Ana Sayfa » Gündem » Vakıfbank B tipi altın fonu

Vakıfbank B tipi altın fonu

02 Aralık 2009

Portföyünün en az %51’i devamlı olarak altın ve kıymetli madenlerden oluşan yatırım fonudur.

  • Fonun Yatırım Stratejisi Nedir?

Fon’un hedefi, altın başta olmak üzere kıymetli madenlere dayalı yatırımlar ile gelecekte istikrarlı ve sürekli gelir akımlarının yaratılmasıdır. Altın getirisinden yararlanmanın yanı sıra, sabit getirili menkul kıymetler ve ters repo işlemleriyle de piyasalardaki fırsatlardan yararlanarak, orta ve uzun vadede istikrarlı bir getiri sağlamayı hedeflenmektedir. Fon portföyüne yatırım yapılacak sermaye piyasası araçlarının seçiminde, nakde dönüşümü kolay olan ve riski az olanlar tercih edilir.

  • Hangi Tip Yatırımcılar İçin Uygundur?

Altın fiyatlarındaki değişimlere paralel getiri sağlamak isteyen orta-risk seviyede risk alabilen yatırımcılar için uygundur. Bu fona yatırım yapanlar, orta ve uzun vadelerde altının istikrarlı getirisinden faydalanabilirler .

  • Erken Ödeme Sistemi Nedir

Talimat esasına göre satılan bu fon ihtiyaç duyulması halinde aynı gün nakde dönüştürülebilmekte, yatırımcılar erken ödemem sistemi sayesinde fon satış tutarının %90’ını aynı gün çekebilmektedir. Yatırımcılar bu limit dâhilinde istediği miktarı çekebilecek ve çekilen tutara kullanılan gün sayısı kadar aylık %3,5 oranında faiz ödeyecektir.

  • Alım – Saatleri Nasıldır?

Bu fon talimat esasına göre alınıp, satılmaktadır. Saat 14.00’den önce verilen alım-satım talimatları ertesi iş günü için belirlenen fiyatlar üzerinden gerçekleşir. Alım bedelleri işlem anında tahsil edilir. Alınan katılma belgeleri takip eden ilk iş günü hesaba geçer. Katılma belgesi satım bedelleri talimatın verilmesini takip eden ilk iş günü hesaba yatırılır. Saat 14.00’den sonra verilen talimatlar bir sonraki işgünü verilmiş sayılır.

  • Bu Fonda Vergilendirme Nasıldır?

Katılma Belgelerinin fona iadesinden elde edilen gelir üzerinden ilk giren ilk çıkar (FİFO) yöntemine göre %10 stopaj kesilir.

  • Nasıl ve Nereden Alınır?

500 pay ve katları şeklinde, tüm VAKIFBANK şubeleri, ATM’leri,www.vakifbank.com.tr internet şubesi ve 4440724 çağrı merkezinden alabilirsiniz.İlk yorumu yazan siz olun.

Yorum yaz

İş kurmak.net © Copyright 2012 - Tüm hakları saklıdır. Gizlilik Sözleşmesi / Sitemap / İletişim -