “Bu proje öğrencilerimizin fikriydi. Daha hijyenik ortamda muhufaza edilebilecek olan simitler makine sayesinde iher ortamda sağlıklı şekilde satışa sunulabilecek. Bozuk para atılınca beyin sayesinde bilgisayar algılama yapıyor ve içerideki bant ile simit dışarı veriliyor. 30 simit hacmi olan bu makine her zaman içinde simidi sıcak tutuyor. 500 TL’ye mal olan bu proje günlük hayatta yaygınlaşacak” diye konuştu.Yorumlar (1)
  1. olgun asan
    20 Ocak 2011 - 14:11

    hayırlı gunler bu sımımatıgın patent bıze aıtdır 2004 yılında eta patentde ısım hakı ve marka ve makına hakı bıze aıt olarak onaylanmısdır ve bunun vergısını bız odemekdeyız suada sızın bu ıslemı ypmanız sucdur bu buyuzden yasalara ve geklı mercılere da cııdyız ne gerıkıyosa yapılacakdı bn sıze ırtıbat numarası verıyorum bu konu ıle arya bılırsınız telım patent sahıbının oz ogluyum numaram 05319017752 hoscakalın.

Yorum yaz

İş kurmak.net © Copyright 2012 - Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Sözleşmesi / Sitemap / İletişim -